Gönderen Konu: Saç Analizi ve Ekim Önerisi bilirkişiler acil yardım lütfen  (Okunma sayısı 687 defa)

opaque1

• Yeni üye
  • *
Yaş 28
Dökülme 17 yaşından beri ilmek ilmek dokuma dokuma var şuan böyle azaar azar eriyor reisler
Hiç birşey kullanmadım acaba ne zaman kel olur diye akışına bıraktım bir ara gencken 2-3 ay proscar kullanıp korkudan bırakmıştım bunu ilac kullanmak saymayız sanırım  :)
Kelleşeceğim aşikar fakat kabullenmek gibi bir niyetim yok bugune kadar kısa saç topik ile idare ettim kısa kullanmayı seviyorum allahtan
Neyse ön yazım bu kadardı şimdi asıl sormak istediklerim bilirkişilere çünkü forumda bulamadım veya iyi araştıramamış olabilirim kusura bakmayın şimdiden
1.Tedavi önerir misiniz?Finasterid kullanmam mantıklı olur mu sonuc alır mıyım? Uğrasmama değer mi? Yan etkilerinden korkmuyorum belirti görürsem zaten bırakırım

2.Bana saç ekimi olur mu?Saclarım donör kısmı vs nasıl? Olursa nasıl ve hangi doktoru secmeliyim çok pahalı olmamak şartı ile?

2.En önemlisi ben kısa sac seviyorum yani 3 numara veya 4 5 6 numara ama kısa yani ve forumda hiç kısa saclı görmedim acaba ekim yapılınca kısa saclı olunamıyor mu? iyi durmuyor mu?Bu cevap bulursa cok sevinirim cünkü ben sac ektirip saclarımı uzun tutmak gibi bir niyetim yok.Eğer kısa saclı olunması mümkün ise hangi doktora ektirmeliyim? Arka taraflar hiç önemli değil dövmedir toppiktir hallolur o kısımlar şimdiden teşekkürler
Bir kac doktora gönderdigim fotoyu paylasıyorum yorum yapmanız için

dreamer87

• Jr. Member
  • **
  • Academica hospital saç ekimi
Ynt: Saç Analizi ve Ekim Önerisi bilirkişiler acil yardım lütfen
« Yanıtla #1 : 17 Kasım 2021, 19:34:32 »
merhabalar,

öncelikle ben de yeni sac ekimi yaptırdım.. Hatta bugun 16.11.2021  academica hastanesi sac ekimi diye konu actım eger merak ediyprsan oradan da bakabilirsin..

Gelelim sizin sorularınıza cvplar benim şahsi düşüncen diğer arkadaşlar katılmayabilir saygı duyarım.

1- ilaçlı tedavi önermem ben 1 sene düzenli minoxidil kullandım ama sacalarımda beklediğim sonucu alamadıö sadece döküm durdu.Finasterid yada herhangi bir ilacın dökülen saça faydası yok maalesef..

2-Saç ekimi elbette size olur ve donör bolgede iyi gözüküyor.. Herhangi bir doktoru önermem şu aşamada doğru olmaz ancak 6 ay sonunda istediğim sonucu alırsam ekimden seve seve gittiğin yeri tavsiye ederim suan için erken

3-Ben de kısa saç severim.. Sacları bir butun olarak dusunmek lazım ön çizgi önemli ancak sacın arka kısmı da önemli.
  • Ekim Merkezi ismi Academica hospital
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=24730.0

Avrasya Hair - Academica Hospital
Greft: 3450
Dhi-Choi Kalemi
Ekim Günü: 16.11.2021
Yas: 34

opaque1

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 17 Kasım 2021, 20:50:26 »
Evet ama işte kısa nasıl duruyor acaba saç ektirdikten sonra 3 numara kesim ile paylaşım yapan göremedim sizin bildiginiz varsa gösterir misiniz sac ekimi tamamlandıktan sonra donör ve ekim bölgesini kısa sekilde görmek istiyorum ama bulamadım nasıl duruyor diye acaba sac ekimi yapılınca kısa kestirilmiyor mu? diye düşündüm o yüzden belki doğal durmuyordur gibi düşündüm

dreamer87

• Jr. Member
  • **
  • Academica hospital saç ekimi
« Yanıtla #3 : 17 Kasım 2021, 21:14:59 »
Saç ektirdikten sonra 3-4 ay zaten makine ile kesim yapamıyoruz. Ekim yapılan yerin iyice iyileşmesi gerekir. Belki de greftlere kıyamıyoruzdur  :) aman baslarına bi şey gelmesin diye..

Bence 1 sene 3 numara kesim için beklenmeli cünkü ekilen saclar tam anlamıyla 1 sene sonra kendine belli ediyor..
  • Ekim Merkezi ismi Academica hospital
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=24730.0

Avrasya Hair - Academica Hospital
Greft: 3450
Dhi-Choi Kalemi
Ekim Günü: 16.11.2021
Yas: 34

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 17 Kasım 2021, 21:27:42 »
 6 ay finasterid kullan sonra ektir ilacada devam et dru kendin arastır sitede kısada kullanırsın aşırya kaçmadan saçı.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 17 Kasım 2021, 23:07:15 »
Bu duruma alıştıysan, böyle devam et. Bu iş malesef bir ekimle bitmiyor, ilerike yaşlarda büyük ihtimalle ekim gerekecek, yoksa iyi duracağını sanmıyorum.

Eğer yine de düşünürsen ön hattını şimdiki başlayan çizgiden ileriye alma. Arkasından olsun ve eğer kısa kesmek istiyorsan ekimden sonra, sadece Asmedi tercih edebilirsin. Donörü yıpratmıyorlar ve ekimleri çok doğal.
Birde ekimi ikiye böl. İlk ekimde 3000-3500 geçmesin ön hatlara ekersin. İleride ikinci ekimle vertexi kapatırsın.
Finasterid saçını bayağı götürebilir ve vertex kısmını da güçlendirir, yani oraya hiç ekim düşünme şimdilik.
Önce ama 6-12 ay al ki saçların güçlensin ve yanetki yapıyor mu bakarsın. Eğer yanetki görürsen ekime girme derim, çünkü yaşlanana kadar alman gerekebilir

Anchar

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 18 Kasım 2021, 01:29:08 »
saç ekimi artı olarak tedavi ikisi beraber olmalı biri eksik olursa diğeri tek başına işe yaraması zor ,saç ekimi belki tek başına sizi memnun edebilir ama ilerde gene seyrekleşme olması kaçınılmaz olur.
yalnız çok çok iyi bir merkez tercihinde bulunmazsan bence saç ekimindednde düzgün bir sonuç alma olasılığın zayıf.
  • Ekim Tarihi: 05.04.2001
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 24
  • Medikal Tedavi Xpecia,minoxil

opaque1

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 18 Kasım 2021, 01:53:21 »
saç ekimi artı olarak tedavi ikisi beraber olmalı biri eksik olursa diğeri tek başına işe yaraması zor ,saç ekimi belki tek başına sizi memnun edebilir ama ilerde gene seyrekleşme olması kaçınılmaz olur.
yalnız çok çok iyi bir merkez tercihinde bulunmazsan bence saç ekimindednde düzgün bir sonuç alma olasılığın zayıf.
tabiki ilerde olacak o kesin farkındayım zaten mesele biraz daha uzun tutmak kelleşmeyi yani çok beklentim yok ortalama bir 5 yıl daha kurtarsam bana yeter sanırım :) merkez konusunda karar veremedim çok fazla param yok yoksa direk asmedi seçerdim tabiki bana hangi merkez gider acaba karar vermek bayağı zor

opaque1

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 18 Kasım 2021, 01:56:55 »
Bu duruma alıştıysan, böyle devam et. Bu iş malesef bir ekimle bitmiyor, ilerike yaşlarda büyük ihtimalle ekim gerekecek, yoksa iyi duracağını sanmıyorum.

Eğer yine de düşünürsen ön hattını şimdiki başlayan çizgiden ileriye alma. Arkasından olsun ve eğer kısa kesmek istiyorsan ekimden sonra, sadece Asmedi tercih edebilirsin. Donörü yıpratmıyorlar ve ekimleri çok doğal.
Birde ekimi ikiye böl. İlk ekimde 3000-3500 geçmesin ön hatlara ekersin. İleride ikinci ekimle vertexi kapatırsın.
Finasterid saçını bayağı götürebilir ve vertex kısmını da güçlendirir, yani oraya hiç ekim düşünme şimdilik.
Önce ama 6-12 ay al ki saçların güçlensin ve yanetki yapıyor mu bakarsın. Eğer yanetki görürsen ekime girme derim, çünkü yaşlanana kadar alman gerekebilir
bu şekilde kullanmıyorum topik ile bayağı farkediyor az bişey döksemde yani öyle kullanıyorum.Ama evet bu sekilde alıştım cünkü beklentim fazla değil kendimizin farkındayız bir yandan öyle gürül gürül saç olsun vs değil derdim yani.Zaman konusunda şöyle bakıyorum olaya herzamanda öyle baktım sonsuze dek yaşamayacağımız sonuçta kökten cözümde aramıyorum beni atıyorum 5 yıl daha idare etsin hangi yolu izleyeceksem 5 yıl sonra baska bir yol daha düşünürüz gibi ilerliyorum saç konusunda mesela 5 yıldır topikleyim gayet mutluyum ama önler iyice erimeye basladı o yüzden napabilirim diye forumda tecrübelilerden öğrenmek amaclı konu açtım asmed bayağı pahalı bu işte alternatifi var mı biraz daha uyguna acaba kimi önerirsiniz?

Octobe2

• Full Member
« Yanıtla #9 : 18 Kasım 2021, 11:49:57 »
Şimdi ekim saçı 3 numarada çok sık durmaz illaki seyreklik kalır ama yerinde olsam saç ektirir aralara da saç simulasyonu yaptırırdım hem kalıcı toppik olur hem saçın olur tamamlayıcı olur

halu80

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 19 Kasım 2021, 00:40:29 »
Bazı konuları iyi düşünmek lazım. Sizi 5 sene götürecek tmm anlaşıldı. Ama kendi saçınız devam dökülecek, ama ön hatta ekilen saçlar kalacak. Büyük ihtimalle dht ye daha dayanaklı olduğu için dökülmeyecek, seyrek seyrek saç kalacak. Birde bu tarafdan bak ekime.

opaque1

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 19 Kasım 2021, 15:56:28 »
Bazı konuları iyi düşünmek lazım. Sizi 5 sene götürecek tmm anlaşıldı. Ama kendi saçınız devam dökülecek, ama ön hatta ekilen saçlar kalacak. Büyük ihtimalle dht ye daha dayanaklı olduğu için dökülmeyecek, seyrek seyrek saç kalacak. Birde bu tarafdan bak ekime.
Neyi iyi düşüneyim mesela? Sonuçta kellik var kellikten daha kötü ne olabilirki düşünmeden işlem yaparsam başıma ne gelebilir kellikten daha kötü yani? Kellik asla güzel bir şey değil ve kimseye yakışmaz aksini düşünen motivasyon ile kendini kandırır net yani yaşlı ve cirkin görüntüdür kellik kafanda 2 tutam bile olsa o bile fark eder o yüzden kesinlikle işlem yapacagım hiç bir şey yapamıyorsam protez taktırırım zaten forumu o yüzden araştırıyorum baktım olmuyor protez takıp gececegim şuan ekim oluyorsa ve ilerde yine kel kalırsam mesela 5 yıl sonra iyice döküldü artık greft yok kapanamıyor vs gibi bir durum olursa ozaman da proteze geçecegim ama dazlak kel olmam yani bu yaşta ve bu yaşlarda bana saç lazımken.Yani özetle ben özgüven sahibiyim amaan kel oluruz saç nedir ki zaten buda yakışıyor gibi yalanlara ben kendimi kandıramıyorum yani radikal gerçekler ortada olduğu için 2 tutamda olsa saç gerçekten farkediyor sıklıgı önemli degil  o yüzden forumda belki daha iyi bir seçenek veya fikir bulabilirim diye araştırmak yapmaktayım ama cevabınız için teşekkürler yinede

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 19 Kasım 2021, 16:06:45 »
Dostum vertex çıplak değil. Biraz zayıflamış da olsa epeyce tel var. Bunları finas vb tedavi ile toparlama durumun olabilir. Zaten ekim yapılsa bile o bölge en fireşi bölgedir. Ekim verimsizliği daha fazla oluyor maalesef. Önlerde finas çalışmama olasılığı çok çok yüksek. Hele ki çıplak bölgeden saç çıkarmaz diyebilirim. Ön bölgelere ekim gerekli, eğer saç isteniyorsa.

Bence 6 ay 1 sene kadar finasterid deneyin tabi doktor kontrolünde olmak kaydıyla. Sorun yaşamaz gelişme de görürseniz sonrasında ekim düşünebilirsiniz. Ki saç renginden dolayı ekim seyrekliği daha az göze batar, esmer insanlara göre. Bu da bir avantaj.

opaque1

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 20 Kasım 2021, 00:42:21 »
Dostum vertex çıplak değil. Biraz zayıflamış da olsa epeyce tel var. Bunları finas vb tedavi ile toparlama durumun olabilir. Zaten ekim yapılsa bile o bölge en fireşi bölgedir. Ekim verimsizliği daha fazla oluyor maalesef. Önlerde finas çalışmama olasılığı çok çok yüksek. Hele ki çıplak bölgeden saç çıkarmaz diyebilirim. Ön bölgelere ekim gerekli, eğer saç isteniyorsa.

Bence 6 ay 1 sene kadar finasterid deneyin tabi doktor kontrolünde olmak kaydıyla. Sorun yaşamaz gelişme de görürseniz sonrasında ekim düşünebilirsiniz. Ki saç renginden dolayı ekim seyrekliği daha az göze batar, esmer insanlara göre. Bu da bir avantaj.
Öncelikle zahmet edip cevap yazdığın için çok teşekkür ederim.Banada mantıklı geldi fakat ben direk öne ekim yaptırıp sonra finas kullansam nasıl olur sence?Birde öne ekim için kimi önerirsin aynı zamanda donorde güzel olmalı çünkü kısa saç seviyorum bildiğin var ise öneri alabilirim?Tabi  20 30 bin TL ödeyemem makul fiyatlı varsa.

Facebook Twitter Instagram