Gönderen Konu: Bu testesteron seviyesi normal mi  (Okunma sayısı 1908 defa)

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Bu testesteron seviyesi normal mi
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2022, 12:27:08 »
Xpecia'nın testosteronu arttıracağını bile sanmıyorum. Doktora testosteronu normal değerlere çekmek istediğini söyle ilaç yazsın. Bu kadar testosteron muhtemelen Aga'yı tetikler.
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2022, 13:27:40 »
Bu kdr testoyla bizi bile mikersn sen.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Nuri Gümüşcü

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2022, 14:33:35 »
Endokrin bölümü Doktoru bu kadar testesteron aga tetikleyeceğini söyledi ama baskılarsak göğüste büyüme libido düşüklüğü yaşanabileceğinden bahsetti ne yapılabilir sizce

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 01 Nisan 2022, 14:40:11 »
Endokrin bölümü Doktoru bu kadar testesteron aga tetikleyeceğini söyledi ama baskılarsak göğüste büyüme libido düşüklüğü yaşanabileceğinden bahsetti ne yapılabilir sizce
Jinekomasti çok dert edilmesi gereken bir durum değil bence. Yüksek seviyede olmadığı sürece kas yaparak tolere edilebiliyor. Yüksek seviyede gelişmişse devlet hastanesinde ameliyatı olunuyor ve bezler alındığı için tekrarlama şansı kalmıyor. Saçlar için göze alınabilecek bir risk bana göre.
Libido düşüklüğü de cinsel hayatını bitirmeyecek düzeyde olduğu sürece büyük dert değil bence. Geç boşalmaya sebep olup performansı arttırma gibi bir durumu da var.
Testosteron seviyen yüksek olmasına rağmen doktor neden azaltırken yan etki göreceğini söylemiş merak ettim. Demek ki fazla da olsa azalış vücutta ters tepki uyandırıyor.
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 12 Nisan 2022, 02:17:55 »
Konunu yeni gördüm bende üroloji gittim tahlil yaptırdım sık idrara cikiyorum diye doktor dediki testestoron fazla çıkıyor ilaç falan kullaniyormusun dedi xpecia kullandığımı söyledim o ney dedi saç için vitamin dedim yok ondan olmaz dedi bu testestoron neden yüksek anlamdım cinsel istegim de yok denecek kadar az varmı anlayan arkadaşlar sonucu atıyorum ne yapmak lazım düşürmek için saçlara zararı olur mu bu kadar yüksek olmasının

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 12 Nisan 2022, 02:24:48 »
Konunu yeni gördüm bende üroloji gittim tahlil yaptırdım sık idrara cikiyorum diye doktor dediki testestoron fazla çıkıyor ilaç falan kullaniyormusun dedi xpecia kullandığımı söyledim o ney dedi saç için vitamin dedim yok ondan olmaz dedi bu testestoron neden yüksek anlamdım cinsel istegim de yok denecek kadar az varmı anlayan arkadaşlar sonucu atıyorum ne yapmak lazım düşürmek için saçlara zararı olur mu bu kadar yüksek olmasının

Xpecia herhangi bir vitamin ilacı gibi değil.Testo artışı bundan muhtemelen.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 12 Nisan 2022, 02:34:15 »
Xpecia herhangi bir vitamin ilacı gibi değil.Testo artışı bundan muhtemelen.
ama içinde saw Palmetto yokmu neden yükseltiyor ki testoyu onu anlamadım doktor bana cinsel gücü artırıcı ilaç falan kullaniyon mu dedi bende hiç kullanmam onu xpecia dan kesin ama neden işte

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 12 Nisan 2022, 04:38:50 »
ama içinde saw Palmetto yokmu neden yükseltiyor ki testoyu onu anlamadım doktor bana cinsel gücü artırıcı ilaç falan kullaniyon mu dedi bende hiç kullanmam onu xpecia dan kesin ama neden işte

Dhtye dönüşemeyen testesteron yüzünden kısa vade de total testesteronda ani artış olur.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 12 Nisan 2022, 12:58:10 »
Dhtye dönüşemeyen testesteron yüzünden kısa vade de total testesteronda ani artış olur.
peki hocam bu DHT ye donusmuyor ise testosteren fazlalığı saça iyi mi kötü mü

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 12 Nisan 2022, 13:28:17 »
peki hocam bu DHT ye donusmuyor ise testosteren fazlalığı saça iyi mi kötü mü

Sadece testo artışı yüzünden saç dökülmesi yaşamazsın.Saç reseptörlerinin duyarlılığı ile alakalı.Fakat spor yapıpta genetik saç dökülmesini hızlandırdığına dair yorumlar var.Spor bilindiği üzere testoyu artırır.Burdan yola çıkarsakta testoda saç dökülmesini tetikliyor.Gerçi fazla testo dhtye dönüştüğünden de olabilir.Senin ki zamanla yerine oturacaktır eğer xpecia kaynaklıysa.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 12 Nisan 2022, 13:46:43 »
Xpecia ne? Sorusuna vitamin dersen elbette öyle cevap verir. Deseydin ya DHT baskılayan bitki içeriyoe diye.

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 12 Nisan 2022, 14:55:34 »
Sadece testo artışı yüzünden saç dökülmesi yaşamazsın.Saç reseptörlerinin duyarlılığı ile alakalı.Fakat spor yapıpta genetik saç dökülmesini hızlandırdığına dair yorumlar var.Spor bilindiği üzere testoyu artırır.Burdan yola çıkarsakta testoda saç dökülmesini tetikliyor.Gerçi fazla testo dhtye dönüştüğünden de olabilir.Senin ki zamanla yerine oturacaktır eğer xpecia kaynaklıysa.
👍👍

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 12 Nisan 2022, 14:57:06 »
👍👍
koskoca üroloji doktoruda bunu bilmiyorsa ben neyapayim.

çelik50

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #14 : 13 Nisan 2022, 02:54:55 »
xpeciayı  testosteronu bu kadar artırmaz, finasteride bile %10 -15 artırır,üstelik 12 gündür xpecia kullanıyormuşsun, detaylı hormon  testlerini endokrin bölümünden yaptırabilirsin,

Facebook Twitter Instagram