Gönderen Konu: Sivilceli ciltte saç ekimi uygulanabilir mi?  (Okunma sayısı 604 defa)

şimşirtarak

• Jr. Member
  • **
Sivilceli ciltte saç ekimi uygulanabilir mi?
« : 08 Mart 2022, 17:03:55 »
Merhaba arkadaşlar zamanında minoxil kullanımı ve farkında olmadan kaşıma/oynama sonucunda oluşan sivilceler zaman zaman şiddetleniyor özellikle donör bölge civarında.
ekime niyetlenmeden önce bu sivilcelerin tamamen geçmesini beklemek gerekli mi?

yoksa donörde sivilcesiz kısımlardan alım yapma vs şeklinde tolere edilebilir mi?

ekilecek alanda olması daha büyük risk oluşturur sanırım nekroz vs oluşumu ile, konu hakkında tecrübeli arkadaşlar yorum yapabilirlerse sevinirim.

fikir açısından fotoları ekliyorum.

saç ekimi uygunluk donör bölge yorumu da alabilirim bu arada :)

hellrise

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Sivilceli ciltte saç ekimi uygulanabilir mi?
« Yanıtla #1 : 08 Mart 2022, 17:11:37 »
Hayır saç ekimine uygun değilsin. İltihabın kökten kuruması lazım.  Cildiyenin kapısını aşındırmalısın devamlı. İltihap kuruduktan sonra saç ekimi yaptırman daha uygun olur. Diyelim ki bu şekilde saç ekimi yapıldı  ne olur? donör alandaki iltihap üst tarafa taşınır. ve çok komplikasyonların olur. Saçın verim ihtimalini düşürür.

şimşirtarak

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2022, 11:41:58 »
Hayır saç ekimine uygun değilsin. İltihabın kökten kuruması lazım.  Cildiyenin kapısını aşındırmalısın devamlı. İltihap kuruduktan sonra saç ekimi yaptırman daha uygun olur. Diyelim ki bu şekilde saç ekimi yapıldı  ne olur? donör alandaki iltihap üst tarafa taşınır. ve çok komplikasyonların olur. Saçın verim ihtimalini düşürür.

üste donörden taşınmasına gerek yok hocam üstte de var tek tük :d

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2022, 11:47:20 »
Sivilceden ziyade dermatid gibi bir sorun var sanırım Alkollü bir ürün kullanıyorsan saçına bu da durumu azdırır içeriğinde alkol olan
Global Moderator

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 09 Mart 2022, 11:48:44 »
Saç Ekim merkezleri de saçta sivilce varsa belirtilmesini istiyor saç ekimine engel oluyor sivilceler .. Mutlaka düzenli bir şekilde cildiye doktoruna gorunmelisin.Sivilceler geçince ekime uygun hale geleceksin bol şanslar diliyorum dostum

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2022, 12:28:45 »
Benim saçlı deridede hafiften sivilceler çıkıyor ve bir kızarıklık var

Sivilceleri sürdüğüm bir losyon ile hallediyorum ama kalıcı çözüm değil sanırım bilmiyorum. Sanırım ideal kiloya ulaşmadan kalıcı çözüm zor diye düşünüyorum bilmiyorum

Mesela şu anda hiç sivilce kalmadı bu yüzden yarın ekim yaptırsaydım yaptırırdım herhalde çünkü bir daha çıkacak mı diye yaptırmazsam ne zaman yaptıracağım. Ama daha var benim ekime şu an düşünmüyorum
« Son Düzenleme: 12 Mart 2022, 14:52:20 Gönderen: Pier »

şimşirtarak

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 09 Mart 2022, 17:56:22 »
Sivilceden ziyade dermatid gibi bir sorun var sanırım Alkollü bir ürün kullanıyorsan saçına bu da durumu azdırır içeriğinde alkol olan

sanırım minoxil tetikledi bu sivilce ve deri alerjisini bıraktım bir süredir bakalım. dökülme tipi ekime uygunluk ve donör için bir yorumun var mı peki hocam?

şimşirtarak

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 09 Mart 2022, 17:56:55 »
Saç Ekim merkezleri de saçta sivilce varsa belirtilmesini istiyor saç ekimine engel oluyor sivilceler .. Mutlaka düzenli bir şekilde cildiye doktoruna gorunmelisin.Sivilceler geçince ekime uygun hale geleceksin bol şanslar diliyorum dostum

eyvallah hocam bir süre ellemeden ilaç sürerek devam edelim bakalım geçer çabucak inş

duman134

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 10 Mart 2022, 12:54:38 »
sanırım minoxil tetikledi bu sivilce ve deri alerjisini bıraktım bir süredir bakalım. dökülme tipi ekime uygunluk ve donör için bir yorumun var mı peki hocam?

Adam şıp diye çözdü işi alkol bazlı ürün kullandınmı diye sormuş direk bunu doktor bile çözemezdi.

Donör fena durmuyor ama senin kendi saçların dökülme evresinde saç ektirirsin ekilenler çıkarken kendi saçların dökülür sonra saç ekimim olmadı dersin o yüzden önce güçlendir sonra saç ekimi düşün

şimşirtarak

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 10 Mart 2022, 16:44:01 »
Adam şıp diye çözdü işi alkol bazlı ürün kullandınmı diye sormuş direk bunu doktor bile çözemezdi.

Donör fena durmuyor ama senin kendi saçların dökülme evresinde saç ektirirsin ekilenler çıkarken kendi saçların dökülür sonra saç ekimim olmadı dersin o yüzden önce güçlendir sonra saç ekimi düşün

yaş 33 dostum çok uzun süredir dökülme evresinde minoxil, trichos losyon kullan bırak derken sıkıldım artık hem de deri problemleri oluştu. o yüzden bu yaştan sonra çok agresif dökülme beklemiyorum açıkçası. ayrıca ekim yaptırırsam da o motivasyonla tekrar biraz takviye kullanımı ile toparlarım diye düşünüyorum.

Facebook Twitter Instagram