Gönderen Konu: Minoxidil KAŞINTI  (Okunma sayısı 1252 defa)

Yardımsever

• Sr. Member
Ynt: Minoxidil KAŞINTI
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2021, 14:01:40 »
Minoxidil 3.cü şişedeyim aşırı kaşıntı var, ven bende sürekli kaşıyorum kafamı bu çok sorun yaratırmı ?
Yaratır loprox kullanabilirsin biraz rahatlatıyodu benim kafayı ama reçetesiz alma loproxu

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2021, 17:37:44 »
Oof of nefret ediyorum minoxilden. Benim de cildimi tahriş ede ede saç derimde kabuklanma meydana gelmişti.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 01 Ocak 2022, 13:21:53 »
Oof of nefret ediyorum minoxilden. Benim de cildimi tahriş ede ede saç derimde kabuklanma meydana gelmişti.
1. ayın sonunda öyle bir tahriş ve kaşıntı yaptı ki saçımı kazımak istedim. Minoxidili bırakıp saçımı kazıdım. Zaten Türkiye’de satılanların içeriği kalitesiz. Tahriş etme ve sebo yapma ihtimali varsa bunu 10’a katlıyor bence.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Atakan Demir

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 01 Ocak 2022, 17:29:42 »
Yakininda   Rossman  market  varsa  ora  git  Alpecin  Haar wasser (  Alpecin   Sac  Suyu ) al. Fazla  pahali  degil.  Gunde  5 -  defa  Sacina  sur  masaj  yap.  Kasinti  bitecek  sivilce  veya  odem  kaybolacak.   5  -  6   gunden   sonra  kaldigin  yerden  minoksile   devam  et.

Atakan Demir

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 01 Ocak 2022, 17:34:48 »
Caresi  budur  Alpecin.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #6 : 01 Ocak 2022, 21:07:25 »
Caresi  budur  Alpecin.
Hocam fiyat 3x yapmıştır diye düşünüyorum ama tedavi istiyorsak alicaz mecbur :(
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Atakan Demir

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 01 Ocak 2022, 21:17:13 »
Kardes  ben 3  defa  Sac  ekdirdim.   5  Yildir  minoksil  kullaniyorum. Iki  uc  Ayda  Kafa  Derimde  siddetli  Kasinti  olur  bu  ilaci  cok  eskiden  kullandigim  icin  biliyorum.  Bu  Sac  Suyundan  kullaniyorum.  Ne  kasinti,  nede  sivilce odem  kaliyor  kayboluyor.  Hatda  ben  burda  daha oncede  paylasmisdim kasintiya Alpecin  Sac  suyu  kullanin  diye. Ben Almanyada  yasiyorum. Rossmanda  Alman  Marketi  istanbuldada  gordum  Rossmanda  git  ordan al  kullan.

Mete095

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 02 Ocak 2022, 05:00:47 »
kaşıntı dışında sorunum yok valla şunuda halletsem

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 02 Ocak 2022, 17:18:15 »
kaşıntı dışında sorunum yok valla şunuda halletsem
En büyük sorun o zaten. Ben sakal için kullanıyorum orada bile kaşındırıyor.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

BlackPill©

• Full Member
  • I'm fighting over a wreck...
« Yanıtla #10 : 03 Ocak 2022, 00:22:41 »
Kardes  ben 3  defa  Sac  ekdirdim.   5  Yildir  minoksil  kullaniyorum. Iki  uc  Ayda  Kafa  Derimde  siddetli  Kasinti  olur  bu  ilaci  cok  eskiden  kullandigim  icin  biliyorum.  Bu  Sac  Suyundan  kullaniyorum.  Ne  kasinti,  nede  sivilce odem  kaliyor  kayboluyor.  Hatda  ben  burda  daha oncede  paylasmisdim kasintiya Alpecin  Sac  suyu  kullanin  diye. Ben Almanyada  yasiyorum. Rossmanda  Alman  Marketi  istanbuldada  gordum  Rossmanda  git  ordan al  kullan.
3 defa saç ekimi ve ardından minoksil ha... Demek ki kurtulunmayinca kurtulunmuyor bu ilaçtan.
  • Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi Finasteride ( haftada 3mg olacak şekilde) , Xpecia haftada 1 kere , Ketoral Şampuan (haftada 1) , Dermaroller 0,75 haftada 1 ya da 2

Atakan Demir

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 03 Ocak 2022, 19:28:43 »
Minoksilden  iyiside   yok. Yan etki  SIFIRA  yakin.  Severek   kullaniyorum.

Facebook Twitter Instagram