Gönderen Konu: Tedavim ve sonuçlarım  (Okunma sayısı 802 defa)

Gazi00

• Yeni üye
  • *
Tedavim ve sonuçlarım
« : 17 Ekim 2020, 16:29:19 »
Herkese merhaba arkadaşlar, bu forumda üye olmadan uzun bir süredir sizlerin tecrübelerini izliyorum. Yaklaşık 2 ay önce bir tedaviye basladim ve sonuclarimdan memnunum. Buradaki arkadaşların hepsine teşekkür ederim sizler sayesinde bu tedaviye basladim. Ben de benim gibi sadece izleyici olan arkadaslara yardimim olsun diye 2 aylik sonucumu paylaşmak istiyorum.

Öncelikle tedavim: Sabah akşam minoksidil, günlük avodart dutasterid 1 adet, 3 günde bir Ketoral sampuan ile yikama (onun disinda bittim sabunu ile)

2 3 yıl önce dökülmem başladı şuan 24 yasindayim. Tepe bolgem zaten açılmıştı fakat 3 ay once çok agresif bir dökülme yasadim elime tutam tutam saclar geliyordu ve sabah uyandigimda yatağımda 50 tel saç oluyordu. Şuan sac dökülmem tamamen durdu ve tepe bölgesinde ciddi anlamda artış var. Ön kisimlarimdan zaten memnunum ama oradada killanma ve hacim artışı oldu.

Tecrübeli arkadaşlara bir sorum var, bu tedaviye ne kadar devam etmeliyim ve biraktigimda eski halime dönecek miyim?

Kelbey

• Sr. Member
Ynt: Tedavim ve sonuçlarım
« Yanıtla #1 : 17 Ekim 2020, 16:30:58 »
Ketorele bile gerek yok dutastreid tek başına yeter bunun yanına düzenli masaj ve düzenli igneleme getir bıraktıgında eski haline geliceksin
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 17 Ekim 2020, 17:09:11 »
Tepe güzel kapanmış iki ayda. Güzel gelişme.

Tedaviyi bırakırsan, bir süre sonra tekrar eski haline dönersin. Gidebildiğin yere kadar git. Minoxil i günde tek sefer 7-8 fıs kullanmal yeterli deniyor forumda bazı arkadaşlar tarafından. Yarılanma ömrü 22 saat civarı olduğu için mantıklı da bir öneri. Kullanımda zorlanırsan miktarı ve sıklığı  azaltabilirsin belki. Avodart için de kademeli olarak 3 günde bir, haftada iki gibi kullanıma geçebilirsin belki.

Ketorali kullanmaya devam et. Eğer saç tellerinde kırılma vs gibi bir olumsuzluk görmüyorsan.

Malum minoxil alkol bazlı ve ppg içeren bir losyon olduğu için bir süre sora sebore gelişebilir. Bunun için tedavi edici olacaktır.

Arkadaşın da dediği gibi tedavide iğneleme mutlaka olmalı haftada 1 gibi. Yapabiliyorsan masaj yapmanı da öneririm.

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 17 Ekim 2020, 20:58:02 »
2 ayda cok cok guzel bir sonuç almışsın tebrik ederim dostum. Arkadaşın da bahsettiği gibi minoxu akşamları tek sefer kullanman da yeterli olacaktır. İgnelemeyi kesinlikle tedavine ekle fark yaratır. Dutasi her gün almanin doğru olmadığını düşünüyorum. Zaten %90 bloke ediyor ve yarilanma ömrü cok uzun. 3 gunde bir senin için daha ideal olabilir. Son olarakta ne yazık ki sac problemi olanların bu tür tedavileri sürekli yapması gerekiyor yoksa geri dönüş kaçınılmaz

Gazi00

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 17 Ekim 2020, 22:16:13 »
Cevap yazan ilgilenen herkese teşekkürler hepsini not aliyorum sağolun varolun. :)

Facebook Twitter Instagram