Anket

Bu saç sizde olsa hangi tedavi yöntemini seçerdiniz

İlaçlarla tedavi
Saç ekimi

Gönderen Konu: Finastride ve Minoxidil serüvenim  (Okunma sayısı 6022 defa)

SiyahMezar

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Finastride ve Minoxidil serüvenim
« : 04 Mayıs 2022, 00:06:33 »
Merhaba Arkadaşlar,
24 yaşındayım, uzun zamandır saç dökülmesi ile mücadele ediyorum, ve artık benim için her ne kadar zor bir karar olsa da finastride ve minoxidil kullanımına başladım.
Minoxidil, akşamları 5 fıs
Finastride, pazartesi, çarşamba, cuma günleri birer mg olucak şekilde kullanacağım.
Ayda bir burada fotoğraf paylaşacağım, umarım güzel gelişmeler elde ederim.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Finastride ve Minoxidil serüvenim
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2022, 00:10:18 »
 dokulme agresif minox gunde 2 finasteridde  gunluk kullanım ister
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 04 Mayıs 2022, 00:14:39 »
Kardeşim öncelikle Allah Teala şifa versin.

Şöyle bir soruyla eleştiri yapayım tedavine. Solunum yolları iltihaplanması yaşıyorsun doktora gittin doktor da antibiyotik reçete etti her gün. Sen bunu pazartesi çarşamba cuma kullanacağım ben diyor musun?

Fayda sağlayamayacaksın ya da yüzde 90 fayda sağlayacakken kendi çıkarımın sonucu yüzde 30 fayda edecek ve motivasyonunu bozacak tedaviyi bırakacaksın.

Yanlış anlama tercih tabiki senin ama bu tedavinin anahtarı motivasyon ilerleme olmazsa da motivasyon olmaz bir süre sonra bırakırsın tedaviyi hem yan etki yaptı hem de hiçbir gelişme oldu diye…
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

SiyahMezar

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 04 Mayıs 2022, 00:16:03 »
dokulme agresif minox gunde 2 finasteridde  gunluk kullanım ister

Youtube da bi kanal görmüştüm, hastalarına finastride kullanımını bu şekilde yaptırdıkları taktirde olumlu sonuçlar aldıklarını söylüyorlardı, açıkcası birazda yan etkilerinden korktuğum için finası bu şekilde kullanacağım, minoxidil içinde bi kaç ay sonra günde 2 ye çıkartayım diyorum hocam.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 04 Mayıs 2022, 00:17:20 »
 baska videoyada baksan tersini soler.finas gunluktuur minoxu 2 kullanım daha iyidir.he tek kullanımdada baslarsın işe yarar daha çok gider ama senin saçlarda agresif dokulme var
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

SiyahMezar

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 04 Mayıs 2022, 00:20:47 »
Kardeşim öncelikle Allah Teala şifa versin.

Şöyle bir soruyla eleştiri yapayım tedavine. Solunum yolları iltihaplanması yaşıyorsun doktora gittin doktor da antibiyotik reçete etti her gün. Sen bunu pazartesi çarşamba cuma kullanacağım ben diyor musun?

Fayda sağlayamayacaksın ya da yüzde 90 fayda sağlayacakken kendi çıkarımın sonucu yüzde 30 fayda edecek ve motivasyonunu bozacak tedaviyi bırakacaksın.

Yanlış anlama tercih tabiki senin ama bu tedavinin anahtarı motivasyon ilerleme olmazsa da motivasyon olmaz bir süre sonra bırakırsın tedaviyi hem yan etki yaptı hem de hiçbir gelişme oldu diye…
Estağfurullah hocam, değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bu şekilde bi kaç ay devam edip sonrasında doktorum ile görüşüp belki arttırabilirim günleri finas için, hollanda da yaşadığım için doktor reçetesi ile aldım bunları, doktor da finas için bu şekilde kullanmamı önermişti.

SiyahMezar

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 04 Mayıs 2022, 00:23:12 »
baska videoyada baksan tersini soler.finas gunluktuur minoxu 2 kullanım daha iyidir.he tek kullanımdada baslarsın işe yarar daha çok gider ama senin saçlarda agresif dokulme var
Aslında bu ilaçları reçete eden doktorda bu şekilde kullanmamı söylemişti, bu şekilde biraz devam edip duruma göre doktorumla tekrardan görüşeyim. Umarım o zamana kadar bi gelişim elde ederim.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 04 Mayıs 2022, 00:29:27 »
 drlar eskiden agresif dokulmelere hiçbir işe yaramayan ilaçlar verirdi yada yuzde 2 kadınlar için olan minoxu al 2 gunde bir sur derlerdi.bazen onlarda ne yaptığını bilmiyor bir dene olmazsa çoğalt.bosuna zaman kaybıda yasayabilirsin.

SiyahMezar

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 04 Mayıs 2022, 00:31:02 »
drlar eskiden agresif dokulmelere hiçbir işe yaramayan ilaçlar verirdi yada yuzde 2 kadınlar için olan minoxu al 2 gunde bir sur derlerdi.bazen onlarda ne yaptığını bilmiyor bir dene olmazsa çoğalt.bosuna zaman kaybıda yasayabilirsin.
Teşekkür ederim yorumlarınız için.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 04 Mayıs 2022, 00:36:37 »
 rica aslında zaten medikal bu kafayı tam kapamıcak eninde sonunda ekime gider bu saç.sadece finasterid kullan 6 ay guclensin ektir sonra gene finasteride devam et.hiç minoxa falan masraf etmene gerek yok

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 04 Mayıs 2022, 00:38:55 »
Estağfurullah hocam, değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bu şekilde bi kaç ay devam edip sonrasında doktorum ile görüşüp belki arttırabilirim günleri finas için, hollanda da yaşadığım için doktor reçetesi ile aldım bunları, doktor da finas için bu şekilde kullanmamı önermişti.

Kardeşim doktor reçetesi öyleyse tabiki reçeteye uyacaksın ben sözümü geri aldım :)
İnşallah güzel gelişmeler yaşarsın bizimle de paylaş 
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

SiyahMezar

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 04 Mayıs 2022, 00:43:19 »
Kardeşim doktor reçetesi öyleyse tabiki reçeteye uyacaksın ben sözümü geri aldım :)
İnşallah güzel gelişmeler yaşarsın bizimle de paylaş
Estağfurullah hocam, bu şekilde bir süre devam edeyim diyorum duruma göre doktorum ile görüşüp finası her güne minox u da sabah ve akşam olucak şekilde kullanayım diyorum, ayda bir burada durumumu paylaşacağım inşallah.

SiyahMezar

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 04 Mayıs 2022, 20:45:14 »
Arkadaşlar ileriki zamanlarda fikir vermesi açısından tedavi öncesi biraz daha uzub halimi de paylaşıyorum.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #13 : 04 Mayıs 2022, 20:50:26 »
Hoşgeldin dostum umarım güzel bir çıkış olur da memnun eder.

Nickini okuyunca kanım çekildi kardeşim bu nicki koyarken ne düşündün gözünü seveyim.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

SiyahMezar

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 04 Mayıs 2022, 20:56:59 »
Hoşgeldin dostum umarım güzel bir çıkış olur da memnun eder.

Nickini okuyunca kanım çekildi kardeşim bu nicki koyarken ne düşündün gözünü seveyim.
Umarım hepimiz saçlarımızı rüzgarda dalgalandırırız hocam :) bu nick i bi kaç sene önce twitter da kullanıyordum ordan aklımda kaldı😅😅

Facebook Twitter Instagram