Gönderen Konu: Finasteride başlayıp bırakan oldu mu? Başlamam işe yarar mı  (Okunma sayısı 2108 defa)

Jasonkenn

• Full Member
Son dönemde sürekli git gel durumundayım yaşım 23 sanki tüm dünya işi gücü bırakmış benim saçıma yoğunlaşmış gibi günde 4 5 kez duyduğum cümle haline geldi senin saçlarına noldu cümlesi artık psikolojimi bozacak seviyeye geldi.

İnternette araştırmadığım makale okumadığım yer kalmadı tıp fakültesindeki hocalarıma bile danıştım uzmanların söylediği saç dökülmesi için kullanma ama bu stres çekilecek cinsten değil.

Şuan tedavi olarak minoxil xpecia ketoral kullanıyorum.Fakat bunun yeterli olacağını düşünmüyorum bir antiandrojen eklemem gerekiyor diye düşünüyorum çünkü belirli bir yerde dökülmem yok özellikle tepe bölgesinde yoğun dökülmem var seyrelme şeklinde minoxili homojen uygulamak çok zor başladığım için tabiki de devam edeceğim.

MERAK ETTİĞİM KONUYSA ŞU İNTERNETTE PROPECİAHELP SİTESİNE GİRDİĞİMDE GÖRDÜĞÜM ŞEYLER KORKUNÇ TEK BİR HAP ALIP KALICI ETKİLER OLDU DİYEN BİLE VAR BÖYLE ETKİLELERLE KALICI OLARAK KARŞILAŞAN VAR MI çünkü bu stres cidden dayanılacak gibi değil artık işimi okul hayatımı bozacak seviyeye geldi ve bunu engelleyemem genetik yatkınlığım var en azından saç ektirecek seviyeye gelene kadar bu süreci uzatmak istiyorum 28-30 a kadar

Işıklı:

Işıksız:

Jasonkenn

• Full Member
Ynt: Finasteride başlayıp bırakan oldu mu? Başlamam işe yarar mı
« Yanıtla #1 : 16 Mayıs 2021, 17:18:50 »
İlaç tedavisine ekstra sigarayı bırakmayı planlıyorum zaten düzenli spor yapıyorum

Sigarayı bırakınca saç adına pozitif bir etki alan oldu mu çünkü geçen yaz sigarayı bıraktığım 7 aylık dökülmem de neredeyse hiç saçlarım dökülmemişti

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2021, 17:25:04 »
Eğer iyi alıcıysanız Finasterid ve minoxidil bu saçı çok iyi toparlar bence
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2021, 23:42:47 »
teşekkürler yorum için yorumlarınız bekliyorum mutlaka

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 17 Mayıs 2021, 12:27:44 »
Son dönemde sürekli git gel durumundayım yaşım 23 sanki tüm dünya işi gücü bırakmış benim saçıma yoğunlaşmış gibi günde 4 5 kez duyduğum cümle haline geldi senin saçlarına noldu cümlesi artık psikolojimi bozacak seviyeye geldi.

İnternette araştırmadığım makale okumadığım yer kalmadı tıp fakültesindeki hocalarıma bile danıştım uzmanların söylediği saç dökülmesi için kullanma ama bu stres çekilecek cinsten değil.

Şuan tedavi olarak minoxil xpecia ketoral kullanıyorum.Fakat bunun yeterli olacağını düşünmüyorum bir antiandrojen eklemem gerekiyor diye düşünüyorum çünkü belirli bir yerde dökülmem yok özellikle tepe bölgesinde yoğun dökülmem var seyrelme şeklinde minoxili homojen uygulamak çok zor başladığım için tabiki de devam edeceğim.

MERAK ETTİĞİM KONUYSA ŞU İNTERNETTE PROPECİAHELP SİTESİNE GİRDİĞİMDE GÖRDÜĞÜM ŞEYLER KORKUNÇ TEK BİR HAP ALIP KALICI ETKİLER OLDU DİYEN BİLE VAR BÖYLE ETKİLELERLE KALICI OLARAK KARŞILAŞAN VAR MI çünkü bu stres cidden dayanılacak gibi değil artık işimi okul hayatımı bozacak seviyeye geldi ve bunu engelleyemem genetik yatkınlığım var en azından saç ektirecek seviyeye gelene kadar bu süreci uzatmak istiyorum 28-30 a kadar

Işıklı:

Işıksız:

Oral olarak kullanmaya pek sicak bakmiyorum ben o yuzden topikal dut kullanmaya basliycam ilerleyen gunlerde. Minoxun kutusuna 5tane aticam. Bi gun dutlu minox, bi gun dutsuz minox kullanicam
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 17 Mayıs 2021, 16:28:24 »
Oral olarak kullanmaya pek sicak bakmiyorum ben o yuzden topikal dut kullanmaya basliycam ilerleyen gunlerde. Minoxun kutusuna 5tane aticam. Bi gun dutlu minox, bi gun dutsuz minox kullanicam
hocam zaman kaybetmeden baslamanizi tavsiye ederim bununla ilgili konuda acarsaniz takipteyim güzel sonuç alacaginiza eminim

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 17 Mayıs 2021, 17:20:02 »
Merhaba,

Öncelikle bu konuyu inceleyip daha sonra kafanıza takılan hususları bu konu üzerinden sorabilirsiniz. Daha önceden eklemiş olduğum fotoğraflar gittiği için 10. sayfa da toplu olarak yeniden ekledim. Ama baştan söyleyemeliyim 23 yaşındaki birisinin bende bu takviyeleri kullanmasına sıcak bakmıyorum. Yine de yardımcı olabileceğim bir konu varsa naçizane yardım etmek isterim.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Unkownnn

• Full Member
« Yanıtla #7 : 17 Mayıs 2021, 17:42:46 »
Sadece finasterid kullanman yeterli olur geri kalanına gerek yok bende kullanıp bıraktım 15-16 ay falan kullanıp bıraktım 2-3 ay oluyo bırakalı saçlarımı bayağı toparladı benim bırakma nedenimde ereksiyon ve menide sıvılaşma ve azalmaydı bırakınca hemen geçti biraz ara verip tekrar kullanmayı düşünüyorum 6-7 ay kadar çünkü bıraktığımdan beri saçım dökülüyor bayağı

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 17 Mayıs 2021, 21:53:11 »
hocam zaman kaybetmeden baslamanizi tavsiye ederim bununla ilgili konuda acarsaniz takipteyim güzel sonuç alacaginiza eminim

Evet basliycam ama bu topikal olaylarini iyice bi incelemem lazim simdi sinavlarim var onlarla ugrasiyorum. Haftaya yabancı forumlara dalicam. Konu açıp ilerlememi de paylaşıcam
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 17 Mayıs 2021, 22:05:19 »
Merhaba,

Öncelikle bu konuyu inceleyip daha sonra kafanıza takılan hususları bu konu üzerinden sorabilirsiniz. Daha önceden eklemiş olduğum fotoğraflar gittiği için 10. sayfa da toplu olarak yeniden ekledim. Ama baştan söyleyemeliyim 23 yaşındaki birisinin bende bu takviyeleri kullanmasına sıcak bakmıyorum. Yine de yardımcı olabileceğim bir konu varsa naçizane yardım etmek isterim.

Sadece 10.sayfaya bakarak söylüyorum gercekten harika bir sonuc almışsınız. Konunuzun tamamini okuyup deneyimlerinizden yararlanabilecegimi düşünüyorum. Cok teşekkürler.
  • Yaşınız 21

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #10 : 18 Mayıs 2021, 10:07:49 »
Sadece 10.sayfaya bakarak söylüyorum gercekten harika bir sonuc almışsınız. Konunuzun tamamini okuyup deneyimlerinizden yararlanabilecegimi düşünüyorum. Cok teşekkürler.

Rica ederim. Şuan saç ekimi de yaptırdım zaten, kısmen yaşıma göre hiç dökülmemiş saç görüntüsü de elde ettim. Ama şunu söylemeliyim ben finasterid kullanmaya başlarken yaşım 29'du.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #11 : 21 Mayıs 2021, 21:32:57 »
yukarı

Facebook Twitter Instagram