Gönderen Konu: finasteride kafada kıl varken işe yarar  (Okunma sayısı 591 defa)

karanlik

• Full Member
finasteride kafada kıl varken işe yarar
« : 22 Kasım 2021, 21:32:19 »
18 yaş altına bir şey diyemeyeceğim ama 20li yaşlarınızda bu ilacı kullanmaktan çok çekinmeyin.
mevcut koşulda en iyi etki eden ilaçların başında finasteride geliyor.

yabancı forumlarda biraz gezinirseniz yaş ayrımı olmadan insanların gözü kapalı bu ilacı kullanıp nasıl gelişimler elde ettiğinizi görürsünüz.
söylendiği kadar korkulacak bir yan etkisi yok.bizim türkler fazla çekingen davranıyor.yine de düzenli hormon testlerinizi yaptırırsınız

siz suyu bu bana zarar verecek diye içerseniz saf su bile sizde çeşitli sorunlar yaratır.
burada önemli olan nasıl bir psikoloji ile yaklaştığınız

birzamanlarsirma

• Yeni üye
  • *
Ynt: finasteride kafada kıl varken işe yarar
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2021, 00:37:55 »
Finasteride kullanımını çekinmeyin diye önermeniz doğru degil sonuçta hormonlarda değişimin kimde nasıl etki edeceği belli olmaz . Kullanmak isteyende bence doktor kontrolünde kullanmalı . Bende sıkıntı olmazsa diğerlerinde olmayacağının garantisi yok.

ber134

• Full Member
« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2021, 02:55:37 »
peki post finasteride syndrome muhabbetine ne diyeceksin? bence hiç kimse kullanmamalı. sıfır yanetki görse bile kullanmamalı. eninde sonunda çıkacak bir yerlerden o sıkıntı. evet kellik bir sorun ama çok büyütüldüğünü de düşünüyorum ve bir yeri tamir ederken daha büyük yerleri harap etmek hiç mantıklı değil. ayrıca kellik bir "sağlık problemi" değil ama onu tamir etmeye çalışırken makinayı elinize alınca sağlık probleminin babasını elinize alırsınız. elbette hiç kimseye karışamayız, umarım kimse bu tür sorunlarla cebelleşmez. BENCE bu tarz finasteride dutasteride vs. hormon ilaçlarının yanına bile yaklaşılmamalı.
  • Yaşınız 25

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2021, 03:45:32 »
Post finasterid sendromlu kişiler, zaten hali hazırda psikolojik sıkıntıları olan, üstüne finasterid ile halüsinasyon gören kişiler en azından geneli bu şekilde. Öte yandan bu ilaç sihirli bir deynek değil ama elimizdeki sayılı silahlardan bir tanesi. Ben öneri üzerine kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum herkes kendi kararını kendisi vermeli ve mental sağlığı kötü olan insanların kullanmamasını şiddetle tavsiye ediyorum. Son olarak sözde psikoloji bozuyordu karamsarlığa sevk ediyordu ama bende ters etki yaptı. Saçlarımı yerinde kirpi formatında gördükçe daha da mutlu oluyorum modum yükseliyor.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Facebook Twitter Instagram