Gönderen Konu: Saç Ekimim ve Takviye Hakkında Sorularım  (Okunma sayısı 1129 defa)

rockbu6

• Yeni üye
  • *
Saç Ekimim ve Takviye Hakkında Sorularım
« : 29 Mart 2020, 14:12:44 »
Arkadaşlar herkese sevgiler,
Saç ekimimin 65.günündeyim.
23 yaşında agresif dökülmenin durduğunu gözlemlediğim ve donör bölgemin kuvvetli olduğunu düşündüğüm için saç ekimi yaptırdım 4000 civarı ekim oldu.  Yaşımın genç olduğunu düşünerek finasterid vs. kullanmadım sadece Supradyn kullanıyorum günlük beslenme takviyesi olsun diye. Aşağıya fotoğrafları da ekleyeceğim sizce takviye proscar veya kerozan kullanayım mı? Finasterid kullanımını bıraktıktan sonra saçlar eski haline döner mi?

Ya da başka takviye/tavsiyeleriniz ne olur?

Saçlarım ince telli ancak yanlar ve ense kısmım çok kuvvetli. Konu açmadım çünkü gün gün paylaşım yaparsam daha çok takacaktım ve biraz akışına bıraktım.
İşin stresli kısmı bittiğine göre bu forumda birçok bilgili ve akıllı arkadaş var onlardan fikir, tavsiye almak isterim. Şimdiden teşekkürler.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç Ekimim ve Takviye Hakkında Sorularım
« Yanıtla #1 : 29 Mart 2020, 16:38:03 »
Proscar kullanman iyi olur kime ektirdiniz?
Global Moderator

rockbu6

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 29 Mart 2020, 17:42:22 »
Hocam abimin çok yakın arkadaşı bir plastik cerrah ve onun önerdiği freelance çalışan bir saç ekimci kişi ile gerçekleştirdik operasyonu. Direk bir yer değildi ondan yazmadım.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 29 Mart 2020, 21:53:30 »
Finasterid kullandığın sürece ise yarar bıraktığında eski haline döner saçları incelir  kullandığınız sürede dökülecek saçlarda dökülür .o yüzden süreklilik gerektirir.

rockbu6

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 29 Mart 2020, 22:12:04 »
Hocam sonsuza kadar kullanamam yaşım da genç. Kullanmamalı mıyım öyleyse? Ekim yaptırdım diye önerilere göre 1 yıl vs. deneyecektim ama 1 yıl sonra bırakınca eskisi gibi olacaksa hiç girmesem daha iyi.

rockbu6

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 29 Mart 2020, 22:12:19 »
Teşekkür ederim yorumunuz için bu arada.

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 30 Mart 2020, 11:29:04 »
Hocam sonsuza kadar kullanamam yaşım da genç. Kullanmamalı mıyım öyleyse? Ekim yaptırdım diye önerilere göre 1 yıl vs. deneyecektim ama 1 yıl sonra bırakınca eskisi gibi olacaksa hiç girmesem daha iyi.

Malesef ilaç konuları süreklilik gerektiriyor bıraktığında zamanda eski haline geliyor ve o zaman diliminde dökülecek olan sacda dökülür tabi yani 1 sene kullanırsınız sonra birakicaksiniz o 1 yıl fayda saglarsa o süre zarfında mutlu olursunuz  çünkü bazen finasteridde ise yaramayabiliyor şuanda finasterid ve minoxil var ve kullanan kişi surekli kullanması lazım bazen ara verip kulllannanlarda var ama arayi çok uzatmamak şartıyla yani sana kesinlikle finasterid kullan demem forumda bazı kişiler direk finasterid kullan diyorlar ama kimsenin hakkına girmek istemem sana kullan diyip yan etki görürsün nasıl olsa beni tanımıyorsun tanımadığın birinin sözüyle kullanıp kendine zarar vermek olur olan sana olur yani o kişiye değil ama illaki kullanicam dersen bir kaç doktorun görüşünü al ve doktor kontrolünde kullan .

Facebook Twitter Instagram