Gönderen Konu: Saç dökülme serüvenim ve diğer sorularım...  (Okunma sayısı 550 defa)

Hexbringer

• Yeni üye
  • *
Saç dökülme serüvenim ve diğer sorularım...
« : 20 Ağustos 2020, 10:36:27 »
Öncelikle forumun oluşmasında vesile olan herkese teşekkürler.
Saç dökülme gibi bir problemim 24 yaşına kadar hiç yoktu 2 kafaya yetecek kadar saçım vardı abartısız hiçbir protezde görmediğiniz bir yoğunluk.
Herşey saçımı kuaförde kestirmemden sonra başıma geldi inanılmaz bir batma hissi kaşıntı akabinde günde 100 tel saçımı elime almam omzuma kadar uzayan saçlarım incelmeye dökülmeye başladı.Üstelik ense ve kulak üstü tarafındaki saçlarım daha fazla dökülüyordu araştırmalarıma göre bu dökülmenin normal bir dökülme olmadığını gördüm DUPA olarak adlandırılıyormuş.
Aradan 2 sene geçti saçım normale göre fazla yağlanmaya seboreik dermatit dediğimiz hadisenin tekrarına kadar ilerledi hangi şampuanı kullandıysam yağlanmanın önünü alamadım.Vucut tüylerimde inanılmaz dökülmeler başladı gögüs,kol,ve kaş..
Kan testlerimin hepsi normaldi.(fazla etle aram yok iğne takviyesiyle b12 düzeyimi normalin üstüne çıkarttım)
Saçlarımı 0 a kestiğimden resim atamıyorum ilerleyen zamanda sürecimi paylaşırım.
Siz tecrübeli arkadaşlara sorularım;
1-Saç ekiminden sonra ekilen saçlar dökülür veya incelir mi ?
2-Biotin ne kadar etkili ve ne kadar süreyle kullanılmalı ?
3-Dupa tipi ekime ne derece uygundur ?
4-Yağlanma için şampuan önerileriniz neler ?
5-DHT baskılayıcılar varolan saçıma ne boyutta etki eder.(Redditte okuduğum makaleler dışında pek bilgim yok)
6-Saw palmetto kullananlar ne süre ile kullandınız tavsiye edermisiniz?

Siddhartha

• Hero Member
Ynt: Saç dökülme serüvenim ve diğer sorularım...
« Yanıtla #1 : 20 Ağustos 2020, 11:03:34 »
Dupa tipi dokulmen varsa ekime uygun degilsin
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç dökülme serüvenim ve diğer sorularım...
« Yanıtla #2 : 20 Ağustos 2020, 11:44:58 »
Bu sorduğun soruların cevapları forumda konularda var dostum biraz araştırırsan hepsıne ulaşırsın
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram