Gönderen Konu: Finas fayda etmedi dutasteride başlıyorum  (Okunma sayısı 2011 defa)

kelaynak3636

• Sr. Member
Finas fayda etmedi dutasteride başlıyorum
« : 11 Ekim 2021, 15:55:04 »
1 ay boyunca finasterid kullandım ve dökülmemi durdurmak yerine 2 katına çıkardı,şimdi günde 1 hap şeklinde dutasteride başlamayı düşünüyorum yaşım 21,genel seyrelme var,minoxil kullanamıyorum çok kasindiriyor,ne önerirsiniz kullanan ve faydasını görenler ne kadar sürede etki etmeye başladı

revengoa

• Jr. Member
  • **
Ynt: Finas fayda etmedi dutasteride başlıyorum
« Yanıtla #1 : 11 Ekim 2021, 16:10:04 »
1 ayda etki görmeyi nasıl bekliyorsunuz?
Saçlarınız sağlıklı durumdan o hale 1 ayda mı geldi?
Yapmayın. Bu tarz ilaçlara en az 12-16 ay süre vermek gerekir.

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2021, 16:44:38 »
1 ayda etki görmeyi nasıl bekliyorsunuz?
Saçlarınız sağlıklı durumdan o hale 1 ayda mı geldi?
Yapmayın. Bu tarz ilaçlara en az 12-16 ay süre vermek gerekir.
Hocam 0 etki yapsa zaten devam edecektim hem dökülmeyi hızlandırdı hem de kafamda yağlanma acı kaşınti yaptı
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 11 Ekim 2021, 16:48:27 »
Kardeşim öncelikle yaşın çok genç bu tarz ilaçlar için ikincisi de o süreç içerisinde gözle görülür bir fark hissedemezsin en az 3-4 ay sürüyor
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 11 Ekim 2021, 19:29:04 »
Dostum bu ne sabırsızlık. En az 6-8 ay kullanman lazım. Forumda kullananlar var, eyvallah ama dutas öyle böyle birşey değil. Ters giderse takımları ele alırsın.

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2021, 20:56:22 »
DHT'yi %90 baskılamayı akla mantığa sığdıramıyorum. Minoxidili bir süre kullandıktan sonra mı oluyor bu kaşıntı? Head & Shoulders Clinical Strength ile kullanmayı deneyebilirsin. Fin+Minox en etkili sonucu veriyor zaten.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 11 Ekim 2021, 21:49:56 »
DHT'yi %90 baskılamayı akla mantığa sığdıramıyorum. Minoxidili bir süre kullandıktan sonra mı oluyor bu kaşıntı? Head & Shoulders Clinical Strength ile kullanmayı deneyebilirsin. Fin+Minox en etkili sonucu veriyor zaten.
Minox bende egzama yapıyor,dökülme nedenim ne onu da tam anlamıyorum ki bir doktor erkek tipi diyor öteki yok diyor.Zoretanin kullandım sac dökülmemi çok durdurdu artık o da pek etki etmemeye başladı, aşırı kafama takıyorum dutasin yan etkileri umrumda değil
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 11 Ekim 2021, 22:59:14 »
 kişi genetik dokulme agresifleşince tedaviye yonelir.finsterid kullanmasan yüzde 40 daha hızlı dokulcekti.2_3 ay dolsun en azından hatta 6_8 ay.zaten kullanmasan daha çok dokulcek
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 15 Ekim 2021, 10:12:41 »
Up,günde 0.5 mg kullanmayı düşünüyorum,başka fikri olan var mi
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 15 Ekim 2021, 10:52:20 »
Kardeşim fikri olabilecek kullanan araştıran herkes yorum yapmış dut kullanma demiş fin etkisi için erken sabret bir kaç ay demiş sen 0.5 mg dut kullanacağım fikri olan var mı başka diyorsun istersen 5 mg kullan vücut da tercih de senin. Ama yaşın çok genç genç olduğu için böyle davrandığının da farkındayım ama kullanma deniyor sana işte
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 15 Ekim 2021, 13:03:49 »
Kullan kardeşim sabah akşam iki adet olmak üzere dutasterid alırsan bir haftaya kalmaz saçların çıkar . Ama sabah akşam şart muhakkak. Günde bir tane alırsan 1 aya çıkar . Finasteride öğle yemeğinde al karnın tok olsun muhakkak.

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 15 Ekim 2021, 22:53:41 »
Kardeşim fikri olabilecek kullanan araştıran herkes yorum yapmış dut kullanma demiş fin etkisi için erken sabret bir kaç ay demiş sen 0.5 mg dut kullanacağım fikri olan var mı başka diyorsun istersen 5 mg kullan vücut da tercih de senin. Ama yaşın çok genç genç olduğu için böyle davrandığının da farkındayım ama kullanma deniyor sana işte
Hocam fini 1 ay kullandım ve dökülmeyi ciddi anlamda çok arttırdı, bir daha kullanmaya çekiniyorum.Saç benim için cinsel yan etkilerden daha önemli,artık donör bölge de dökülmeye başladı ekim işlemi de güçleştiri kesin bir çözüm lazım artık
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 15 Ekim 2021, 23:21:44 »
Kullan kardeşim sabah akşam iki adet olmak üzere dutasterid alırsan bir haftaya kalmaz saçların çıkar . Ama sabah akşam şart muhakkak. Günde bir tane alırsan 1 aya çıkar . Finasteride öğle yemeğinde al karnın tok olsun muhakkak.
Çaresizim,doktorlara dünya kadar para döktüm artık bir çözüm istiyorum,psikolojim çökük durumda :(
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Execuvite

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 15 Ekim 2021, 23:25:43 »
Çaresizim,doktorlara dünya kadar para döktüm artık bir çözüm istiyorum,psikolojim çökük durumda :(

Önce psikiyatri git güzelce derdini anlat , sonra bu foruma 6 ayda bir gir burası kelleşmeye giden insanların piskolojisini bozar, sonra finasteride en az 6 ay kullan , 1 ayda toprağa fidan dikiyorsun çıkmıyor sen kalkmış fayda göremedim diye üzülüyorsun.

Finasteride ilk 3 ay saç dökmesi çok normal ne bekliyorsun anlamadım ciddiyim bir psikiyatriye git.

Sabırlı ol , saçların resmi var mı görmek isterim .

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 15 Ekim 2021, 23:27:54 »
..
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2021, 00:21:35 Gönderen: Lauri »

Facebook Twitter Instagram