Gönderen Konu: Saç ektirmeyi düşünüyorum  (Okunma sayısı 62984 defa)

Alice66

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ektirmeyi düşünüyorum
« Yanıtla #30 : 04 Kasım 2017, 14:47:53 »
estetik kaygıyla yapılan bir ekim olur seni mutlu eder. ama var olan saçların 5 yıl içinde açılma yaşayacak gibi duruyor . 5 yıl uzun bir süre karar verdiysen ektirmelisin.zira şekil almayan saçın varlığı bile insanı sinir eder şakaklarım açıldığında bende böyle bir karar verdim iyiki de verdim diyorum .kimseyi dinleme içinden gelen sesi dinle ona göre yaptır..planlama önemli ama ben senin 2000 3000 greftle çok iyi sonuç alacağını düşünüyorum..5000 lere çıkarsan ileride yaşayacağın bir dökülme seni mutsuz eder greftlerini heba etme .bu önemli ,yani planlama bu tarz dökülmelerde çok önemli

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #31 : 04 Kasım 2017, 15:26:43 »
estetik kaygıyla yapılan bir ekim olur seni mutlu eder. ama var olan saçların 5 yıl içinde açılma yaşayacak gibi duruyor . 5 yıl uzun bir süre karar verdiysen ektirmelisin.zira şekil almayan saçın varlığı bile insanı sinir eder şakaklarım açıldığında bende böyle bir karar verdim iyiki de verdim diyorum .kimseyi dinleme içinden gelen sesi dinle ona göre yaptır..planlama önemli ama ben senin 2000 3000 greftle çok iyi sonuç alacağını düşünüyorum..5000 lere çıkarsan ileride yaşayacağın bir dökülme seni mutsuz eder greftlerini heba etme .bu önemli ,yani planlama bu tarz dökülmelerde çok önemli

Ruhi Bey öncelikle yapmış olduğunuz bilgilendirme için teşekkür ederim. Açık söylemek gerekirse bende sizin söylemiş olduğunuz rakamlar üzerinde yoğunlaşmış durumdayım. 5000 graftin mevcut saçlarıma fazla olacağını bende tahmin ediyorum. Zaten bu nedenle farklı cerrahlara mevcut saçlarımın resimlerini gönderdim. Hiç biri 2500 graftin üstüne de çıkmadı zaten. eskikellerden nicki beyenfendi eksik olmasın her attığım mesajın akabinde tebrübelerini paylaşıyor bellki hata yapmamamı istiyor bende kendi durumuma neden 5000 graft denildiğini açıklama çalışıyorum. Randevu aldığımda Koray Beyin daha makul bir rakam çıkaracağını kesinlikle düşünüyorum, aksi taktirde aklıma yatmayan bir ekimi zaten kabul edemem. Aslında randevu almadan kliniği bir kez daha hakkım olmayarak meşgul etmek istemiyordum ama eğer geri dönüş yaparlarsa mevcut saçlarımı yeniden çekip aynı mail altına yeniden analiz etmelerini isteyeceğim. Bakalım geri dönüşleri nasıl olacak.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #32 : 04 Kasım 2017, 18:54:42 »
saç ekiminde kural şudıur iyi bir gelecek planı yapılıp donor alanın sınırsız olmadığını hesaplayıp ona gpre ekim yapılır bence ileriki yılları hesaba kat sıklık ve greft sayını ona belirle senin yerinde olsam bu şakaklar gorusnuse sorun yapmıyorsa geleceği bekledim ilaçlar genetik dokulmemde ne kadr etkili olcak gnetiğim ne kadar agresif falan bunları zamana bırakırdım çok sık ekim olabilriisn şu an ama gelecek için donor sorunu yasayabilirsin o zamanda hani minyaturleşmeyi yuz yuze gorup ona gore saçının omrunu belirleyebliyorsa bence o azman erken sık ekim yaptır yani saçının şu bolgelerinde minyaturleşme yok sorun yok diyebiliyorsa eğer minyaturleşme varsa ilaçlar ne kadar etkili olur onu bekle ona gore ektir derim
saçları ekmeydi dersin

Yılmaz_55

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #33 : 17 Kasım 2017, 10:11:46 »
arkadaşlar ben de düünüyorum saç ekimini şuanda 28 yaşındayım ve ön bölgemde ciddi dökülmeler ve açıklık oluştu bu benim canımı çok sıkıyor. Karar veremediğim bazı noktalar var mesela https://www.fbm.com.tr/sac-ekimi/ burada şey diyor PRP ya da saç mezoterapisi sanırım. Şimdi ben hangisini yapyırmalıyım? Kafam çok karıştı, PRP daha mı iyi oluyro ki?

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #34 : 17 Kasım 2017, 10:13:52 »
bunlar yan destek fda onaylı urunlere ynel doulmeyi yavsalat halen sirediğin sonuc olmuyorsa elktirisin ii bir yerde
saçları ekmeydi dersin

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #35 : 20 Kasım 2017, 23:56:12 »
arkadaşlar ben de düünüyorum saç ekimini şuanda 28 yaşındayım ve ön bölgemde ciddi dökülmeler ve açıklık oluştu bu benim canımı çok sıkıyor. Karar veremediğim bazı noktalar var mesela https://www.fbm.com.tr/sac-ekimi/ burada şey diyor PRP ya da saç mezoterapisi sanırım. Şimdi ben hangisini yapyırmalıyım? Kafam çok karıştı, PRP daha mı iyi oluyro ki?

Ben şuan saç dökülmesini durdurdum psikolojik açıdan bir nebze kendini iyi hissediyorsun ama saç ekimi yaptırmadan tamamiyle tatmin olamazsınız diye düşünüyorum. Benim kullandığım ilaçlar bana iyi geliyor şuan için geçici yan etkileri de artık tamamiyle yok oldu diyebilirim. Prp yaptırmak istiyorsanız yaptırın bence, insanların yönlendirmesinden ziyade kendiniz deneyerek öğrenin. Ben de burada insanlara danışıyorum ama bunu fikir edinmek için yapıyorum, aynı zamanda bunları kendim de araştırıyorum. Ama kesin olarak şunu söylemeliyim eğer saçlarınızın dökülmesi sizi psikolojik olarak olumsuz etkiliyorsa ve ekime gerçekten ihtiyaç duyuyorsanız bunu ertelemeyin. Nacizane tavsiyemdir...
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #36 : 02 Aralık 2017, 15:47:56 »
Konuyu takip eden ya da inceleyecek olan arkadaşlara rehber olması açısından 3. ay sonrası yeni fotoğrafımı altta ekliyorum. Kullandığım ilaç ve takviyelerden beni olumsuz bir duruma düşerecek bir yan etki görmedim. Aksine 3 ay öncesine kadar saçlarım dökülme yaşarken psikolojik yönden daha kötü durumdaydım. Şuan kesin olarak bu takviyeler sayesinde agresif dökülme sürecinde saç dökülmem durdu ve şunu dipnot olarak geçeyim arkadaşlar ailemdeki herkes kel ve saçlarını benim yaşlarımda kaybetmeye başlamışlar. Ben bu takviyeler ile saç dökülmesini ciddi şekilde yavaşlayacağını düşünüyorum, tabi vücudumda ters bir tepki görmezsem eğer :). Bunu da anlamak için doktor kontrolüne gideceğim. Çünkü ben farketmeden vucüduma ilaçlar zarar da veriyor olabilir. Son olarak, son saç kesimim de kuaförüm saçlarımın canlandığını ve hacim kazandığını söyledi. Bu hacim kazanmasını da revita şampuan ve revita cor saç bakım kreminin yaptığını düşünüyorum.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #37 : 05 Aralık 2017, 19:15:49 »
saçlar olumlu donguye girmiş sanırım
saçları ekmeydi dersin

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #38 : 06 Aralık 2017, 22:45:05 »
saçlar olumlu donguye girmiş sanırım

Yani dökülme kesin olarak durdu artı saçlarım gürleşmeye başladı. Bundan daha fazlası da olacağını düşünmüyorum, artık geriye tek kalan saç ekimi. Bu ay doktora gidip muaniye de olacağım ilaçların verdiği zararlar var mı, benim dikkatimden kaçan bir durum var mı diye detayları buraya aktarmayı düşünüyorum. Benim dönor bölgem iyiydi zaten şuan baya baya güçlendiğini hissediyorum. Ayrıca saçlarımı çekince bile kopma olmuyor artık ama yine tekrar ediyorum revita şampuan bence saçlarım için olumlu bir etken ve Nature's Bounty marka biotin Solgar kadar etkili...

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #39 : 09 Aralık 2017, 10:15:25 »
verdiğin marka adına tşkler herkes solgarın rakibi olucak biotin arıyor revita onceleri acayip costuruo saçı sonra durumgene aynı diolar saç urunleri basta çoşturur saçı sonra faydası sabit kalır saç alışır saçının şu tedavi onecsi ışkta şıksız 3 5 resmini daha koyarsan daha bilgi verici olur bence  birde kullandığın biotinin fiyatını yazarsa ii olur kullanıcakların bilgilenmesi açısından
saçları ekmeydi dersin

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #40 : 09 Aralık 2017, 22:05:39 »
verdiğin marka adına tşkler herkes solgarın rakibi olucak biotin arıyor revita onceleri acayip costuruo saçı sonra durumgene aynı diolar saç urunleri basta çoşturur saçı sonra faydası sabit kalır saç alışır saçının şu tedavi onecsi ışkta şıksız 3 5 resmini daha koyarsan daha bilgi verici olur bence  birde kullandığın biotinin fiyatını yazarsa ii olur kullanıcakların bilgilenmesi açısından

Çektiğim fotoğrafları dik açıdan gelecek şekilde flaşlı olarak çekiyorum ve lambadan gelen ışık seviyesi oldukça yüksek. Aslında bu resimleri genellikle evdeyken çekiyorum ama dışarı da farklı açılarda aklıma gelirse fotoğraf çekmeyi neden olmasın siteye ekler seve seve paylaşırım. Biotin için fiyat veremeyeceğim, çünkü ben artık bu ürünleri yurt dışından getirmeyi düşünüyorum. Önceki aldığım biotini ise Amerika'dan getirmiştim. Şunu söylememde de yarar var bu ürünler zaten mucizevi ürünler değil, hani mucize yaratmıyorlar. Benim bu sene saç dökülmem agresifleşmişti bu ilaçlar sayesinde minyatürleşen saçlarım ve mevcut saçlarım kalınlaşıp dökülmeyi durdurdu. Benimde zaten bu ilaçlardan beklentim tam olarak buydu. Siyah saçlı saçlara sahip olduğum için mevcut saçlarım gürleştiğinde saç problemim %50 olarak çözümlenmiş oldu. Yoksa şunu net olarak söyleyeyim bu ilaçlar ve destekleyici ürünler kafada saç falan çıkartmıyorlar. Ama benim mevcut saçlarıma çok iyi geldiler. Önceki dökülme evrelerinde kullansaydım daha fazla saçım olabilirdi. Şimdi doktora gidip ilaçların vücuduma zarar verip vermediğini araştıracağım. Ben elimden geldiğince yeni gelişmeler olursa buraya paylaşacağım ancak bundan daha fazla bir sonuç vereceğini sanmıyorum. Bu paylaşımları da saç ekiminden önceki bu evreleri yaşayan insanlara destek olması için paylaşıyorum.

Bu forum sitesi çok değerli bana göre, saç ekimi hakkında herhangi bir bilgiye sahip değilken insanlar paylaşımlardan feyz alıyor ve kendi yolunu bir şekilde çiziyorlar. Ben bu foruma üye olmadan önce (saç sorununu uzun yıllardır yaşadığım halde) İlhan Serdaroğlu'na gider saç ekimi yaptırırım bir süre daha saç sorunumu ertelerim diye düşünüyordum. Koray Erdoğan'dan da 3-4 yıldır Youtube sayesinde haberim vardı ama biliyorsunuz Youtube içerikleri paylaşanlar açısından çokta güvenilir değil. Ayrıca Türk hastalara da saç ekimi yapılmadığını bir dönem yine Youtube üzerinden okumuştum. Şimdi bu konuyu açtığım zamandan beri bile fikirlerim değişmeye başladı. Artık saç ekimi yaptıracağım zamanın bile çok rahat bir dönemde yapılmasını hesaplamaya çalışıyorum. Daha çok sonuç görmek, daha iyi döneme denk getirmek istiyorum ve en önemlisi bu işi artık stres yapmıyorum. Hepsi de bu forum sayesinde. Bende elimden geldiğince insanlara destek olmaya çalışıyorum. Bu iş birazda bayrak yarışı gibi. Sonuçta siteye üye olmadan da bu konuları takip eden bir çok insan var.

Nature's Biotin - Solgar Biotin ile aynı firma tarafından üretiliyor ve Solgar'ın yan sanayisi olarak gösteriliyor.

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #41 : 10 Aralık 2017, 07:49:13 »
ilaçlar kelliği erteler 15 yıl dolu saç ilaçları kullanırım eşim dotum kullanır guel kazanımlarda sağlayanlar olabiiyor ama yeni kazanın tepede oluyor oda sansımız varsa onde etki arttırıcı yan dstekler olabiliyor biraz ilaçların etkisini arttırabiliyor ama tepedeki saç kazanımı onde olmuyor evet bende 15 yıldır bu işe ujğraşım cevremde ilaç kullanan dolu bende kullanıom falan ektiren dolu şu bu son teknolojileir takip etmedim ama bilgi birikimleir belki insanlara bi nebze faydalı olabilir diye yazıyorum sonuta bir dr arkadas vardı saç sorunu vardı onunda o diyord bu işte en onemli sey tamamen hasta deneyimleri diyordu tecrube onemli bu işte
saçları ekmeydi dersin

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #42 : 10 Aralık 2017, 11:26:14 »
ilaçlar kelliği erteler 15 yıl dolu saç ilaçları kullanırım eşim dotum kullanır guel kazanımlarda sağlayanlar olabiiyor ama yeni kazanın tepede oluyor oda sansımız varsa onde etki arttırıcı yan dstekler olabiliyor biraz ilaçların etkisini arttırabiliyor ama tepedeki saç kazanımı onde olmuyor evet bende 15 yıldır bu işe ujğraşım cevremde ilaç kullanan dolu bende kullanıom falan ektiren dolu şu bu son teknolojileir takip etmedim ama bilgi birikimleir belki insanlara bi nebze faydalı olabilir diye yazıyorum sonuta bir dr arkadas vardı saç sorunu vardı onunda o diyord bu işte en onemli sey tamamen hasta deneyimleri diyordu tecrube onemli bu işte

İşte buradaki en önemli nokta bu ilaçların vucüda verdiği zararlar. İnsanlar tutturmuş finasterid erkeklik hormonunu düşürüyor diye o zaman saçlı olan bir erkek ile kel erkek arasında daha fazla testosteron salgılıyor olması lazım. Bir çok ilacın zaten yan etkisi günümüzde var, yediğimiz bir çok besinde bile vucüt kimyamızı bozacak maddeler mevcut. Önemli olan bunu doktor kontrolünde yapmak. Bizim halkımız araştırmaktan üşeniyor, gelip hazır bilgi neyse onu alıp uygulamayı düşünüyor. Her insanın bünyesi aynı değil ki! Kaldı ki bu nedenle aynı doktorun yaptığı benzer saç ekimleri farklı sonuçlar doğuruyor. Tabi bu işin pişmanlık noktası da var! Bilinçsizce saç ekimi yaptırdıktan sonra buraya gelen bir çok insan görüyorum. Dediğim gibi artık az da bilinçlendim ve bunca yıl şakakları açık gezdikten sonra artık saçlarımın %40'ını kaybetmiş birisi olarak işi aceleye getirmiyorum. Geçen zaman benim için büyük kayıp değil yani ama saç ekimi yaptırdıktan sonra mutlu olacağım konusu bir gerçek...

emeklikel

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #43 : 10 Aralık 2017, 16:46:24 »
bir arkadas var sorun yok cinsel olarak ama sonra bu yanetki olayını duyuyor bundan oncede finasterid kulanıo yan etkisi naılsa yuok diye umursamıo ama bakıo kulanan şoyle oldu boyle oldu erkeklik azaldı hesabı yapıo buda bunu duunca masturbasyonda gene sorun yok ama ilişkilerdebir daha boşalamıyodu sonu ne oldu bilmiom  kullanıpta yan etk  yaptın diyende çk yapmadı diyende çok pisolojilkte olabilir bu işler
saçları ekmeydi dersin

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #44 : 10 Aralık 2017, 18:18:12 »
bir arkadas var sorun yok cinsel olarak ama sonra bu yanetki olayını duyuyor bundan oncede finasterid kulanıo yan etkisi naılsa yuok diye umursamıo ama bakıo kulanan şoyle oldu boyle oldu erkeklik azaldı hesabı yapıo buda bunu duunca masturbasyonda gene sorun yok ama ilişkilerdebir daha boşalamıyodu sonu ne oldu bilmiom  kullanıpta yan etk  yaptın diyende çk yapmadı diyende çok pisolojilkte olabilir bu işler

İlacın yan etkisi mutlaka vardır ama bana göre bir çok kişi de psikolojik. Doktora gitmeye de çekiniyorlar, ilginç milletiz vesselam :)

Facebook Twitter Instagram