Gönderen Konu: Yaş 23 Saç dökülmesi yardım  (Okunma sayısı 1507 defa)

Jasonkenn

• Full Member
Yaş 23 Saç dökülmesi yardım
« : 16 Nisan 2021, 13:50:25 »
Arkadaşlar merhaba yaşım 23 son birkaç senedir  yoğun saç dökülmem var doktora gittiğimde minoxil xpecia ve kafein içeren bir şampuan önerdi.
Haftada 5 gün spor yaptığım için testesteron seviyem yüksek mi bilmiyorum ama aşırı derecede dökülme problemi yaşıyorum şuan psikolojim 0 a inecek seviye bozuldu resmen

Anne baba tarafı komple kel yani farkındayım bu saçlar gidecek ama babamın 28 yaşındaki fotoğraflarında bile benden çok daha fazla saçı var ben bu gidişle 1 seneye tamamen kel kalıcam gibi bir tedaviye başlamayı düşünüyorum fakat minoxil döngü vs durumlarından dolayı tek başına yeterli olur mu emin olamadım size de danışmak istedim.

Jasonkenn

• Full Member
Ynt: Yaş 23 Saç dökülmesi yardım
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2021, 13:52:44 »
Finasterid vb ilaçları kullanım konusunda pozitifim yeterki 28 30 yaşlarına kadar koruyayım saçlarımı

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #2 : 16 Nisan 2021, 14:27:29 »
Özellikle finas kullananların yorumlarını bekliyorum

djan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 16 Nisan 2021, 16:23:02 »
Özellikle finas kullananların yorumlarını bekliyorum
2. Ay bitti 3. Ayın içindeyim yan etkiler 2. Ayın ortalarında tamamen geçti kasık testis ağrısı menide sıvılaşma vardı fakat şuan hepsi geçti daha henüz saça faydasını görmedim desem yalan olmaz ama yağlanma baya bi azaldı onun dışında kullan gitsin başka önleme ihtimalin yok zaten ya finas ya minox ya da dutas gerisi tamamen ticari

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #4 : 16 Nisan 2021, 16:29:34 »
Teşekkürler hocam cevap için siz direkt finas ile mi başladınız yoksa başta minoxil mi kullandınız

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #5 : 16 Nisan 2021, 17:59:17 »
+

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 16 Nisan 2021, 18:04:31 »
Hocam saç durumun için finastreid ve günde 1 kere minoxil yeterli gibi görünüyor. Ama ru58841 veya setipiprant araştırıp kafana yatıyorsa alibaba.com veya başka sitelerden getirip kullanmayı düşünebilirsin yan etki bakımından masum etkenlerdir bunlar ama şunu söylemekte fayda var finastreid ve minoxilin yerini hiçbirşey tutamaz.
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #7 : 16 Nisan 2021, 18:24:57 »
Teşekkürler hocam yanıt için henüz yeniyim bu konularda ilaçların sistematiğini tıp okuduğum için biliyorum ama hem minoxidil hem fnesterid kombine kullanılıyor mu

bugraa06

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 16 Nisan 2021, 19:53:02 »
Dostum benim de yaşım çok genç 16 yaşımdan beri saçım dökülüyor araştırmadığım denemediğim şey kalmadı vallahi 3 aydır finas kullanıyorum hiçbir yan etki görmedim ama faydasını da daha hiç görmedim biliyorum erken en az 1 yıl kullanılmalı sana diyeceğim tek şey dht blockerlar dışında hiçbir şey çözüm değil gibi maddi durumun iyiyse Ru tavsiye ederim yabancı bloglarda çok faydalı olduğu yazıyor ben kullanmadım ama kullananlar çok övüyor

djan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 16 Nisan 2021, 19:53:58 »
Teşekkürler hocam cevap için siz direkt finas ile mi başladınız yoksa başta minoxil mi kullandınız
yaklaşık 3 ay araştırdım okumadığım makale izlemediğim video kalmadı ve finasın bana daya uygun olduğunu düşünerek finas başladım minoxun açıkçası etkisinin sınırlı olduğunu düşünüyorum genetik dökülmelerde

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 16 Nisan 2021, 20:50:30 »
Bu kafayı minoxil çok rahat toparlar bence. Hele ki hayatımda işl sefer minoxil kullanacaksan çok acayip sonuçlar da olabilit.

Bence finas için yaş biraz erken olabilir. Ama sen bilirsin. Başlayacaksan da en azından haftada 1-2 mg gibi seyrek kullanımla başlamanı tavsiye ederim.

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #11 : 17 Nisan 2021, 11:58:53 »
Evet evet ilk defa kullanıcam

Başta minoxil ile başlayıp 7 8 aylık süreç sonunda finas a başlamak doktor kontrolünde tabi doğru bir çözüm olur mu sizce

Bir de minoxil kullandığımız dönemde saçları kısa kestirmek gerekiyor mu

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 17 Nisan 2021, 12:56:42 »
Evet evet ilk defa kullanıcam

Başta minoxil ile başlayıp 7 8 aylık süreç sonunda finas a başlamak doktor kontrolünde tabi doğru bir çözüm olur mu sizce

Bir de minoxil kullandığımız dönemde saçları kısa kestirmek gerekiyor mu

Hacım sıvı formda minoksidil kullanacaksan, minoxil, alopexy vs kısmen uzun saçta kullanılabilir. Rogaine köpük gibi bir ürün kullanacaksan, uzun saça köpük uygulaması biraz zor.

Fotodaki saç uzunluğu için konusacak olursak, saç derine güzel yedirebilirsen, saç tellerinr çok bulaştırmadan ziyan etmezden bir sorun olmaz bence. Saç tellerinr bulasması, yapış yapış hissi olabiliyor biraz bu meretin. Ama alışırsın sanırım. Hele bir başla zamanla elinin pratiği gelişir zamanla.

Ama saç kısayken çok daha konforlu ve pratik oluyor. Fıs fıs fıs fıs, parma ucuyla  kafada biraz yedir. Hop bitti. :)

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 17 Nisan 2021, 12:59:02 »
Kısa saça daha rahat oluyor. Hem de gelişimi daha hızlı gözlemlersin
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Jasonkenn

• Full Member
« Yanıtla #14 : 17 Nisan 2021, 15:46:50 »
Çok teşekkürler cevaplarınız için yarın ilk iş gidip xpecia ve minoxil alıp pazartesi saçları kestirdikten sonra başlayıcam şimdilik finas kafamda sadece bir fikir olarak duracak herkese geçmiş olsun :)

Facebook Twitter Instagram