Gönderen Konu: Yaş 22 fin'in yanında min kullanmakla ilgili sorularım var  (Okunma sayısı 1194 defa)

zzz22

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Abilerim kardeşlerim selamlar.

Saçlarım 1.5 ay günde 0.5 finden sonra bu durumda. Şu an bir gelişim olup olmadığını söylemek için çok erken farkındayım. Fakat bu kısa sürede bile finin etkisi olduğunu düşünüyorum saç tellerim kalınlaştı. Seyreklik problemim sadece kafamın üst kısmında var bu arada.

İnternette gezinirken (reddit/tressless) medikal tedavilerin önce/sonra fotolarında fin+min yapanlarda saçlarında aşırı bir gürleşme görüyorum. Açıkçası ben de böyle bir gürleşmeyi hedefliyorum. Fin kullanımını bırakmayı düşünmüyorum. Fakat min'in kullanımı hem daha zor (hap içmekten) hem de fin+min kombosunu maddi olarak karşılayabileceğimi düşünmüyorum. Araştırmalarımda finin daha defansif min'in ise daha ofansif bir etkisi olduğu çıkarımında bulundum. Fakat fin de min gibi bir gürleşme (uyuyan kökleri uyandırma) gibi bir etki yaratma ihtimali var mı? Açıkçası biraz ütopik düşünüyor olabilirim fakat gördüğüm önce/sonra fotoğraflarındaki (güvenilir fotoğraflar) gibi ciddi bir sıklaşma gerçekleşmesini istiyorum. Tek korkum min'i kullanmaya başladıktan sonra bırakmak.

Şu an min kullanmam için erken mi yani fin sonuçlarını gördükten sonra mı harekete geçmeliyim ya da kardeşim seve seve min kullanmalısın mı dersiniz? Bir yol gösterebilirseniz çok sevinirm.

Andrea

• Hero Member
Ynt: Yaş 22 fin'in yanında min kullanmakla ilgili sorularım var
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2022, 22:02:45 »
Şu an min kullanman için bence erken beni dinlersen eğer saçlarındaki tek seyreklik tepe ise ve ön saç çizginde herhangi bir gerileme ve seyreklik yoksa finasteride devam et ve herhangi bir problem olmadıkça bırakma çünkü finasterid gerçekten tepe bölgesinde etkili bir molekül diyelim seni sonuçlar 1 yıl sonra yine tatmin etmedi o zaman yine hiç problem değil finasteridden çok daha etkili bir molekül daha var elinde o da tabiki dutasterid geçersin dutasteride saçların deliler gibi çıkar o yüzden bence hızlı gitme ve acele etme zamana bırak olmadı en son çare dersinki ben minoksidile başlayayım baktın yine olmuyor hergün minoksidili kullanmak sıkıyor yine zamana bırak zaten en en kötü dutasterid ile şu anki saçlarını ömrünün sonuna kadar korursun kalan açıklıklara da saç ektirirsin ama ben en uç durumu söyledim ben şahsen bu aşamada bu saçtan çok umutluyum emin ol saçların çıkacak sadece zaman ver

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2022, 21:37:32 »
 dermoller masaj fin devam edebilirsin tepede biraz daha gelişme bekliyorum finden.minox eklersin ucuzundan alırsın gunde 1 kere uygularsın falan.ama once fin dermoller masajla devam et kapamazsa o zaman dusun
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 14 Eylül 2022, 18:38:32 »
Minoxil tabii ki saç çıkışı konusunda anti androjenlerden daha bariz etkili bir şey ama güven vermiyor bence çünkü çok hızlı geri dökebiliyor o daha kötü bişey.İlaç tedavisi sonucunu iyice görmeden bulaşma bence belki seni tatmin edecektir fin sonucu. bırakmayacağına yüzde yüz eminsen kullan tabi gürleşme yakalarsın.Bırakmadığım halde etkisi bitti diyenler de vardı ama onu saymıyorum belki onlar fin kullanmadığındandır.

Facebook Twitter Instagram