Gönderen Konu: Gainer kullanimi ve sac dokulmesi  (Okunma sayısı 3013 defa)

bohemian

• Hero Member
Gainer kullanimi ve sac dokulmesi
« : 21 Nisan 2022, 11:13:00 »
Kilo almak icin bigjoyun gainerini almistim ve yaklasik 3 haftadir kullaniyorum. Bu surecte dokulmelerim iyice artti. Dusta neredeyse elime hic sac gelmiyordu ama artik cokca geliyor. Gainerin olceginde 1gr kreatin var ve ben 1.5 olcek kullaniyorum. Fin min de kullaniyorum acaba donguye veya mevsimsel dökülmeye denk gelmis olabilir mi?

Nuri Gümüşcü

• Jr. Member
  • **
Ynt: Gainer kullanimi ve sac dokulmesi
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2022, 18:09:45 »
Fin kullanıyorsan creatinden gelen dht saçlarını etkilemez rahatla 5 gram creatin alabilirsin

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2022, 18:18:19 »
Fin kullanıyorsan creatinden gelen dht saçlarını etkilemez rahatla 5 gram creatin alabilirsin
Ben de o dusunceyle almistim gaineri ama bekledigim gibi olmadi. Normalde 0.5mg fin kullaniyodum ve tam gaineri kullanmaya başlayacağım zaman 1mge cikartmistim. Bununla ilgili olabilir mi acaba?
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

pamira

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2022, 21:21:42 »
Kreatin genetik dokulmen varsa tetikler. Dht arttiriyor. Bence kullanma
  • Ekim Tarihi: 8-9 Aralik 2021 | 8 Mayis 2023
  • Ekim Merkezi ismi ASMED
  • Greft Miktarı 5006 | 1510
  • Medikal Tedavi Finasteride - Dutasteride
ASMED - 1.Sac Ekimim 8-9 Aralik 2021

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=24994.0

&

ASMED - 2.Sac Ekimim 8 Mayis 2023 (Revizyon)

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=31519.0

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 22 Nisan 2022, 00:07:10 »
Spora başladım finasteridde kullanıyorum günlük dökülmem çok fazla olup 1 ayda kafam seyreklesmeye başlayınca korkudan 2 günde 1 e düşürdüm hala dökülüyor

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 22 Nisan 2022, 11:48:34 »
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 22 Nisan 2022, 14:56:39 »
Saç dökülmesi genetik olan kişiler antiandrojen almıyorsa spor yapmasın ve sporcu takviyeleri kullanmasın mümkünse.Sporu yapacaksada dozunda yapsınlar.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 27 Nisan 2022, 14:33:48 »
Bu sporla finasteridin ilişkisinde bir terslik var eminim kesin birşey olmalı ikisi birleşince benim görüşüm çok fazla testo salgılanması çünkü 1 günde kafam çok yaglaniyor önce bu kadar değildi sebum salgılanıyor buda DHT ile alakalı

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 27 Nisan 2022, 16:23:18 »
9 aydır finasterid kullanıp 7 aydır spor yapıyorum. 1 ay kreatin kullandım. ilk günler güç artışı oldu ama daha sonra verdiği güç azaldı.

bence finasteridin artırdığı testo, kas gelişimi ve güç artışında daha çok etkili oluyor

dökülme konusunda net bir şey göremedim ama uzun vadede olumsuz etkileyeceği düşüncesindeyim.

çok agresif olmayan dökülmeye sahip olan, minoxidil ve finasterid kullanan ben bile kullanmaya çekiniyorsam kullanmak isteyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmiyorum. ikisini teraziye koyduğunuzda sac daha önemli
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

muroreis

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 27 Nisan 2022, 16:51:55 »
9 aydır finasterid kullanıp 7 aydır spor yapıyorum. 1 ay kreatin kullandım. ilk günler güç artışı oldu ama daha sonra verdiği güç azaldı.

bence finasteridin artırdığı testo, kas gelişimi ve güç artışında daha çok etkili oluyor

dökülme konusunda net bir şey göremedim ama uzun vadede olumsuz etkileyeceği düşüncesindeyim.

çok agresif olmayan dökülmeye sahip olan, minoxidil ve finasterid kullanan ben bile kullanmaya çekiniyorsam kullanmak isteyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmiyorum. ikisini teraziye koyduğunuzda sac daha önemli
Supplement kullanmadan yapılan fitness olumsuz etkiler mi saçı , ama finasterid kullanılacak fitness yaparken
Her gün 1/4 proscar 
Alpecin C1 şampuan ( her gün )

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 27 Nisan 2022, 16:53:01 »

sizdeki bilgiler benim hedef noktam olucak çünkü son careye geldim diye düşünüyorum haftada 4-5 gün antrenman yapıyorum bacak fazla yüklenmiyorum kalça hariç şimdi fazla testo salgıladığı kesin finasterid ile birlikte fitness yapınca görüşüm bu yönden diye düşünüyorum ilk zamanlarda dökülme yoktu Fin ile fitness yapınca ama yeni etki etmeye başladı buda kötü yönden diye düşünüyorum size bir kaç sorum olucak kendimi netleştirmek için fitness şuan yapiyormusunuz hocam ve Fini 3 gün almak haftada fayda veriyormu yoksa zararmi son olarak fitnesse başladığınız zamanlar finin 3. Ayindaydiniz dökülmeler ne zaman çoğaldı yani fitness yapınca başladığınız Fin hemen ilk aydaki döktü karışık sormuş olabilirim kusura bakmayın

djan

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #11 : 27 Nisan 2022, 18:53:21 »
ben de bunu merak ediyorum tam net bi bilgi var mı

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 27 Nisan 2022, 22:16:58 »
hocam imzamı güncellemeyi unutmuşum, kreatin başlamamla birlikte fini her güne çıkarmıştım.

fitness'i hala aktif olarak yapıyorum haftada 4-6 gün arası olarak. yalnızca fitness yaparsan ben dökülmenin pek değişeceğini sanmıyorum. şahsen dökülmelerimin artması ya da azalmasını spora bağlamıyorum şuanlık.

süreç zaten oldukça karmaşık. kreatin kullanırken ben de cinsel isteksizlik yaşadım açıkçası. belki de fini her güne çıkardığım içindi, yani buradan kreatinin finle baş edemediği sonucunu çıkarabiliriz fakat güç etkisi olarak da ben finden gelen testo sayesinde daha güçlü olduğumu düşünüyorum. ayrıca kulak kiri de dht ile ilişkilidir. kreatin kullanırken de kulak kirinde herhangi bir artma olmadı.
  bu son paragrafı özetleyecek olursam sacla kreatini bir kefeye koymuştum.  kreatine yüklediğim değer anlamsız çıkınca saç daha ağır bastı. dolayısıyla kreatini bıraktım.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 28 Nisan 2022, 01:43:40 »
hocam imzamı güncellemeyi unutmuşum, kreatin başlamamla birlikte fini her güne çıkarmıştım.

fitness'i hala aktif olarak yapıyorum haftada 4-6 gün arası olarak. yalnızca fitness yaparsan ben dökülmenin pek değişeceğini sanmıyorum. şahsen dökülmelerimin artması ya da azalmasını spora bağlamıyorum şuanlık.

süreç zaten oldukça karmaşık. kreatin kullanırken ben de cinsel isteksizlik yaşadım açıkçası. belki de fini her güne çıkardığım içindi, yani buradan kreatinin finle baş edemediği sonucunu çıkarabiliriz fakat güç etkisi olarak da ben finden gelen testo sayesinde daha güçlü olduğumu düşünüyorum. ayrıca kulak kiri de dht ile ilişkilidir. kreatin kullanırken de kulak kirinde herhangi bir artma olmadı.
  bu son paragrafı özetleyecek olursam sacla kreatini bir kefeye koymuştum.  kreatine yüklediğim değer anlamsız çıkınca saç daha ağır bastı. dolayısıyla kreatini bıraktım.
kreatin kullanmıyorum sadece protein tozu onunda içindekiler arti yönden faydalı baya saç için hatta ilk zamanlsrda çok fayda almıştım anlamadığım sadece şu mesela şuan Finin dökmesi normalmi bilmiyorum her tel dusecekmis gibi kafamda sallanıyor resmen finasterid ile sporun etkisini bu yani ikisi bir negatif etki mı veriyor acaba

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 28 Nisan 2022, 12:32:33 »
https://www.reddit.com/r/tressless/comments/u1bj9n/month_7_of_finasteride_1mg_every_day_time_to_give/i4d0ruu?utm_medium=android_app&utm_source=share&context=3

Şansa boyle bi yaziyla karsilastim ve tam 7.aydayim. dokulme artisi bunla ilgili olabilir
20gundur spora gitmiyorum ve 1haftadan uzun gainer kullanmıyorum ama dokulme halen devam ediyor ve saclarim cansizlasti gibi. Dokulen saclar uzun saçlar degil kucuk olanlar. min surerken ve dus alirken hep elime geliyorlar. Attigim linkteki dokulmeden yasiyo olabilirim ya da mevsim gecisinden dolayi dokulme artti. Tabi 0.5den 1e cikmam da etkilemis olabilir
  • Yaşınız 21

Facebook Twitter Instagram