Gönderen Konu: Saç ekiminden sonra olan saçlarım da azaldı  (Okunma sayısı 915 defa)

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Saç ekiminden sonra olan saçlarım da azaldı
« : 26 Ekim 2021, 16:30:23 »
Arkadaşlar ekimden hemen önce ve ekim sonrası 60. gün olmak üzere iki fotoğraf bırakıyorum. Sanki olan saçlarımda da azalma var. Sizce kökleri zarar mı görmüştür yoksa geçici bir dökülme midir?

LOESS

• Hero Member
Ynt: Saç ekiminden sonra olan saçlarım da azaldı
« Yanıtla #1 : 26 Ekim 2021, 16:49:48 »
Üstad fotoğraf açısı ve uzunluk farkıda var tam net birşey söylemek zor.

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 26 Ekim 2021, 16:51:49 »
Üstad fotoğraf açısı ve uzunluk farkıda var tam net birşey söylemek zor.

Teşekkürler hocam yorumun için. Ben kendim aynaya baktığımda da bizzat farkı görüyorum, yüzde 50'ye yakın azalma var orta ve ön kısımda. İnşaAllah geçici bir durumdur.
  • Ekim Tarihi: 23.08.2021
  • Ekim Merkezi ismi DR. Serkan AYGIN - https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23569.0
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31
  • Medikal Tedavi AGA-K günde 2 tablet (4. kutuda günde teke düştüm) - 6 Ay dolunca bıraktım her şeyi. Sadece Sebamed Dökülme Karşıtı Şampuan kullanıyorum.

Qur

• Full Member
« Yanıtla #3 : 26 Ekim 2021, 17:28:21 »
Belli olmaz ne olduğu. Şuan için birşey söylenemez.

Alpha

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 26 Ekim 2021, 20:46:11 »
3 ay dolduğunda kendi saçların tamamen yerine gelmezse kalıcı bir kayıptan bahsedilebilir ama bence sorun yok eski haline gelir büyük ihtimalle.

HTK

• Full Member
« Yanıtla #5 : 26 Ekim 2021, 21:47:49 »
Saç ekiminde ekim yapılmayan yerdeki mevcut saçlarda kısa süreli zayıflama oluyor. Ekim bölgesindeki zayıf saçlar maalesef tarih oluyor böyle bir şey var. Yine ekim yapılan yerdeki mevcut saçlar yeterince zayıf değilse tekrar çıkıyor. Ekimden önce finasterid türü ilaçların kullanılmasının sebeplerinden biri de bu.
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 4800
  • Medikal Tedavi Xpecia

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 26 Ekim 2021, 21:49:25 »
Hocam hintell adminin birkaç ay önce şok dökülme nedir diye anlattığı bir konu vardı. O konuya bir göz atın. Tam olarak bu durumu tanımlıyor.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 26 Ekim 2021, 22:05:21 »
 ekimde zayıflar ölür.birde kendi saçın tranvaya uğradıysa dokulur ama geri geli 3 4 ayda.zaman gosterir
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 26 Ekim 2021, 22:12:09 »
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Aslında ekilenlerin büyük çoğunluğu çıkıp seyrek bir görüntü oluşmadığı sürece olan saçlarımı kalıcı olarak kaybetmek çokta umrumda olmaz, çünkü onlar da zamanı geldiğinde zaten gidecektir. Bakalım şöyle 2 3 ay daha geçsin daha net anlaşılır heralde.
  • Ekim Merkezi ismi DR. Serkan AYGIN - https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23569.0
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31
  • Medikal Tedavi AGA-K günde 2 tablet (4. kutuda günde teke düştüm) - 6 Ay dolunca bıraktım her şeyi. Sadece Sebamed Dökülme Karşıtı Şampuan kullanıyorum.

HTK

• Full Member
« Yanıtla #9 : 26 Ekim 2021, 22:23:00 »
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Aslında ekilenlerin büyük çoğunluğu çıkıp seyrek bir görüntü oluşmadığı sürece olan saçlarımı kalıcı olarak kaybetmek çokta umrumda olmaz, çünkü onlar da zamanı geldiğinde zaten gidecektir. Bakalım şöyle 2 3 ay daha geçsin daha net anlaşılır heralde.
Aynen öyle hiç moralini bozma zaten ekimciler ekim yaptıkları bölgeyi orada hiç saç yokmuş gibi planlarlar. Bol çıkışlar dilerim.
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 4800
  • Medikal Tedavi Xpecia

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 26 Ekim 2021, 22:39:58 »
Azalması gayet normal bir durum çünkğ zaten dökülme fazına inmiş ince telli saçlarınızın olduğu bölgeye saç ekimi operasyonu yapılıyor güçsüz saçlar ve beslenme duruyor dayanacak saçlar değil doğal olarak dökülme olur

Çok incelmiş saçlar varsa saç ekimi dökülmeyi hızlandırır ani şok yapar
Global Moderator

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 26 Ekim 2021, 22:57:55 »
Aynen öyle hiç moralini bozma zaten ekimciler ekim yaptıkları bölgeyi orada hiç saç yokmuş gibi planlarlar. Bol çıkışlar dilerim.

Teşekkür ederim hocam.
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31

srcn90

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 26 Ekim 2021, 22:58:56 »
Azalması gayet normal bir durum çünkğ zaten dökülme fazına inmiş ince telli saçlarınızın olduğu bölgeye saç ekimi operasyonu yapılıyor güçsüz saçlar ve beslenme duruyor dayanacak saçlar değil doğal olarak dökülme olur

Çok incelmiş saçlar varsa saç ekimi dökülmeyi hızlandırır ani şok yapar

Giden şimdiden gitsin hocam, süreç tamamlandığında elde kalanlar beni ilerde yarı yolda bırakmayacak saçlar olsun. ;)
  • Greft Miktarı 4520
  • Yaşınız 31

Octobe2

• Full Member
« Yanıtla #13 : 27 Ekim 2021, 02:52:20 »
Hocam aynı durumdan muzdariptim hatta %60. Falan kendi saçlarımda kayıp oldu çok üzülmüştüm ama 3.5 ay oldu şuan kendi saçlarım yerine geldi. Boş yere canımı şıkmışım hiç geri gelmeyecek gibi duruyordu. Ama pozitif düşünmeye çalış geliyor valla gelecek olanlar

Kaiba

• Full Member
« Yanıtla #14 : 27 Ekim 2021, 09:30:44 »
Kendi saçlarınız genelde 3. Ayda çıkmış olur daha erken

Facebook Twitter Instagram