Gönderen Konu: Fitness & finasterid ve aşırı saç dökülmesi  (Okunma sayısı 1477 defa)

Thescript

• Hero Member
Fitness & finasterid ve aşırı saç dökülmesi
« : 13 Nisan 2022, 03:47:30 »
Günde 5 fitness yapıyorum bölgesel çalışarak bacak antrenmanlarına fazla yüklenmiyorum onun dışında normal fitness ve 2 buçuk ay veya 3 ay oldu finasterid günlük alıyorum geçen test yaptırdım testesteron 800 lerde çıktı yani sınıra çok yakındı fazla testo saç dökmez mi DHT engelliyoruz yine saç gidiyor ben anlamadım bu işten birşey fazla testo saç döküyormus gibi hissediyorum yani şu finasterid günlük almak yerine iki günde birmi almalıyım ha bu arada eczacidan Fin alırken saç için kullanacağımı söyledim kadın bana dedi ki sporcular da kullanıyor bu ilacı testesteron arttırdığı için diyordu ben şimdi ne yapayım kullansam dert kullanmasam dert saçım çok fazla dökülüyor 3 haftada seyreklikler çıktı güneşte gören kel diyecek

Kelbey

• Sr. Member
Ynt: Fitness & finasterid ve aşırı saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2022, 17:07:45 »
Bence 6 aya kadar kullanmaya devam et
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2022, 17:20:42 »
Günde 5 fitness yapıyorum bölgesel çalışarak bacak antrenmanlarına fazla yüklenmiyorum onun dışında normal fitness ve 2 buçuk ay veya 3 ay oldu finasterid günlük alıyorum geçen test yaptırdım testesteron 800 lerde çıktı yani sınıra çok yakındı fazla testo saç dökmez mi DHT engelliyoruz yine saç gidiyor ben anlamadım bu işten birşey fazla testo saç döküyormus gibi hissediyorum yani şu finasterid günlük almak yerine iki günde birmi almalıyım ha bu arada eczacidan Fin alırken saç için kullanacağımı söyledim kadın bana dedi ki sporcular da kullanıyor bu ilacı testesteron arttırdığı için diyordu ben şimdi ne yapayım kullansam dert kullanmasam dert saçım çok fazla dökülüyor 3 haftada seyreklikler çıktı güneşte gören kel diyecek
Arttırdığı az miktarda testosteron hiçbir sporcunun işine yaramaz. Tam tersine DHT de kaslarda etkili olduğu için spor yapmak zorlaşabilir. Sporcular aldıkları streoidi gizlemek için Finasteride kullanıyor.

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2022, 17:36:04 »
Ben napayım şimdi ? Spor yapmadan öncede Fin kullaniyordum benim testo seviyesi sınıra yakında şimdi kulkaniyorum yine aynı ama spor esnasinda tabi testo fırlıyor geri düşüyor bu suredede saç zayifliyor diye düşünüyorum bu yüzden aklımda iki günde bire çekmek var mantıklımi sizce ?

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2022, 18:26:54 »
Ben napayım şimdi ? Spor yapmadan öncede Fin kullaniyordum benim testo seviyesi sınıra yakında şimdi kulkaniyorum yine aynı ama spor esnasinda tabi testo fırlıyor geri düşüyor bu suredede saç zayifliyor diye düşünüyorum bu yüzden aklımda iki günde bire çekmek var mantıklımi sizce ?
Mantıklı değil. Bir gün DHT normal üretilecek, ertesi gün azalacak sonra tekrar normal üretilecek. Bu dalgalanma ciddi yan etkilere sebep olabilir. Ayrıca etkisi de azalır.
DHT Testosteron 'un neredeyse 10 katı kadar zararlı. Bu yüzden ilk adım DHT üzerine yoğunlaşmak olmalı. Dutasteride falan düşünebilirsin.

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2022, 20:26:51 »
Ben de uzun süredir Fin kullanıyorum ve banyoda bile dökülme olmuyor

Şimdi yürüyüşlerin yanına en fazla ortalama 50 kilo olacak şekilde ağırlık da çalışmayı düşünüyorum bakalım

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 14 Nisan 2022, 02:41:36 »
Ben haftada 5 gün ant yapıyorum ağır çalışıyorum fitness sonuçta ama hem spor testo salgiliyor hemde bu ilaç engellenen dhtyi fazla testo olarak salgiliyor power testo gibi birşey oluyor fazlasida saç döküyor gibi ne yapicam benya yemin ederim bıktım ya biktimmm artık

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 26 Nisan 2022, 11:10:43 »
Testo artırdığı için finas kullanılmaz. Eczacı iyi palavra sıkmış. Saç dökülmesini önlemek için cbum bile kullanıyor finasteridi.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 26 Nisan 2022, 13:05:27 »
Testo artırdığı için finas kullanılmaz. Eczacı iyi palavra sıkmış. Saç dökülmesini önlemek için cbum bile kullanıyor finasteridi.
şuan öyle çok döküyorki kullanmayı birakicwm bu gidişle bu karara bugün varıyorum 1 aya kel kalicam yoksa öyle gözüküyor

Nuri Gümüşcü

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #9 : 26 Nisan 2022, 13:14:53 »
Finasterid kullanırken creatin kullan o bile saç dökmez spor yapmak saç dökmez bırakma sporu ve finasteridi 1-2 sene böyle devam

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 26 Nisan 2022, 13:55:21 »
Finasterid kullanırken creatin kullan o bile saç dökmez spor yapmak saç dökmez bırakma sporu ve finasteridi 1-2 sene böyle devam
sinir seviyesi 850 testoda benimki 800 çıktı spor yapinca bu değer fırlıyor böyleyse daha fazla saç döküyorum 3 ayı geçti oluk oluk saçım dökülüyor kel kalicam

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 26 Nisan 2022, 20:03:27 »
sinir seviyesi 850 testoda benimki 800 çıktı spor yapinca bu değer fırlıyor böyleyse daha fazla saç döküyorum 3 ayı geçti oluk oluk saçım dökülüyor kel kalicam
Saçlarının büyük çoğunluğunu telojen fazda olmasından da kaynaklanabilir. Bi 6 ay devam et tedaviye sonra dökülme durumuna bak.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Facebook Twitter Instagram