Gönderen Konu: Hızlanan saç dökülmesi  (Okunma sayısı 593 defa)

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
Hızlanan saç dökülmesi
« : 29 Aralık 2021, 10:16:00 »
Merhaba , 27 yaşındayım , 10-15 gün sonra 28 yaşına gireceğim , forumda daha önce açmış olduğum konular var yeni konu açmak istedim o konular çok eskiydi , benim saç dökülme sorunum vardı fakat yavaş ilerliyordu , geçen sene vitamin değerleri sonucum da her şey normal, d vitamini düşük ve insülin direncim yüksek çıkmıştı , diyet ve xpecia önermişti doktor, xpeciayı 3 ay kullandım inanılmaz derecede sivilce ve kilo yaptığı için bırakmıştım , şimdi tekrar başladım sebebi ise saçımdaki dökülme sayısı ciddi oranda arttı ve seyrekliklerim fazlalaştı , bu arada bu süre zarfında korona geçirdim üstünden 8 ay geçti koronayı atlattıktan sonra saç dökülmem çok hızlanmıştı o günden beri toparlayamadım , tekrar çareyi xpeciada buldum ama xpecia ciddi anlamda kilo yapıyor özellikle bel bölgesi inanılmaz yağlanıyor ve sivilce çıkardığı gerçeği, Xpecia değilde proscara mı şans vermeliyim , çünkü bu kilo ve sivilce ciddi anlamda beni rahatsız ediyor. Siz bu durumda ne önerirsiniz , fikirlerinize ihtiyacım var belki daha önce xpecia yüzünden bu kilo ve sivilce sorunu yaşayan olmuştur. Fotoğraflar ektedir , Teşekkürler.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Hızlanan saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2021, 10:22:51 »
 genetik harici birseyden dokuluyor olabilir.covid mevsimsel veya değer düşüklüğü şu bu.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2021, 10:31:13 »
Olabilir hocam , baba tarafımda kellik yok , amcalarım , babam nw2 dayılarım ise biri nw3-4 diğeri nw6 diyebiliriz , dayı tarafına çekmişte olabilirim , ama bu ara inanılmaz hızlı dökülüyor saçlarım , 2 -3 aydır sinüzit geçiriyordum enfeksiyonlu , ama şu aralar bir şeyim yok. Sanırım tekrar test yaptırmam gerekecek , test isterken özellikle istemem gereken değerler var mıdır ? Teşekkür ederim cevabınız için.

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2021, 09:49:54 »
Sanırım site eski aktifliğinden uzaklaşmış gibi geldi bana , xpecia kullanıpta kilo alan bırakıp proscara geçen ve böyle bir sorun yaşayan ya da yaşamayan oldu mu diye fikir almak istemiştim.

BlackPill©

• Full Member
  • I'm fighting over a wreck...
« Yanıtla #4 : 31 Aralık 2021, 19:08:40 »
Sanırım site eski aktifliğinden uzaklaşmış gibi geldi bana , xpecia kullanıpta kilo alan bırakıp proscara geçen ve böyle bir sorun yaşayan ya da yaşamayan oldu mu diye fikir almak istemiştim.
Vallaha Xpecianin ne iyi ne de kötü bi etkisini gormedim he biraz sivilce yapiyor... Ama proscar depresyon ve intihar düşünceleri ile  kilo alimi yapti bol bol spor yapmak gerek ve meditasyon.
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride ( haftada 3mg olacak şekilde) , Xpecia haftada 1 kere , Ketoral Şampuan (haftada 1) , Dermaroller 0,75 haftada 1 ya da 2

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 31 Aralık 2021, 20:23:11 »
 değerler konusunda pek bilgi sahibi değilim hocam dr soler onu unuttum nelere baklıcağını
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

birzamanlarsirma

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 01 Ocak 2022, 12:27:08 »
Sivilce yapmasının sebebi bana göre içindeki biotin ve saw Palmetto ile alakalı . Testo seviyesini arttıran etkenler (özellikle saw palmetto) yağlanmayı arttırabilir bunu takip etmeni öneririm

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 03 Ocak 2022, 15:35:17 »
Vallaha Xpecianin ne iyi ne de kötü bi etkisini gormedim he biraz sivilce yapiyor... Ama proscar depresyon ve intihar düşünceleri ile  kilo alimi yapti bol bol spor yapmak gerek ve meditasyon.
Hocam sanırım saw palmetto vücutta yağlanma yapıyor , bu ilacı kullanacaksak bile dediğiniz gibi spor şart , sivilce de büyük bir sorun oluyor , cilt aşırı yağlanıyor , neyi kullanacağımı şaşırdım açıkçası.

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 03 Ocak 2022, 15:36:27 »
Sivilce yapmasının sebebi bana göre içindeki biotin ve saw Palmetto ile alakalı . Testo seviyesini arttıran etkenler (özellikle saw palmetto) yağlanmayı arttırabilir bunu takip etmeni öneririm
Ne kullanacağımı şaşırdım hocam , 27 yaşına girdikten sonra inanılmaz dökülmeye başladı saçım , artık mikro iğneleme falan kullanıcam.

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 03 Ocak 2022, 15:37:25 »
değerler konusunda pek bilgi sahibi değilim hocam dr soler onu unuttum nelere baklıcağını
Bu hafta içi sabahtan uğrayacağım tahliller için.

Facebook Twitter Instagram