Gönderen Konu: Finasterid DHT test sonuçlarım  (Okunma sayısı 2875 defa)

Aykut Baş

• Full Member
Finasterid DHT test sonuçlarım
« : 14 Ocak 2022, 12:58:34 »
Evet arkadaşlar 1 seneyi aşkın Finasterid kullanıyorum ekimimden sonra düzenli düzensiz, tam anlamıyla dökülmeyi kesti sayılmaz son zamanlarda aşırı dökülmeyi Testonun artışına bağlamıştım test yaptırdım kullandığım süre boyunca libido normal seyrinden bir tık üzeri oldu hiç bir yan etki yaşamadım şuanlık düzenli spora devam Test sonuçlarımı yorumlarsanız sevinirim

Whatever 282

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasterid DHT test sonuçlarım
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2022, 14:38:36 »
Östrojen ve testesteron sonuçların spor yapmana rağmen  ilginç şekilde çok artmamış. Bu çok iyi senin için. İlaç resmen hedefe yönelik çalışmış. Saçlar ne durumda?
Kullandıklarını:
Biotin 5000mg
Her gün 1 Dutasteride 0,5mg
Haftada 3 kez dermaroller
Günde 2 Minoksil +bemiks + bephanten+ evigen
Günde 2 defa masaj
Folik asit ve D vitamini takviyesi

Kellikbey

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2022, 15:43:07 »
Spor derken fitness mi bahsettiginiz çünkü bende Fin kullanıyorum fitness yapıyorum aynı zamanda 2 hafta oldu diyebilirim yan etki yok şuan testis ağrısı vardı geçti libido ilk zamanlar yüksekti şimdi düzeldi son olarak prolaktin seviyesi 16-17 olunca sorun olurmu ?

Aykut Baş

• Full Member
« Yanıtla #3 : 14 Ocak 2022, 15:54:20 »
Östrojen ve testesteron sonuçların spor yapmana rağmen  ilginç şekilde çok artmamış. Bu çok iyi senin için. İlaç resmen hedefe yönelik çalışmış. Saçlar ne durumda?
Saçlar koyulaştı lakin son 1 aydır dökülme var

Aykut Baş

• Full Member
« Yanıtla #4 : 14 Ocak 2022, 15:55:44 »
Spor derken fitness mi bahsettiginiz çünkü bende Fin kullanıyorum fitness yapıyorum aynı zamanda 2 hafta oldu diyebilirim yan etki yok şuan testis ağrısı vardı geçti libido ilk zamanlar yüksekti şimdi düzeldi son olarak prolaktin seviyesi 16-17 olunca sorun olurmu ?
Fitnes yapıyorum 16 17 durumunda hiç bir fikrim yok

Seneca

• Full Member
« Yanıtla #5 : 15 Ocak 2022, 06:37:55 »
Finasteride kullananlar kan testi yaptırdığında östrojen seviyelerinin yükseldiğini görecektir. Bu arkadaşa has bir durum yok.
"Ignorance is the cause of fear.” ― Lucius Annaeus Seneca

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 15 Ocak 2022, 19:23:17 »
senin dht yerlerde sürünüyor neden kimse yazmamış bu konuyu anlamadım zaten nedense bu konuda aşırı bir bilgi eksikliği var .
kontrol amaçlı test yaptıracaksan dht ye bakılır gerisi çok gereksiz ve anlamsız .onlar etkielense bile anlamlı bir fark olmaz ama senin dht değerin 7 yaşındaki bir çocuk kadar şu an için.
yaş kaç bu arada?

Seneca

• Full Member
« Yanıtla #7 : 15 Ocak 2022, 20:58:13 »
Adam finasteride kullanıyorum demiş. %80'e kadar serum DHT'yi indiren ilacı kullanırken kan panelinden nasıl sonuç gelmesini bekliyorsun? normalde 500pg/ml olsa 100'e düşürecekti. Normalde de yüksek DHT'ye sahip olmayan biri muhtemelen, epey aşağı çekmiş.

Aykut Baş

• Full Member
« Yanıtla #8 : 15 Ocak 2022, 23:52:54 »
senin dht yerlerde sürünüyor neden kimse yazmamış bu konuyu anlamadım zaten nedense bu konuda aşırı bir bilgi eksikliği var .
kontrol amaçlı test yaptıracaksan dht ye bakılır gerisi çok gereksiz ve anlamsız .onlar etkielense bile anlamlı bir fark olmaz ama senin dht değerin 7 yaşındaki bir çocuk kadar şu an için.
yaş kaç bu arada?
Yaş 30 Finas kullanıyorum amaç Dht baskılarken diğer değerlerin seyrini görmek amaçlı kan tahlili yaptırdım.

Aykut Baş

• Full Member
« Yanıtla #9 : 15 Ocak 2022, 23:54:37 »
Adam finasteride kullanıyorum demiş. %80'e kadar serum DHT'yi indiren ilacı kullanırken kan panelinden nasıl sonuç gelmesini bekliyorsun? normalde 500pg/ml olsa 100'e düşürecekti. Normalde de yüksek DHT'ye sahip olmayan biri muhtemelen, epey aşağı çekmiş.
Gerekeni söylemişsin:)

heprotar

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 16 Ocak 2022, 02:13:04 »

yaw kardeşim sende amma dengesiz birisi çıktın şimdi  :) daha geçenlerde sen yazmıyormuydun dht nin aşırı düşmesi kas kayıplarına neden olur vs gibi zararlarından bahsetmiyormuydun.
o sen değilmiydin yoksa

Seneca

• Full Member
« Yanıtla #11 : 16 Ocak 2022, 18:28:36 »
yaw kardeşim sende amma dengesiz birisi çıktın şimdi  :) daha geçenlerde sen yazmıyormuydun dht nin aşırı düşmesi kas kayıplarına neden olur vs gibi zararlarından bahsetmiyormuydun.
o sen değilmiydin yoksa

verdiğim cevapta DHT'nin düşmesinde bir sıkıntı yok mu demişim? Finasteride DHT'yi dibe indirir yazmışım. Finasteride kullanan adamın DHT seviyesinin normal aralıkta çıkmasını beklemenin mantığı ne?

DHT yaş ilerledikçe erkeklerde oluşan kas kaybını (35 yaştan sonra başlar 50 yaştan itibaren gözle görülür dereceye varan kas kaybı oluşur) engeller dedim. Benim bu dediğimle şuan tartıştığımızın ne alakası var? Sen de Finasteride mi yutuyorsun yoksa? Brain fog yani "okuduğunu anlayamama" problemleri de yine finasteride'in yarattığı etkilerden biri.

wonderkid

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 17 Ocak 2022, 00:18:20 »
Bu testi nerde yaptirdin dostum? Hastanenin üroloji bolumune mi gitmek gerekir bu testi yaptirmak icin ?

Aykut Baş

• Full Member
« Yanıtla #13 : 17 Ocak 2022, 14:33:42 »
Bu testi nerde yaptirdin dostum? Hastanenin üroloji bolumune mi gitmek gerekir bu testi yaptirmak icin ?
Endokrinoloji bölümünde yaptırdım ürolojide yapabilir

Aykut Baş

• Full Member
« Yanıtla #14 : 06 Şubat 2022, 15:25:56 »
Aşırı dökülmem son bulmuyor öyleki ekim olan saçlarım da dökülüyor.Birde kan değerlerime baktırdım galiba yolun sonu göründü kellik kaderimizde var 😃

Facebook Twitter Instagram