Gönderen Konu: SAÇ EKTİRMEK ISTIYORUM SAÇLARIM UYGUNMUDUR  (Okunma sayısı 5076 defa)

Musa Turcan

• Full Member
SAÇ EKTİRMEK ISTIYORUM SAÇLARIM UYGUNMUDUR
« : 18 Mart 2022, 19:55:20 »
Öncelikle herkese merhaba ben 24 yaşımdayım abiler kardeşler saçlarımın dökülmesi şuan cok az ama zamanında döküldüğü için bu hale geldi bende ektirmek istiyorum ama pekte bilgili değilim saçlarım ekim için uygunmudur donör bölgem verimlimidir cidden canımı sıkıyor bu protez saç düşünmeye başladım görüşlerinizi bekliyorum

LOESS

• Hero Member
Ynt: SAÇ EKTİRMEK ISTIYORUM SAÇLARIM UYGUNMUDUR
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2022, 20:09:41 »
Reis aman diyim mevcut saçın var zaten hemde baya bi saçın var protez saç yapıp mevcut saçının havasız kalıp ölmesini mı istiyorsun. Bu saça şuan ekim yaptırmak lüzumsuz,dönör bölgen gayet güzel. Hastaneye gidip kan tahlili yaptır eksik vitaminlerine baktır,ferritin b12 tiroid fonksiyonların bu takviyelere ek olarak finansterid kullan 7-8 aya bu saç uçar sen bile şaşırırsın.

Musa Turcan

• Full Member
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2022, 20:24:44 »
dostum öndekı saçlar o şekilde cıkarmı bılmıyorum  dermaroller ıle masaj falan yapıyorum ama olduğu kadar işte cok canımı sıkıyor ya

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2022, 20:32:30 »
Dostum dur blokerler neler neler çıkarır sen işin özünü araştırmadan dermoroller falan bibise yaramaz takviye dht blockerle 6vay sonra farkı gör

Musa Turcan

• Full Member
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2022, 20:51:10 »
peki şimdi gidip kan değerlerıme baktırıp finasteride mı kullanayayım napayım aydınlat benı  :)

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2022, 21:32:21 »
peki şimdi gidip kan değerlerıme baktırıp finasteride mı kullanayayım napayım aydınlat benı  :)
  önce kan değerlerini ölçür devlet hastanesi veya özel bir bak kendine kılavuz oluştur beyim eksik ne var ne yok tiroit sorunun mu var demir eksikliğim mı var ondan sonra yaşın 24 zaten proscar al eczaneden 4 e böl hergün aynı saatte iç.  Haftada iki kere Ketoral şampuan kullan, siveno şampuan var doğal onu kullan migrosta satılıyor 7 ay sonra saçın toparlar.  Ondan sonra dilersen sıklaştırma ekimi yaparsın sonra dua edersin bana.

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 18 Mart 2022, 22:31:03 »
Saçın ekim için uygun bile olsa yaşın değil bence. Saç seyrelmen muhtemelen devam ediyor olmalı. Bunu durduramazsın yeni ektirdiğin saçlar ne kadar mükemmel olursa olsun dökülecek. Bu yüzden finasteride/dutasteride gibi bir ilaca başlaman gerekiyor. Doktora gözüküp kan sonuçlarına bakabilirsin ancak sendekinin erkek tipi dökülme olduğu bariz bence.
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

Madun

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 18 Mart 2022, 22:54:15 »
İstisnai nedenler hariç saçlar genetik nedenlerle dökülür. Vitaminle, minarelle bu saçlar çıkmaz. Hormonlarınızla sakın oynamayın. Protez, saç ekiminin kurtarmayacağı ileri derece dökülmeler için yapılır. Babanız, amcanız dayınız ileri derecede kel ise saç ekimine de bulaşmayın. Ekim yaptıracaksanız ileriki yılları da düşünerek ona göre bir planlamayla yaptırın. İyi planlamış, iyi yapılmış bir saç ekiminden memnun kalırsıniz.

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 19 Mart 2022, 10:13:56 »
Stres mi daha çok saç döker yoksa ektirmeyip genetik dokulmeni beklemek mi ? Saç için strese baya giriyorsan yüksek olmayacak bir greft sayısıyla Ekim düşünebilirsin.Takviye al once 6 ay en az.Sonra bak duruma göre karar ver

Musa Turcan

• Full Member
« Yanıtla #9 : 19 Mart 2022, 17:27:16 »
Arkadaşlar tekrardan merhaba dediklerinze bir baktım araştırdım finasteride ve duasteride cok sakıncalı yan etkileri  oldugunu söylediler ayrıca ketarol şampuanında pek bi etkisi yok deniliyor mantar tedavisi için kullanılıyormuş yani arafta kaldım ne yapacağım cidden bilmiyorum ektırmek istiyorum ama erken deniliyor sizce bu ilaçar söylenildikleri kadar zararlılarmı bu fotoğraflar saçımın kuru hali

Telgrafin Kelleri

• Full Member
« Yanıtla #10 : 19 Mart 2022, 18:06:36 »
SAÇ YAPIMIZ AYNI BEN EKİM YAPTIRICAM VALLA MİLLETE BAKMA SEN NASIL MUTLU HİSSEDERSEN DOĞRU CEVAP O'DUR

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 19 Mart 2022, 18:43:27 »
SAÇ YAPIMIZ AYNI BEN EKİM YAPTIRICAM VALLA MİLLETE BAKMA SEN NASIL MUTLU HİSSEDERSEN DOĞRU CEVAP O'DUR
Saçları incelmeye ve dökülmeye devam eden birine saç ekimi önermek cidden mükemmel.
Ekimden sonra bu saçlarının dökülmeyeceğinin garantisini verebilir misin?
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Günde 2 defa masaj

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 19 Mart 2022, 18:51:34 »
Arkadaşlar tekrardan merhaba dediklerinze bir baktım araştırdım finasteride ve duasteride cok sakıncalı yan etkileri  oldugunu söylediler ayrıca ketarol şampuanında pek bi etkisi yok deniliyor mantar tedavisi için kullanılıyormuş yani arafta kaldım ne yapacağım cidden bilmiyorum ektırmek istiyorum ama erken deniliyor sizce bu ilaçar söylenildikleri kadar zararlılarmı bu fotoğraflar saçımın kuru hali
İlacın deneylerine göz at. Google'a Finasteride deneyleri yaz, incele.
Yan etki gördüm diyenlerin büyük kısmı placebo. Yani yan etki göreceğine inanarak içiyor,  bu yüzden gerçekten vücut o şekilde tepki veriyor.
Gerçekten yan etki görenlerin de  şikâyetleri ilacı bırakınca geçiyor.
Sana tavsiyem ilaca başla. Placebo etkisi olmaması için yan etki görmeyeceğine kendini inandır.  İlaç Prostat 'ı küçülteceği için birkaç hafta tuvalete çıkma alışkanlığın değişebilir. Prostat 'ın küçülmesi olumsuz değil aksine yaşlılıktA yaşanacak hastalıkların riskini azaltan bir durum. Birkaç hafta sonra hâlâ yan etki gördüğünü hissediyorsan bırakırsın. Finasteride 6 saat vücutta kalıyor. Zarar verse bile bu geçici bir zarar olur, çünkü DHT günlük salgılanır. İlacı bıraktığın an DHT normal seviyelere çıkacaktır.
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Günde 2 defa masaj

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
« Yanıtla #13 : 19 Mart 2022, 19:00:38 »
cok zor bir durum, burada yasin cok önemi var . 24 yas cünkü cok erken , vertex acilmaya baslamis dökülme tipi nereye gidiyor ????

ilaclarla saclari korumak, evet finas koruyor ve güclendiriyor, ama nezamana kadar kullanilacak ?

simdi ekim yaptiracaksin 1sene 2 sene mutlu olacaksin dökülme devam edecek tekrar ekime ihtiyac olacak !!!

yas oturmasi lazim , dökülme belli olmasi lazim ozaman saglikli ekim yaptirmak lazim.... ama bana genc yasta lazim sac !!?? ozaman bu yola girdinmi tekrar ekim/ler yaptiracagini bilmelisin.

Musa Turcan

• Full Member
« Yanıtla #14 : 19 Mart 2022, 19:25:11 »
propecia biraz pahalı geldı proscar ı 4 e bölerek kullanmam gerek 2 side aynı etkiyi proscari 4 e bölüp kullanmak mantıklımı
birde ketoral şampuan hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar _?

Facebook Twitter Instagram