Gönderen Konu: 2 yıla yakın finasterid tedavim ve test sonuclarim..  (Okunma sayısı 2811 defa)

Keladayı07

• Jr. Member
  • **
Merhaba arkadaşlar. 1 buçuk sene önce saç ekimi gerçekleştirdim. Ekimin seyrek kalmasını saç dokulmemin devam etmesine bağlıyorum. Finasterid tedavime ara vermedim hiç. Ek olarak başka birşey kullanmadım. Bir dönem xpecia hariç. Özellikle vertex bölgesinde inanılmaz bı dökülme oldu ve hala devam etmekte. Saçlarım çok hızlı yaglaniyor günde 2 kere yikamam gerekiyor. Testesterona bağladım ama sonuclarim normal çıktı. Test sonuçlarını buraya bırakıyorum. Agresif dökülme için önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler..

Keladayı07

• Jr. Member
  • **
Ynt: 2 yıla yakın finasterid tedavim ve test sonuclarim..
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2021, 13:42:18 »
Merhaba arkadaşlar. 1 buçuk sene önce saç ekimi gerçekleştirdim. Ekimin seyrek kalmasını saç dokulmemin devam etmesine bağlıyorum. Finasterid tedavime ara vermedim hiç. Ek olarak başka birşey kullanmadım. Bir dönem xpecia hariç. Özellikle vertex bölgesinde inanılmaz bı dökülme oldu ve hala devam etmekte. Saçlarım çok hızlı yaglaniyor günde 2 kere yikamam gerekiyor. Testesterona bağladım ama sonuclarim normal çıktı. Test sonuçlarını buraya bırakıyorum. Agresif dökülme için önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler..

Cildimde ve saçlarımda aşırı yağlanma testoya bağlı değilse neden olur. Birde kan degerlerime ve DHT sonuclarima baktiricam. Hep testoya bağladım ama şuan şu sonuçlardan sonra çözüm için aklıma birşey gelmiyorum. Sorunu nerede aramalıyız?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2021, 13:52:28 »
değerlerde anormallik yok yağlanmanın sebebi ise DHT hormonu salınımı saçta ve yüzde olabiliyor
Global Moderator

Keladayı07

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2021, 12:19:16 »
değerlerde anormallik yok yağlanmanın sebebi ise DHT hormonu salınımı saçta ve yüzde olabiliyor

Total testo yüksek değil herhalde. Testo yükseldiği için yağlanma olduğunu düşünüp testo dusurmek için tedaviye başlamayı planlıyordum. Dökülme sebebini çözemedim bı turlu.

murattarum

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 17 Ekim 2021, 05:20:25 »
Testo yukseltmek icin millet cinlere taylantlara gidip yilan sarabi iciyor napiyorsunuz abicim testo dusurulurmu
Dr.Muttalip keser saç ekimi
Saç ekimi forum
Saç ekimi sonuçları

Kaiba

• Full Member
« Yanıtla #5 : 17 Ekim 2021, 11:04:10 »
Yaşın 25 yaş üstü ise total testo yüksek yaş bilinmeden bu değerlere yorum yapılmaz. 25 üstü olmasa bile finasterid kullanan biri için gayet yüksek. Prolaktirin baktırdın mı? Ayrıca estradiolün de sınırda kilolu işen jinekomasti riskin var değilsen de kilo Alman çok zor

Keladayı07

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 17 Ekim 2021, 15:35:59 »
Testo yukseltmek icin millet cinlere taylantlara gidip yilan sarabi iciyor napiyorsunuz abicim testo dusurulurmu

Çözümü yanlış yerde mi arıyorum acaba

Keladayı07

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 17 Ekim 2021, 15:37:39 »
Yaşın 25 yaş üstü ise total testo yüksek yaş bilinmeden bu değerlere yorum yapılmaz. 25 üstü olmasa bile finasterid kullanan biri için gayet yüksek. Prolaktirin baktırdın mı? Ayrıca estradiolün de sınırda kilolu işen jinekomasti riskin var değilsen de kilo Alman çok zor

Yaş 28. Çok sağlam yemek yiyorum bı oturuşta 2.5 Adana dürüm yemeden doymuyorum. Yemeklerin genelde 1.5 porsiyon oluyor. Bu kadar yemeğe 187 boya 80 kiloyum çok zor kilo alıyorum. Sadece bu değerlere baktırdım.

Keladayı07

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 03 Ocak 2022, 18:36:55 »

Hayirlis aksamlar cümleten. Bugün kan testi yaptırdım sonuçlar bu şekilde. 2 yıldır Finasterid kullanmama rağmen dokulmem durmadı. Bu değerlerin etkisi varmıdır bu durumda??

Aykut Baş

• Full Member
« Yanıtla #9 : 03 Ocak 2022, 18:42:09 »
Dökülmemin ana sebebini hangi bölümden hangi kan sayımlarını yaptırarak öğreniriz fin kullanıyorum pek bir etkisi yok 1 seneyi aştı

Keladayı07

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 03 Ocak 2022, 18:48:16 »
Hocam ana sebebini bende bilmiyorum. Hormon testlerim normal çıktı bı de vitaminlere bakayım dedim sonuçlar bu. Normal dahiliyeye gittim.

Keladayı07

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 06 Ocak 2022, 02:39:04 »
Bilgisi olan ya da bu durumu daha önce yaşayan yok mu arkadaşlar aranızda?

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 08 Ocak 2022, 01:27:50 »
Saç köklerini testosterona da duyarlı olabilir. Bu sorunu bir tek Ru çözer ama güvenli değil. Tek seçenek Kx-826’nın çıkmasını beklemek. En geç 2023’te çıkar.
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Keladayı07

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 15 Mart 2022, 10:29:00 »
Proscara devam. Vertexte açılma devam ediyor. Proscara rağmen vertex neden dökülür?

Facebook Twitter Instagram