Gönderen Konu: Bu ön ve şakaklara nasıl bir tedavi uygulamalıyım  (Okunma sayısı 804 defa)

Nuri Gümüşcü

• Jr. Member
  • **
Merhaba arkadaşlar 3-4 farklı doktora gittim hepsi minoxidil önerdi en son 2 hafta önce aile hekimime gittim kan değerlerimde TSH biraz yüksek çıktı doktor bunun saça dökülmesine etki etmeyeceğini söyledi erkek tipi dökülmem olduğunu söyledi 4 farklı doktorda finasterid kulllanmamam gerektiğini söyledi nasıl bir tedavi uygulamalıyım bu saçlar kalınlaşır mı eski haline gelme şansı var mı yaş 24 olacak yakında

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Bu ön ve şakaklara nasıl bir tedavi uygulamalıyım
« Yanıtla #1 : 01 Mart 2022, 15:52:38 »
O vellus kıllar döküldüğünde bir daha belki hiç çıkmayabilir. Çünkü çok ince, yani beslenme alamıyor.

Yapacak şeyler konu AGA olduğunda belli, ya antiandrojen ya da minox. Antiandrojeni eliyorum doktor tavsiye etmemiş.

Minoxidil sadece kullanıldığında iş yapar. İlk aylar döker. 4. aya doğru sonuçları görebilme imkanın olabilir. Bir hafta bilemedin 1,5 hafta hiç kullanmazsan saçlar "piston aşağı" der ve minox sayesinde çıkan saçlar yine dökülür.

Kaliteli bir Minox almani tavsiye ederim. Androvium, Rogaine, Kirkland bunlar işini görür. Şahsen ben Bioxinin diye bir marka alarak hata yapmıştım ve saç kabuğu oluşmuştu beynimde.

Tercih senin.

Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Nuri Gümüşcü

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 01 Mart 2022, 16:12:30 »
Saç dolgunlaştırıcı sprey ile kapatsam sıkıntı olur mu yani sırıtır mı ayrıca minoxidili sadece şakaklara sıkmayı planlıyorum Vertexte falan dökülmem yok bunu sabah akşam veya günde 1 kez kaç fıs olarak kullanmam gerekiyor

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 01 Mart 2022, 16:45:48 »
Saç dolgunlaştırıcı sprey ile kapatsam sıkıntı olur mu yani sırıtır mı ayrıca minoxidili sadece şakaklara sıkmayı planlıyorum Vertexte falan dökülmem yok bunu sabah akşam veya günde 1 kez kaç fıs olarak kullanmam gerekiyor
Eczanede sana anlatacaklar ama ben de anlatayım.

Sabah 5, Yatarken 5 fıs şeklinde ihtiyaç bulunan alanlara sıkıyoruz. Aksatmaman gerekir.

Toppik tarzı ürünler AGA'yı hızlandırır mı bilmiyorum. Bilen arkadaşlar yazabilir.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Andrea

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 13 Mart 2022, 23:09:16 »
Bence öncelikle 6-8 ay kadar bir finasterid veya dutasterid ilaçlarından 2 sinden birini dene ve bu süreçte ekstra vitamin takviyeleri dermaroller ve masaj yap derim burdan aldığın sonuça göre hareket edersin artık ekim düşünürsen ekim olabilir tedaviye minoxidil veya hairforte gibi bir topikal sprey eklemek olabilir veya önce ekim sonra monixidil olabilir artık gerisi sana kalmış ama işin özü bu elini çabuk tut araştırmaya başla ve sana uyanı yap derim

GÜNLÜK 0.5 MG Avodart Dutasterid
GÜNLÜK 2 AGA E TABLET
GÜNLÜK 2 ADET 40MG ROACCUTANE (AKNETRENT)

BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK KARDEŞ.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 14 Mart 2022, 02:24:17 »
O vellus kıllar döküldüğünde bir daha belki hiç çıkmayabilir. Çünkü çok ince, yani beslenme alamıyor.

Yapacak şeyler konu AGA olduğunda belli, ya antiandrojen ya da minox. Antiandrojeni eliyorum doktor tavsiye etmemiş.

Minoxidil sadece kullanıldığında iş yapar. İlk aylar döker. 4. aya doğru sonuçları görebilme imkanın olabilir. Bir hafta bilemedin 1,5 hafta hiç kullanmazsan saçlar "piston aşağı" der ve minox sayesinde çıkan saçlar yine dökülür.

Kaliteli bir Minox almani tavsiye ederim. Androvium, Rogaine, Kirkland bunlar işini görür. Şahsen ben Bioxinin diye bir marka alarak hata yapmıştım ve saç kabuğu oluşmuştu beynimde.

Tercih senin.

30 gün boyunca hiç kullanmazsan minoksidilin saç köklerine olan uyarıcı etkisi biter. 1 hafta söz konusu değil.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 14 Mart 2022, 02:55:35 »
30 gün boyunca hiç kullanmazsan minoksidilin saç köklerine olan uyarıcı etkisi biter. 1 hafta söz konusu değil.
Youtube'de minoxidil kullanan yabancı insanların videolarını izlerken hep "1 haftadır kullanmıyorum. Saçlarım inanılmaz dökülüyor." dediği için öyle dedim. Teorik olarak öyle olabilir ama pratik olarak duyduğumu söylüyorum.

Facebook Twitter Instagram