Gönderen Konu: 2. finasteride serüvenim / microdosing  (Okunma sayısı 2168 defa)

dusk

• Jr. Member
  • **
2. finasteride serüvenim / microdosing
« : 28 Şubat 2021, 15:07:01 »
Özet: ilacı haftada 7mg yerine 3mg kullanarak yan etki almamaya çalışıyorum.

ilk maceram yıllar önceydi ve 5 ay kadar sürmüştü. Proscar'ı 4 e bölüp kullanıyorudum, +- 1.25mg gibi birşeydi tam bölmek mümkün olmadığı için.
Durgunluk, tembellik vs. gibi etkiler yaşıyordum ama katlanılabilir düzeydeydi yine de mutsuz ediyordu. Spermde sıvılaşma da oldu ama sorun yaratan bir durum değildi. Bıraktıktan 3 ay sonra anca normale dönmüştü yinede.
Son olarak 1 hafta boyunca her gün ara ara gelen testis ağrısı atakları olunca bıraktım kalıcı olarak, tekrar da başlamadım. Bunun konusunu forumda açmıştım, dileyen arkadaşlar iletilerimden gidip okuyabilir.

Olumlu etkilerini de bıraktıktan sonra anladım çünkü saçlar çok hızlı çöküşe geçti.
Saç dökülmem başlangıç düzeydeydi ama şiddetlenerek devam etti ve 1 ay önce ekim yaptırdım.
Şimdi ekimden sonra tekrar finasa başladım çünkü hem saçlar sağlıklı çıksın istiyorum hemde 2. ekimi düşündüğüm için donörü güçlendirmek istiyorum.

Ama bu defa farklı bir şekilde ilerlemeye karar verdim bunda da en büyük etken şu youtube kanalı;
https://www.youtube.com/channel/UC6Z6GxYsW9EdvnUjqpGIbQA/videos
Hastalarına uzun süredir finasteride reçete eden 2 doktor saç dökülmesiyle ilgili bilgilerini vs paylaşıyor.

Verdikleri önemli bilgilerden biri şu; haftalık olarak 3mg finasteride'in saç dökülmesi tedavisi için yeterli olduğunu söylüyorlar.
Pazartesi-çarşamba-cuma 3 gün 1mg tavsiye ediyorlar. Finas tedavisi uyguladıkları hastalarından sadece %1'i oranında hasta yan etki yaşamış.
Bende bu şekilde kullanmaya karar verdim.

Proscar'ı bölmek çok zor olacağı için propecia aldım ve 4 gün 0.25 şeklinde kullanmaya başladım. Daha sonra 3 günde 0.33mg kullanarak haftayı tamamladım.
Şimdi 2 gündür 0.5mg kullanıyorum ve haftada 6 gün bu şekilde devam edeceğim 1 ay kadar süre ile. Sonrasında önerilen 3 gün 1mg'a geçiş yapmayı düşünüyorum.
Herhangi bir yan etki yaşamadım bu 10 günlük süreçte hatta daha iyi hissediyorum. Umarım aynı şekilde devam eder, ilacı kesmek yerine doz düşürererek yan etkilerin önüne geçmeye çalışacağım.

Finasteride kullanmadan önce google aramaları sonucu bu forumu keşfetmiştim ve çok yararı dokunmuştu.
Ancak genel olarak hep olumsuz şeyler konuşulduğu için yeni başlayacak arkadaşlar çok çekiniyor ve belki saçlarına çok yararı olacak birşeyden mahrum kalıyorlar.
Bende süreç  olumlu devam ederse onları cesaretlendirir belki diyerek bu konuyu açtım ve ara ara güncelleyeceğim.
İlaç ve tedavi hakkında yabancı dilde çok fazla araştırma yaptım makale okudum. Geç kalınırsa ilacın hiçbir etkinliği kalmıyor çünkü minyatürleşmesi %50'yi geçmiş bir saçta bir etkisi yok ilacın.

Ayrıca yapılan araştırmalar 0.5 ile 1mg arasında etkinlik açısından çok ufak bir farkın olduğunu gösteriyor. Herkese 1mg öneriliyor ancak  her insan bedeni ve dht seviyesi farklı bu yüzden herkesin ilacı verdiği tepki farklı olabilir.
Libido düzeyi yüksek biri ufak bir düşüşü farketmezken, zaten düşük libidoya sahip bir kişi için çok daha önemli bir sorun olabilir.

Snowly12

• Hero Member
Ynt: 2. finasteride serüvenim / microdosing
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2021, 17:47:58 »
Hocam merhabalar. Finasteride'i biraktiktan sonra normalinden daha fazla dokulme(hic kullanmasaydiniz) yasadiginizi dusunuyormusunuz?
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

dusk

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2021, 20:39:11 »
Hocam merhabalar. Finasteride'i biraktiktan sonra normalinden daha fazla dokulme(hic kullanmasaydiniz) yasadiginizi dusunuyormusunuz?

Merhaba düşünmüyorum açıkçası, hiç kullanmasam da dökülecekti muhtemelen. Çok büyük bir değişim yaratmıyor uzun bir süreç olduğu için insanın gözü alışıyor ama bırakınca incelen saçları çok daha iyi anlıyorsunuz
  • Ekim Tarihi: 28.01.21
  • Ekim Merkezi ismi Serkan Aygın Klinik
  • Greft Miktarı 4200
  • Yaşınız 30
  • Medikal Tedavi Propecia, zma, omega 3

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 01 Mart 2021, 03:34:07 »
Neden direkt haftada 3 gün kullanım biçimine geçmiyorsun? Doktorların bahsettiği pazartesi çarşamba cuma toplam 3mg? Doktorlar direkt haftada 3 mg olarak mı öneriyor yoksa sen kendin mi bir geçiş süreci belirledin? Önemli gördüğün başka neler söylediler? Haftada 3 gün olayı gerçekse bu çok önemli bir haber
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

dusk

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 01 Mart 2021, 03:59:20 »
Neden direkt haftada 3 gün kullanım biçimine geçmiyorsun? Doktorların bahsettiği pazartesi çarşamba cuma toplam 3mg? Doktorlar direkt haftada 3 mg olarak mı öneriyor yoksa sen kendin mi bir geçiş süreci belirledin? Önemli gördüğün başka neler söylediler? Haftada 3 gün olayı gerçekse bu çok önemli bir haber

Finas soru cevap videolarında değiniyorlar birkaç videolarında sürekli tekrar ettiler, bu şekilde saç için yeterli etkiyi gösteriyormuş.

Doktorların önerdiği 3 gün 1 mg.
0.5mg 6 günü ben deniyorum çünkü yan etki alıp bi anda ilaçtan soğumak istemediğim için böyle başladım. Haftalık olarak aynı yapıyor gerçi bir fark olmuyordur muhtemelen ama psikolojik olarak daha iyi hissettiriyor. Sonrasında 3 güne geçeceğim bende

• Greft Miktarı 4200
  • Yaşınız 30

dusk

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 01 Mart 2021, 04:10:13 »

Video bu arkadaşlar.

Yaş ve ilaç geçmişine göre bu tedaviyi uyguluyorlarmış. Yani hasta daha önce 1mg her günden yan etki aldıysa buna geçiriyorlarmış. Önemli olan kandaki oranı değil saçtaki oranı olduğu ve saçta da 30 gün kaldığı için hergün kullanmayı mantıksız bulduğunu söylüyor.

Başka bilgilerde var ama ana özü bu videonun.
  • Greft Miktarı 4200
  • Yaşınız 30

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 02 Mart 2021, 04:27:01 »

Video bu arkadaşlar.

Yaş ve ilaç geçmişine göre bu tedaviyi uyguluyorlarmış. Yani hasta daha önce 1mg her günden yan etki aldıysa buna geçiriyorlarmış. Önemli olan kandaki oranı değil saçtaki oranı olduğu ve saçta da 30 gün kaldığı için hergün kullanmayı mantıksız bulduğunu söylüyor.

Başka bilgilerde var ama ana özü bu videonun.

Şimdiye dek hiç kullanmayan birinin haftada 3 gün kullanmasını önermiyorlar mı yani?

Bu doktorları takip ettikçe güncel bilgileri bizimle de paylaşır mısın?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 02 Mart 2021, 06:35:54 »
Şimdiye dek hiç kullanmayan birinin haftada 3 gün kullanmasını önermiyorlar mı yani?

Bu doktorları takip ettikçe güncel bilgileri bizimle de paylaşır mısın?

Yok direk haftada 3 basla 7 gun gereksiz diyorlar. Eger yanetki gorursen haftada 3(1mg da) haftada 3 0.5 e dusur diyorlar.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 02 Mart 2021, 07:20:59 »
paylaşım için teşekkürler hocam, önemli bir konu olmuş. finansa başlama konusunda kararsızlığım vardı, video yardımcı oldu. haftada 3 defa kullanmayı gözden geçireceğim. proscarı bölmek çok zor olacak.
« Son Düzenleme: 02 Mart 2021, 07:27:40 Gönderen: athena »

dusk

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 07 Mart 2021, 01:03:56 »
0.5mg birkaç gün kullandıktan sonra maalesef yan etki yaptı bende ara verdim,  0.25 mg ile tekrar devam edeceğim şimdi.
olmazsa da son bir kez jel versiyonunu da denemek istiyorum, en azından herşeyi denemiş olayim ki aklım kalmasın. Daha önce bıraktığım için pişman olmuştum.
forumda da fazla kullanan yok pahalı olduğu için en azından gözlem yapmış olurum.

Bu arada bu konuyu okuyan arkadaşlar için, forumda 1mg kullanıpta hiçbir yan etki almadan aylarca kullanan arkadaşlar var. Etki olayı kişiden kişiye değişiyor yani, o yüzden okuyup içinizi karartmayın.
1 ay boyunca 5mg kullanan bir arkadaş bile gördüm forumda.
  • Greft Miktarı 4200
  • Yaşınız 30

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #10 : 07 Mart 2021, 01:23:15 »
Ben haftada 3 gün kullanıyorum   

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 07 Mart 2021, 04:22:03 »
hocam bir gün kullanıp bir gün kullanmamak hormonlarda dalgalanmaya sebep olmuyor mu? bazı doktorlar günlük dht salgılandığı için fini günlük kullanmak lazım diyor başka doktorlarsa belli bir miktar finin dht yi baskılmaya yettiğini, her gün 1mg almanın gereksiz olduğunu söylüyor. böyle fikir ayrılıkları çok kafa karıştırıyor.

Mert Kaan Can Karataş

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 09 Eylül 2022, 13:56:09 »
Hocam 0,25 mg yan etki yaptı mı ?

Facebook Twitter Instagram