Gönderen Konu: Dolar kafayı 18'e vurduğundan beri...  (Okunma sayısı 468 defa)

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Dolar kafayı 18'e vurduğundan beri...
« : 08 Mart 2022, 13:30:04 »
Evet, dolar zirveyi gördü, sonra düştü. Ama bu düşüşün bize bir etkisi oldu mu herkesin vicdanına soruyorum.
Fark ettiyseniz doların agresif yükselişinden bu yana inanılmaz kötü bir piyasa aldı başını gidiyor.
Fabrika işçileri, kuryeler başta olmak üzere çoğu çalışan ayaklandı çünkü artık enflasyon öyle uçtu ki evi geçindiremiyorlar.
Benzin fiyatları hakeza (Brent Petrol çok yükseldi bunu da katkısı var ama o kadar değil)
Dolar 18 iken fiyatlar neyse şuan da aynı. Ne anladık biz bu işten?

Şöyle olmaz mıydı? Dolar 10 liraya kafa atar atmaz bu kur koruma mevduatı açıklansaydı?
Neden paso faiz indirip indirip doları yükseltince böyle bir şey oldu?
Siyaset yapmadan yorum yapalım yapacaksak arkadaşlar.

bohemian

• Hero Member
Ynt: Dolar kafayı 18'e vurduğundan beri...
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2022, 20:59:58 »
Ukrayna krizi olmadan once ekonominin temelleriyle oynanmasaydi su an cok daha rahat olurduk
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 08 Mart 2022, 21:15:10 »
Ukrayna krizi olmadan once ekonominin temelleriyle oynanmasaydi su an cok daha rahat olurduk
Ya 2018'de bir ara marketin içinde resim çekmişim. Fiyatlar öyle farklı ki. En basitinden makarna 1.60 liraymış. Şimdi 6 küsur.

Temel gıda tamamen böyle.
Ne olacak memleketin hali.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Mk7

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 08 Mart 2022, 22:17:39 »
Zweig kardeşim dediğimi sakın yanlış anlama , kardeşim zaten ekim surecindesin çok fazla konu açtığını ve hemen hemen her konuya yorum yaptığını gördüm , daha 21 yaşındasın gününün çoğunluğunu burada geçirme kafanı başka şeylere odakla , böyle forumlar bağımlılık yapar insana ve sen yaşça büyük abilerin amcaların olduğu bu forumda önemli vakit geçiriyorsun , saç saç saç bi yere kadar kardeşim benim sakın yanlış anlama ama söylediklerimi seviliyorsun

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 08 Mart 2022, 22:27:36 »
 ne olcak bu gidisat bin beter olcak artık dunyada tozlar halının altına supurulmuştu onlar patlıyor.saklanacak bir yer kalmadı dunyanında sonu olması için bir kaderi var hersey amacına doğru ilerleyecek.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 08 Mart 2022, 22:34:26 »
Zweig kardeşim dediğimi sakın yanlış anlama , kardeşim zaten ekim surecindesin çok fazla konu açtığını ve hemen hemen her konuya yorum yaptığını gördüm , daha 21 yaşındasın gününün çoğunluğunu burada geçirme kafanı başka şeylere odakla , böyle forumlar bağımlılık yapar insana ve sen yaşça büyük abilerin amcaların olduğu bu forumda önemli vakit geçiriyorsun , saç saç saç bi yere kadar kardeşim benim sakın yanlış anlama ama söylediklerimi seviliyorsun
Yok kesinlikle haklısın abi diyecek lafım yok elbet.
Pomodoro yapıp ödül olarak giriyorum 😄
Dediğin gibi bağımlılık yapıyor.
Teşekkür ederim.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 08 Mart 2022, 22:35:13 »
ne olcak bu gidisat bin beter olcak artık dunyada tozlar halının altına supurulmuştu onlar patlıyor.saklanacak bir yer kalmadı dunyanında sonu olması için bir kaderi var hersey amacına doğru ilerleyecek.
Çok gizemli konuştun abi

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 08 Mart 2022, 22:39:27 »
 ne yazdım bende anlamadım :)
« Son Düzenleme: 08 Mart 2022, 22:47:24 Gönderen: emekli kel »
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram