Gönderen Konu: Dökülmenin çözümü deterjan olabilir mi?  (Okunma sayısı 706 defa)

BahtsızBedevi31

• Jr. Member
  • **
Dökülmenin çözümü deterjan olabilir mi?
« : 14 Mart 2022, 16:02:27 »
Başlık biraz saçma oldu farkındayım ama son günlerde aklıma takılan bişey var. Bu Ketokonazol’ün dökülmeye iyi geldiği ile ilgili çalışmalar var ancak genelinde Nizoral şampuan kullanılıyor. Onun da içeriği deterjandan farksız sayılmaz. Tıpkı Türkiye’deki Ketoral ve Konazol şampuanlarda olduğu gibi. Ya da sabun kullandım dökülme durdu diyenlerde de sabunun deterjana benzer içeriğinin etkisi olabilir mi? Yani eğer saç köklerini yavaş yavaş daraltıp saçın büyümesini engelleyen reseptörler böyle güçlü bir maddeyle her gün karşılaşsa etkisini kaybeder ve dökülme durur gibi. Sizlerin de fikrini merak ettim açıkçası. Hatam varsa affola

Virtüöz

• Hero Member
Ynt: Dökülmenin çözümü deterjan olabilir mi?
« Yanıtla #1 : 14 Mart 2022, 16:45:17 »
Sanmam.Asıl ne kadar kuvvetli kimyasallara maruz bırakılırsa o kadar saçlar hasar görücektir.Konazolun dökülmeye aman aman etkisi yok ki o kafa derisindeki kepek, pullanma, mantar, yağlanma vb. deri sorunlarını gidermede kullanılıyor.Tabi bunları gidermek içinde belli kimyasallar lazım.Haftada 1-2 kez kullanımı bile yeterli gelicek kadar kuvvetli şampuandır.Sen bununla hergün yıkasan ve 2 dakika bekletsen saçını mahvetmen muhtemel.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #2 : 14 Mart 2022, 17:32:52 »
Şu androjenlere karşı saçları hassas olmayanlar ne kadar şanslı tekrar hatırladım. Adamlar normal suyla yıkasa bile sıkıntı yok. Bize gelince binbir türlü element...
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 14 Mart 2022, 17:44:57 »
Şu androjenlere karşı saçları hassas olmayanlar ne kadar şanslı tekrar hatırladım. Adamlar normal suyla yıkasa bile sıkıntı yok. Bize gelince binbir türlü element...
Normal suyla yıkamak zararlı mı? Son günlerde şampuanı kullanmıyorum da fena değil gibi
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #4 : 14 Mart 2022, 17:56:56 »
Normal suyla yıkamak zararlı mı? Son günlerde şampuanı kullanmıyorum da fena değil gibi
Sorun olacağını zannetmiyorum ama emin de değilim.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 15 Mart 2022, 04:48:05 »

Hocam Kafa derisindeki yağ ve kiri temizlemelisin. Orta vadede sadece su ile yıkamak kafa derisi hastalıklarına davetiye çıkarır. Şampuanın saçlara yararı da yok zararı da ancak kafa derisini temizlemen gerekir. Sabun zararlı elini ve vücudunu yıkamaktan vazgeçiyor musun? Ki zararlı da değil zaten dis macunun içindeki kimyasallardan ötürü dişlerini fırçalamaktan? Şampuan duş jeli diş macunu vs bunların içerisindeki kimyasalların oranları belli ve bu oranlarda zararları yok
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 15 Mart 2022, 12:36:45 »
Hocam Kafa derisindeki yağ ve kiri temizlemelisin. Orta vadede sadece su ile yıkamak kafa derisi hastalıklarına davetiye çıkarır. Şampuanın saçlara yararı da yok zararı da ancak kafa derisini temizlemen gerekir. Sabun zararlı elini ve vücudunu yıkamaktan vazgeçiyor musun? Ki zararlı da değil zaten dis macunun içindeki kimyasallardan ötürü dişlerini fırçalamaktan? Şampuan duş jeli diş macunu vs bunların içerisindeki kimyasalların oranları belli ve bu oranlarda zararları yok
Çok yardımcı oldun. Teşekkürler :')
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 16 Mart 2022, 13:32:53 »
Sanmam.Asıl ne kadar kuvvetli kimyasallara maruz bırakılırsa o kadar saçlar hasar görücektir.Konazolun dökülmeye aman aman etkisi yok ki o kafa derisindeki kepek, pullanma, mantar, yağlanma vb. deri sorunlarını gidermede kullanılıyor.Tabi bunları gidermek içinde belli kimyasallar lazım.Haftada 1-2 kez kullanımı bile yeterli gelicek kadar kuvvetli şampuandır.Sen bununla hergün yıkasan ve 2 dakika bekletsen saçını mahvetmen muhtemel.

Hocam sen bir ara Konazol şampuan kullanıyordun galiba. Neden bıraktın?

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 16 Mart 2022, 14:52:05 »
Hocam sen bir ara Konazol şampuan kullanıyordun galiba. Neden bıraktın?

Minoxidilin yaptığı pullanmayı önlemek içindi onı bırakınca bunuda bıraktım.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Facebook Twitter Instagram