Gönderen Konu: Zma,DHT,Fitness,finasterid  (Okunma sayısı 948 defa)

Thescript

• Hero Member
Zma,DHT,Fitness,finasterid
« : 22 Kasım 2022, 15:45:27 »
Hadi tartışalım üstadlar içinden cikamadigim bir konudur
Fitness yapan bireylerde DHT salgılanması önemli bir etken değilmi evet öyle kas büyümesi için peki ustalar ZMA dediğimiz takviyeyi bilmeyen yok diye düşünüyorum çinko magnezyum ve b6 vitamini ustalar vücutta çinko ile B6 kullanınca DHT düşürür ve testesteron artar yani dhtye donusemedigi için testesteron seviyesi yükseliyor ama fitnessde DHT te çok önemli değilmi? Şimdi finasterid ile zma nin aynı makenizmayi oynadığını bu şekilde anlıyormuyuz öyleyse neden fitnessciler zma iyi diyor o da finasterid ile aynı mekanizmaya ait öyleyse zma fitnesse zararlı finasterid gibi doğrumu biri bu bilgileri curutsun lütfen

finlover

• Yeni üye
  • *
Ynt: Zma,DHT,Fitness,finasterid
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2022, 15:12:38 »
DHT vücutta uretilip anında yıkıma ugrayan bir hormon etkinliği süre olarak çok kısıtlı vücutta zaten total Testonun%3-5 arası DHT dönüşüyor, DHT nin kas üzerindeki tek etkisi daha da sertleştirmesi başka hiçbir yarari faydasi iyiligi artısı yok testosteron Kas oluşumu ve gelişiminden sorumludur
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi B12 Vitamin B Komplex Selenyum Çinko Magnezyum Sitrat D3K2 Coraspin Biotin

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2022, 16:45:48 »
DHT vücutta uretilip anında yıkıma ugrayan bir hormon etkinliği süre olarak çok kısıtlı vücutta zaten total Testonun%3-5 arası DHT dönüşüyor, DHT nin kas üzerindeki tek etkisi daha da sertleştirmesi başka hiçbir yarari faydasi iyiligi artısı yok testosteron Kas oluşumu ve gelişiminden sorumludur
eminmisiniz öyle birşey varsa ozaman bu finasterid testesteron seviyesini arttırdığı için faydalı olur ozaman benim normal sınır 500 iken Fin ile 800 oldu bu iyimi forumda ilkkez sizin gibi diyen biri var

ber134

• Full Member
« Yanıtla #3 : 23 Kasım 2022, 19:28:53 »
eminmisiniz öyle birşey varsa ozaman bu finasterid testesteron seviyesini arttırdığı için faydalı olur ozaman benim normal sınır 500 iken Fin ile 800 oldu bu iyimi forumda ilkkez sizin gibi diyen biri var

faydası sana bağlı fakat mesela finasteride kullanan sporcular geçmişte doping alıyor diye finasteride almaları yasaklanmıştı. (şu an doping sayılıp sayılmadığını bilmiyorum.)
  • Yaşınız 25

orientis

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 24 Kasım 2022, 01:45:57 »
kanka mr olimpiya mı olacaksın sanki
bunun zararını falan düşünmeye gerek yok

• Yaşınız 20
  • Medikal Tedavi 1/4 Proscar

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 26 Kasım 2022, 01:47:54 »
kanka mr olimpiya mı olacaksın sanki
bunun zararını falan düşünmeye gerek yok
gelişimi yavaşlatırsa boş zaman kaybı olsun istemiyorum kanka

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 29 Kasım 2022, 02:06:12 »
Gittiğim salon da çok fazla finastreid kullanan birey var, natureller ve vücutları çok iyi profosyonel olarak yapmayacaksan takma bunları
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Facebook Twitter Instagram