Gönderen Konu: Sevgili okurlar bi el atın başlayayım  (Okunma sayısı 418 defa)

AVYO

• Yeni üye
  • *
Sevgili okurlar bi el atın başlayayım
« : 20 Kasım 2021, 19:57:09 »
Öncelikle okuyup ilgilenen herkese teşekkürler. Saç dökülme problemim uzun zamandır genetik şekilde incelerek,minyatürleşerek ve dökülerek ilerliyor. Bu forumu keşfetmeden önce protez saç kullandım olmadı rahat edemedim çok kafamda büyüttüm ve çöpe attım, sonrasında ise saç ektirmek istedim ama çok korkutucu gözüküyordu gözüme çünkü hep kötü sonuçlar ile karşılaşıyordum. Bu forumu keşfettiğimde ise korkum daha da artmıştı çünkü büyük bir bilgi kütlesi varsı ve nereden başlayacağımı bilemedim. Bir iki hafta okuduktan sonra kendi sorunumu paylaştım, bilenler yardımcı olmak için beni bilgilendirdiler ama bu beni daha çok karamsarlaştırdı çünkü yaşımdan dolayı ilaç tedavisine başlayamayacaktım(yaşım21) ve 3-4 yıl kadar daha beklemem gerektiği söylendi. Ben ise saç ektirip erken yaşlarımda rahat ederim diye düşünüyordum veya ilaç tedavisi ile düzelir diye düşünüyordum şuan ise tedaviye başlamak için araştırma yapmaktayım ama bu süreci hızlandırmak için yardımınıza ihtiyacım var sonuçta ne kadar hızlı başlarsam o kadar iyi olur diye düşünüyorum. Şimdi abiler ablalar ve yaşıtlarım saçlarım için öncelikle dermoller alıcam 0.5 mm lik, yağ vesaire kullanmak istiyordum ama pek etkilemiyormuş sanırım, şuan için henüz doktora gidip tahlil yaptıramadım ama aile hekiminde kan tahlillerim hep normal çıkmıştı 4-5 ay öncesi için söylüyorum. Saçlarım için bir kür oluşturmak istiyorum bunun için sizden gelen önerileri okuyacağım. Dermoller için saçlarımı kestirmem gerekiyor mu biraz uzadılar kestirmek istemiyorum açıkcası ama kestirmeden olmuyorsa keserim sorun olmaz. Doktor tahlilinde eksik bir şey çıkmasa da ek vitamin almam işe yarar mı sizce veya bir zararı olur mu ?  Son olarak saçlarımın durumunu görmek isteyenler daha önceki iletimden görebilirler. Şimdiden cevap veren ve üşenmeyip okuyan herkese teşekkür ederim. Umarım hepimiz istediğimiz görünüme sahip oluruz. Gerçekten bizi yıpratan ve hayatımızın en kuytu noktasına kadar etkileyen bu hastalıktan kurtulmak en büyük temennim. Sağlıcakla kalın…

Facebook Twitter Instagram