Gönderen Konu: Medeks'de Saç Ektirmek İstiyoruz, Bazı Sorularım Var  (Okunma sayısı 992 defa)

x_X_x

• Full Member
Saç ekimi yaptırmak uzun süredir aklımızda vardı ama cesaret edemiyorduk. Açıkçası bir ii arkadaş esteworld'de yaptırmış çok da iyi olmayan sonuçlar vardı. Geçen hafta karar verdik yaptırmaya araştırdık forumdan ve bir arkadaşımla birlikte Medeks'de saç ektirmeye karar verdik. Öncelikle forumu kuran ve paylaşımlarını esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Bir çok sonucu takip ettik ve Medeks hem sonuçları hem de fiyat olarak bu bant aralığındaki en uygun ekim merkezi gibi göründü bize. Ekim öncesinde merak ettiğimiz bazı şeyler var.

• Saç ekiminden önce kan tahlili veya başka bir şey yapıyorlar mı? Yoksa direk gidince ekime mi alıyorlar?
  • Saç ekimini yapanlar çoğu yerde doktor olmuyor onu biliyorum fakat başlarında bir doktor var mı ve ekimi yapanlar gerekli sağlık bilgisi olan kişiler mi? (Gidip de masada kalmayalım)
  • Bazı kişiler 500 TL karşılığında ilaç veriliyor bazı kişiler 250 tl karşılığında yazmış. Herkese başka ilaçlar mı yazılıyor?
  • Saç ekimine giderken yanımızda götürmemiz gereken lazım olacağını düşündüğünüz bir şeyler var mı? 
  • Takip ettiğim kadarıyla üzerimizi çıkarıyoruz ve ameliyat önlüğü giyiyoruz. Pantolonla saatlerce yatmak sıkıntı olabilir, altımıza şort giyebilir miyiz?
  • Bir de son olarak ağrı durumu nasıl oluyor? Yani ilk iğneler acıtıyor demişler onu ters yatarken mi vuruyorlar yoksa ayaktayken mi vuruyorlar. 
  • Saç ekimi yapılırken müzik vs. açılıyor mu ya da kulaklık takıp dinleme imkanımız var mı? ( Bazı arkadaşlar tepemde saatlerce onların konuşup gülüşmelerini dinledim vs yazmışlarda)

salvo

• Full Member
  • Tevekkül
Ynt: Medeks'de Saç Ektirmek İstiyoruz, Bazı Sorularım Var
« Yanıtla #1 : 09 Haziran 2021, 13:26:56 »
Masada kalacak bi durum yok. Ayrıca ilk yardım bilen birileri illaki oluyor. Greftleri alan arkadaşlar sağlıkçılardı.
Yanıma giderken operasyon bitince yolda şekerim,tansiyonum düşer diye çikolata,kraker, su falan aldım.
Gömlek giyip gidersin, şort tabiki giyebilirsin.
İğneler yattığında vuruluyor. İğne acısı değil de verilen ilaç yakıyor. Bi süre sonra alışıyorsun.
Benim operasyon geçirdiğim yerde tv , internet vardı. İstediğim şarkıyı gümbür gümbür bile çaldılar ve beraber söyledik.

mdalmis

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 09 Haziran 2021, 14:26:41 »
Merhaba , Bende Medeks'te saç ektirmeyi düşünüyorum. Saç ekiminden önce tahlil yaptıklarını söylediler. İlaç konusu biraz tuhaf , aradığınız zaman biz ilaç satmıyoruz sadece reçete yazıyoruz diyorlar , sizinde onları almaya vaktiniz yoksa biz sizin yerinize alıyoruz denildi bana . Ama forumda son zamanlarda operasyon geçirenlere baktığım zaman standart fiyat 500tl'ye satıyorlarmış. alanlardan pişman olanlar var keşke almasaydım diyenler var , 200-300tl ile uğraşamam ordan alırım daha iyi diyenler de var . Ben şahsen parasında değilim ama acaba verdikleri ilaçlar standart her yerin verdiği veya kullanmayı önerdiği ilaçlar mıdır ? kalkıpta herhalde 500tl fiyat çekiyolarsa basit bi vitamin ve ağrı kesici değildir diye umut ediyorum :) Ekim esnasında çok gerekmedikçe doktor olmuyor diye biliyorum ki çok gerekmiyormuş sanırım . Giderken gömlek giyip gitmek mantıklı olucaktır ekim sonrası giyimi basit ve zararsız. Müzik ve kulaklık olayını bende merak ediyorum
  • Ekim Tarihi: 12.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medeks Hair
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 28
  • Medikal Tedavi Solgar Biotin 5000mg

Qur

• Full Member
« Yanıtla #3 : 09 Haziran 2021, 15:05:29 »
Hocam niye bu kadar takıldın şu ilaç fiyatına. Kimse sana zorla ilaç satamaz. Ama kullanman gereken ilaçlar var. Hemen alabilirim dersen, merkeze söylersin bende var bunlar ve istediğin yerden alırsın. Merkez yaşadığın şehirde değil ise o kadar masrafın olacak ki zaten 100 200 tl yi düşünmeyeceksin.
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2021, 15:38:30 Gönderen: Qur »

vinyj

• Full Member
« Yanıtla #4 : 09 Haziran 2021, 15:12:33 »
hocam istersen ordan alırsın istersen dışardan ilacını bunlara takılmalara anlam veremiyorum
sonuçta operason 10 saat sürüyor insanlar robot gibi hiç konusmasın mı kendi aralarında hayatları operasyonda geçiyor

diğer sorduğunuz soruları daha hızlı firmayı arayıp öğrene bilirsiniz ekimleri güzel temiz

önemli olan başarılı bir operasyon geçirmek kıl tüylere takılmayın takılırsanız kendinizi yorarsınız

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 09 Haziran 2021, 15:38:19 »
Bende Medeksi araştırdım, Saç ekimini adam akıllı yapsınlar isterlerse kulağımın dibinde şarkı söylesinler :)

x_X_x

• Full Member
« Yanıtla #6 : 09 Haziran 2021, 16:07:31 »
cevaplar için teşekkürler. ilaç fiyatına takılmadım, ilaç fiyatı 500se 500 olsun 1000 se 1000 olsun. Ama yazmışlar dışarda 200 liralık ilacı 500e veriyolar diye 2 kişi gittiğimizde 600 lira fark ediyor ne gerek var fazladan ödemeye.

Bir de öğrenmek istediğim bir şey daha var. Ekim sonrası bize bu alna takılan bant ve bu yatarken sıkıntı olmaması için yastıklar varmış o yastıklardan veriyorlar mı acaba? Yoksa ektirmeden önce onları alalım mı?
  • Ekim Tarihi: 10.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 5200
  • Yaşınız 33

Xserez

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Haziran 2021, 16:10:36 »
Bu soruyu ben yanıtlayayım medekste ektirmiş birisi olarak ilaçlar 250 TL tutuyor losyon şampuan antibiyotik ense kremi ağrı kesici kan sulandırıcı ekstra vitamin takviyesi isterseniz fiyat 500 TL ye çıkıyor ama yok ben ilaçlarımı kendim alıcam derseniz reçete veriyorlar kendiniz eczaneden alıyırsunuz... losyon şampuan zaten 150 TL tutuyor eczanede antibiyotik 50-60 diğerlerini hatırlamıyorum dışardan bir farkı yok fiyatların vitaminler pahalı bu arada

Xserez

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Haziran 2021, 16:11:43 »
cevaplar için teşekkürler. ilaç fiyatına takılmadım, ilaç fiyatı 500se 500 olsun 1000 se 1000 olsun. Ama yazmışlar dışarda 200 liralık ilacı 500e veriyolar diye 2 kişi gittiğimizde 600 lira fark ediyor ne gerek var fazladan ödemeye.

Bir de öğrenmek istediğim bir şey daha var. Ekim sonrası bize bu alna takılan bant ve bu yatarken sıkıntı olmaması için yastıklar varmış o yastıklardan veriyorlar mı acaba? Yoksa ektirmeden önce onları alalım mı?
yastık vermiyorlar ben gerek duymadım bant istersen takıyorlar ama dolaşımı boğuyor biz çok tavsiye etmiyoruz demişlerdi bana

x_X_x

• Full Member
« Yanıtla #9 : 09 Haziran 2021, 16:19:35 »
Bu soruyu ben yanıtlayayım medekste ektirmiş birisi olarak ilaçlar 250 TL tutuyor losyon şampuan antibiyotik ense kremi ağrı kesici kan sulandırıcı ekstra vitamin takviyesi isterseniz fiyat 500 TL ye çıkıyor ama yok ben ilaçlarımı kendim alıcam derseniz reçete veriyorlar kendiniz eczaneden alıyırsunuz... losyon şampuan zaten 150 TL tutuyor eczanede antibiyotik 50-60 diğerlerini hatırlamıyorum dışardan bir farkı yok fiyatların vitaminler pahalı bu arada

çok teşekkürler o zaman 100-150 lira gibi rakam anca koyuyorlar yani. O zaman eczane vs uğraşmaya değmez.O bandı takmayınca ödem yüzünüze iniyor falan diyorlar ama sizde öyle bi sorun oldu mu? bir de ekiminden memnun kaldınız mı acaba
  • Ekim Tarihi: 10.06.2021
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 5200
  • Yaşınız 33

Xserez

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 09 Haziran 2021, 16:22:06 »
Prednol de var ilaçların içinde ödem için

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 10 Haziran 2021, 05:02:03 »
çok teşekkürler o zaman 100-150 lira gibi rakam anca koyuyorlar yani. O zaman eczane vs uğraşmaya değmez.O bandı takmayınca ödem yüzünüze iniyor falan diyorlar ama sizde öyle bi sorun oldu mu? bir de ekiminden memnun kaldınız mı acaba

ödem sağlıklı bir durum ödem olması normal

bant ödemi durdurmaz dolamışı zorlar

bir çok merkezde reklam amaçlı kullanır o bantı bir şey bildiklerinden değil
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram