Gönderen Konu: saç ekim serüvenim ve saç ekim merkezi seçimi  (Okunma sayısı 128 defa)

superior7

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
saç ekim serüvenim ve saç ekim merkezi seçimi
« : 16 Mayıs 2024, 22:10:19 »
İyi günler,

Uzun bir yazı olacağını belirteyim. Uzun süre saçlarım ekilmese de idare ediyor diyip olanı muhafaza etmeye çalıştığım yolculuğuma saç ektirmeye karar vererek devam ediyorum. Henüz karar aşamasında olmama rağmen gördüğüm kadarıyla bu karar süreci için 2024 itibariyle çok güncel bir kaynak yok. Forumda da arkadaşlar genelde sonuç paylaşmışlar. Önce sürecimi anlatıp sonra tavsiyelerinizi bekliyor olacağım.

Öncelikle 25 yaşındayım, 20 yaşından beri gittikçe yoğunlaşan bir dökülmem oldu. Defalarca baktırdım, hormonel sıkıntı yok. Saçlarım ince telli ve kumral. Birkaç kez prp + mezoterapi yaptırdım, iğne girerken kıvrandırmak dışında hiçbir işe yaramadı. çöpe giden para oldu. 1 senedir düzenli minoxil kullanıyorum (masaj dermoroller vs desteğiyle), dökülme belki azaldı ama kesinlikle durmadı.

Saç ekiminde ön çizgiye ve doğallığa takıntılıyım. Saçlarım bir hayli döküldü ancak tamamen kel değilim. Çok dibine girmedikçe idare ediyor görüntü. O yüzden ektirdikten sonra ekim olduğu belli olursa acayip üzüleceğim. Şu anki gibi kalmasını tercih ederim. Gerekirse tepe biraz boş kalsın ama ön çizgim sık ve doğal olsun istiyorum. Arayışlarım da bu yönde oldu hep.

Tüm merkezlerin yorumundan benim ortak çıkarımım: Saçımdaki dökülme devam edecek + açıklık geniş alanda olduğu için bir noktada 2. ekim gerekecek. ama donör alanım gayet sağlıklı ve güzel bir sonuç alırmışım.

Gelelim saç ekim merkezi arayışlarıma. Öncelikle incelediğim tüm kliniklerin listesini bırakayım. Kendim için kötüden iyiye doğru sıraladım. İnternette görüp üstünkörü geçtiklerimi ya da diğer şehirlerdekileri eklemiyorum. Ekimimi haziran başı yaptıracağım yani 15 günüm var yaklaşık. Bu hafta karar vermek istiyorum.

smile hair clinic
essacekim ordu
emphair
asmed
serkan aygın
ahmet tosun
faruk yılmaz
medeks
asuman hair

- instagramda gördüğüm rastgele bir klinik ile başladım. Adı smile hair clinic. Daha hiçbir şey bilmiyordum sadece sonuçlarını beğendiğim için gittim. Bir arkadaş çok detaylı süreci anlattı ve memnun kaldım yarım saat görüştük. ama sonra gelen fiyatlar saçma derecede pahalıydı. sanırım bbc'ye çıktıkları için yabancı patlaması yaşamışlar fiyatlar da ona göre. bu yüzden elendi.

- essacekimi ilk araştırmalarımda hasbelkader gördüm ama acayip iyi sonuçları var diye aradım. orduya gitmeyi göze almıştım listeye ondan girdi :) karadenizli bi abiydi, bu saç daha dökülür ben ekmem dedi kapattı.

- asmed - görüşemedim bile :) ne arayarak ne mesajla muhattap bulamadım. bi şekilde anlaşsan da yüzüne bakmayacaklar belli. inanılmaz reklamı dönüyor ama futbolcu falan değilseniz boşa uğraşmayın. en son çok zorlayınca birisi zoraki fotolarımı istedi, sonra mailden özeti "görüşmeye gelin ama 5-15 bin euro arası tutar ona göre"ye çıkan bir dönüş yaptı, zaten eledim.

- serkan aygın - asmed'den farksız, arkadaşımın arkadaşı yaptırdı sonuç zaten hoş değildi. içeride aynı anda 10 kişi ekiyorlar fabrika gibi diyor. bunu duyana kadar ulaşmaya bir hayli uğraşmıştım. arkadaşların instasında doktorun amerika gezileri var sadece. kolay gelsin diyelim.

- emphair - merkezleri çok lüks ama ticarethane havası veriyor. özellikle minoxil hakkındaki bilgisizce yorumları sebebiyle biraz soğudum, çok referansları da yoktu. ancak bambaşka bir sorundan bahsetmiştim 3 kez arayıp hal hatır sordular. hasta takipleri çok iyi haklarını yiyemem.

- ahmet tosun - bir hayli vakit ayırdı görüşme için bu konuda kendisine teşekkür ederim. Ama hem kendisi bana sık olması için doğal çizginden bir parmak geriden başlamak isterim diye bir öneride bulundu hem de yaptığı işlerin hepsi hem biraz geriden başlıyor hem de önler bence fazla seyrek. Fiyatı da çok ucuz değildi. 50 bin civarına geliyor. Sonuç olarak eledim.

** gelelim asıl değerlendirdiklerime **

- faruk yılmaz - adını yine başka bir sitede gördüm. eskiden esteworld'un başındaymış. çok bilmeden gitmiştim. baya ilgilendi hem kendisi hem sekreteri. Yeri mecidiyeköy torun center'da. acayip ikna olmuş şekilde ayrıldım aslında. hem aklı başında hem bilgisi birisiydi. fiyat da güzeldi. ancak ardından sonuçlarını aramaya başladım. kendi sayfası boş ya da çok eski gönderiler. önceden esteworld'te çalıştığını duyunca kendilerinin de kötü namını duydukça iyice bir soğuma geldi. açıkçası vazgeçme sebebim sonuçlarını görememek oldu diyebilirim.

- asuman hair - Görüşmeye başladıktan sonra hiç aceleye getirmedi. Kendisi biraz ketum açıkçası. Süreci uzun uzun anlatmadı benim soru sormam gerekti hep. Ancak sorularıma tatmin edici yanıtlar aldım. girmeden instagramda baya bir sonucunu inceledim ve çekimler kötü olsa da genel sonuçlar baya iyiydi. ikna olmuş ayrıldım. ancak 65 bin tl gibi bir fiyat verildi. genel ortalama 35-50 arası olduğu için açıkçası. 65 bin verilmez bir rakam olmasa da tercih etmezsem sebebi bu olacak galiba. Tepeye çok girmeyeceğini söyledi.

- medeks - kendilerine ulaşmak biraz zor, gökhan bey whatsapptan kısa yanıtlarla ses atarak dönüyor. aslında gitmeden elemiştim bu yüzden ama şişlideyken şansımı deneyeyim dedim forumda çok övülünce. kendisi samimiydi gayet. geç saat olmasına rağmen uzunca anlatıp cevapladı sorularımı. asuman gibi sıklık yakalamak adına bu seansta tepeye çok girmeyeceğini belirtti. Aynı faruk yılmaz gibi instagramları zayıf, çok ikna edici sonuçlar bulamadım ancak bu sefer devreye forum girdi. acayip fazla ektiren arkadaş var burada. ve sonuçların büyük kısmı gayet başarılı. şu an en yakın olduğum merkez. fiyatları da sabitmiş, yanlış hatırlamıyorsam nakitte 40 civarına geliyor. Ancak forumda bir adet çok kötü sonuç ve bir adet nekroz yaşayan gördüm. ve iki kişi de kliniğin asla ilgilenmediğini dönüş alamadıklarını yazmışlar. başta benim de zor iletişime geçmem açıkçası beni bir hayli korkuttu.

Sonuç olarak en yakın olduğum klinikler medeks ve asuman hair. medeks fiyatta asuman profesyonellikte ve iletişimde bir tık önde gibi. Saçlarımı da aşağıda paylaşıyor olacağım. Başka bir merkez tavsiyeniz olur mu? Benim saç yapımı da göz önüne alarak siz olsanız medeks mi asuman hair mı tercih ederdiniz? Uzun uzun okuyan ve yorumlayacak herkese teşekkürlerimi sunuyorum..

superior7

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: saç ekim serüvenim ve saç ekim merkezi seçimi
« Yanıtla #1 : 16 Mayıs 2024, 22:12:20 »
Güncel saç durumum (05.2024):

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 17 Mayıs 2024, 00:27:04 »
hocam bence sen saç ektirme daha ektirmeden bir ton eleştiri yapmışsın ektirsen bilemiyorum merkezin içinden geçersin sanırım :)

bu arada konuyu yanlış yere açmayın herkesi eleştiriyorsunuz ama siz de forum kurallarına dikkat etmiyorsunuz lütfen dikkat edelim.

son olarak dökülmen devem ediyor bu saçı güçlendir öyle saç ektir yoksa şu olur ektirirsin kendi saçlarının dökülmesi daha da hızlanır sonra ben bu saç ekiminden memnun kalmadım dersin
Global Moderator

superior7

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 17 Mayıs 2024, 00:41:42 »
hocam bence sen saç ektirme daha ektirmeden bir ton eleştiri yapmışsın ektirsen bilemiyorum merkezin içinden geçersin sanırım :)

bu arada konuyu yanlış yere açmayın herkesi eleştiriyorsunuz ama siz de forum kurallarına dikkat etmiyorsunuz lütfen dikkat edelim.

son olarak dökülmen devem ediyor bu saçı güçlendir öyle saç ektir yoksa şu olur ektirirsin kendi saçlarının dökülmesi daha da hızlanır sonra ben bu saç ekiminden memnun kalmadım dersin

öncelikle cevap için teşekkürler. belki şikayet etmişim gibi olmuştur biraz ama bu süreçle hiç alakası olmayan biri olarak açıkçası işin en zor kısmı doğru merkezi bulmak bence. ondan dolayı en ufak hoşuma giden/rahatsız eden detayı bile yazmak istedim ki belki bunlardan ufak bir tanesine bile takılan arkadaşlar bunu okuyup boşa zaman kaybetmezler. herkes istanbulda değil ve klinik klinik gezemiyor maalesef :( bazı kişiler için bunlar ceviz kabuğunu doldurmayacak durumlardır belki..

saç ekimimi de aynı konuda devam ettirmeyi düşündüğüm için buraya açmıştım konuyu, hata olduysa affola.

benim saçlara gelince, güçlendirmek adına minoxil aşırı işe yaramadı malum, finasteride gibi direkt ilaç kategorisindeki dht baskıcılayıcılar dışında bir çözüm var mıdır? illa finasteride mi kullanmalıyım? ektirmenin mevcut saçları dökmek konusunda bir etkisi olacağını bilmiyordum. finasteride kullanarak güçlendirdiğim saçı ektirsem de sonrasında dökülmez mi? çok teşekkürler :)

Facebook Twitter Instagram