Gönderen Konu: Bilinen şampuan  (Okunma sayısı 546 defa)

Bu ne biçim dert(saç)

• Yeni üye
  • *
Bilinen şampuan
« : 24 Eylül 2021, 00:02:30 »
Merhaba öncelikle
Uzun zaman önce foruma katılmıştı. Aradan iyi zaman geçti psikolojimin içinden geçtiği için saç olayından uzun bir süre uzak durdum ve bunun sonucunda forumu da bıraktım. Saçlarım hergün abartısız elimi attığımda 3 4 duştayken havluda 40 50 ve suyla beraber giden tonlarcası... Anlıyacağınız kabul ettim dökülmeye pek takmıyorum. Ama bugünlerde aklımda bir şey var. Benim saç dökülmem başlamadan önce kaşlarım aşırı dökülürdü ve sürekli kaşlarımdan kepek gibi beyaz pullar düşerdi. Bi ismi var şimdi hatırlayamadım. Sanırım bu saça da bulaşıyormuş bulaşıcıymış yani. O zamanlar pek takmadım onu düşünecek aklım kalmamıştı. Bu gece saçımı ayırınca seyreklik ne derece artmış diye baktım. O ara bir şey fark ttim saçımı ayırmak için hafif deriye değince tırnağım çok yavaşça deriye temas etti ve resmen deri  soyuluyordu. Ben de bir ihtimal yaşayan varsa falan diye sormak istedim. Eğer bu durumu yaşayan ve atlatan varsa öneri almak isterim

Bu ne biçim dert(saç)

• Yeni üye
  • *
Ynt: Bilinen şampuan
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2021, 00:03:36 »
Şampuanı sormayı unuttum bu olay için ayrı şampuan vardı çok kişi kullanıyordu ketorazan mıydı öyle bir şeylerdi
Bıttım sabunu
Zeytinyağı-sarımsak suyu duştan önce
Çinko her gün

Spencer

• Hero Member
Ynt: Bilinen şampuan
« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2021, 05:09:52 »
Hastalığın adı seboreik dermatit

Şampuan adı konazol
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan