Gönderen Konu: 17 Yaş Saç Dökülmesi Yardım!  (Okunma sayısı 916 defa)

Paradox0

• Full Member
  • Vergisi ödenmediği için kaldırılmıştır.
17 Yaş Saç Dökülmesi Yardım!
« : 11 Mart 2022, 13:19:32 »
Şu anda sabah akşam 15'er dakika masaj yapıyorum ve olabildiğince sağlıklı beslenmeye , uyku düzenime özen göstermeye ve stres yapmamaya çalışıyorum. Saçlarımı karıştırınca 10 civarı tel düşüyor ve bazılarının ucunda beyaz kök var. Bunlar saç kökü mü?
• Masaj için hem elimi hemde son fotoğrafta koyduğum masaj aletini hafif bastırarak kullanıyorum. Xpecia tabletin içinde saç için yararlı vitaminler varmış kullanmalı mıyım sizce ?
Ayrıca kepek için önerebileceğiniz bir şampuan var mı?
Başka öneriniz var mı? Tecrübeli abilerim yanıt verirse sevinirim.

Paradox0

• Full Member
Ynt: 17 Yaş Saç Dökülmesi Yardım!
« Yanıtla #1 : 11 Mart 2022, 16:29:43 »
Yukardan bir fotoda çekiyim dedim üst taraflarda seyrekleşmeye başlamış ,önerisi olan varsa lütfen yanıt versin.
•Xpecia (x2)
•Revita Şampuan
[Norwood : 1,5]

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 11 Mart 2022, 16:42:50 »
Derinde kızarıklıklar gördüm şu an için sana en uygun masaja devam edip 4 günde bir konazol veya ketoral kullanman olur
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Paradox0

• Full Member
« Yanıtla #3 : 11 Mart 2022, 18:48:35 »
Derinde kızarıklıklar gördüm şu an için sana en uygun masaja devam edip 4 günde bir konazol veya ketoral kullanman olur
Yazdığınız şampuana bakacağım teşekkürler.
•Xpecia (x2)
•Revita Şampuan

shoozy

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 15 Mart 2022, 20:20:27 »
Merhabalar 13 yaşından beri saç seyrelmesi ile uğraşan ve şuan 17 yaşında olan biri olarak önerim öncelikle bir dermatoloji doktoruna gidip kan tahlili yaptırın ve oradan çıkacak sonuçlara göre strateji geliştirebilirsiniz. Kan tahlilleri normal çıkarsa büyük ihtimal doktor size minoxidil ve yanında destekleyici takviyeler vericektir.

baldman

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 15 Mart 2022, 23:35:08 »
kerozan tablet kullan xpecia biraz ağır gelebilir bu yaşta.
birde fitcare diye bir şey var onuda araştır kullananlarda mucizeler yaratıyor yalnız içeriği muamma biraz şüpheli gibi geldi bana.

Paradox0

• Full Member
« Yanıtla #6 : 16 Mart 2022, 17:02:47 »
Merhabalar 13 yaşından beri saç seyrelmesi ile uğraşan ve şuan 17 yaşında olan biri olarak önerim öncelikle bir dermatoloji doktoruna gidip kan tahlili yaptırın ve oradan çıkacak sonuçlara göre strateji geliştirebilirsiniz. Kan tahlilleri normal çıkarsa büyük ihtimal doktor size minoxidil ve yanında destekleyici takviyeler vericektir.
Teşekkür ederim, dermatoloğa randevu aldım. Araştırdığım kadarıyla minoxidil 2 yıl civarı kullanımdan sonra saçları dahada kötü yapıyormuş saç alıştığı için, bilginiz var mı bu konuda?
•Xpecia (x2)
•Revita Şampuan

Paradox0

• Full Member
« Yanıtla #7 : 16 Mart 2022, 17:04:09 »
kerozan tablet kullan xpecia biraz ağır gelebilir bu yaşta.
birde fitcare diye bir şey var onuda araştır kullananlarda mucizeler yaratıyor yalnız içeriği muamma biraz şüpheli gibi geldi bana.
Tavsiye için teşekkürler, araştıracağım.
•Xpecia (x2)
•Revita Şampuan

Paradox0

• Full Member
« Yanıtla #8 : 16 Mart 2022, 17:08:29 »
Bu arada saç tipi olarak en çok dayıma benziyorum, baba tarafı siyah saçlı anne tarafı kumral. Ne yazık ki anne tarafında dökülme problemi var. Dayımın saçlar 23 yaşında norwood 2 civarı. Belki oradan almış olabilirim saç genini.
•Xpecia (x2)
•Revita Şampuan

Facebook Twitter Instagram