Gönderen Konu: Elimizi atsak saç geliyor  (Okunma sayısı 686 defa)

Virtüöz

• Hero Member
Elimizi atsak saç geliyor
« : 24 Nisan 2022, 21:50:07 »
Bu saçın merhametide yok arkadaş şampuanlarken saç gelir, tararken saç gelir, serum sürerken saç gelir, rüzgar esse saç gelir,  masaj yapsak saç gelir, terlesek saç gelir, yemek yerken eğilsek saç gelir... Ulan her yerde saç görüyorum.Kapatak dükkanı gidek o zaman.Ben 1 tel bile saç görsem morelim bozuluyor artık.Döküleceksede habersiz dökülsün aynada fark ediyim.Bide gözüme gözüme sokuyor.Bu kadar çevre koşullarına dayanıksız saçmı olur? La bir dur artık da rahatlayalım.Kel kalsam yeminle daha az psikolojim bozulurdu.Her gün giden saçın arkasından bakmak çok üzücü.Saç saç değil bildiğin tüy yumağı üflesen düşer.Olacaksa ya tam olsun ya hiç olmasın.Ben bunla mı uğraşcam her Allahın günü ya.Zaten giden saçların yerine yenisi çok geç çıkıyor.Bekle babam bekle, bekle babam bekle.Ulan saç döngüsü bence çok saçma.Uzasın keserdik zaten.İlla dökülmesimi gerekli? Sabit kalamıyor mu? Off gene morel 0.

Hocam Virtüöz ağlıyor tuvalete gidebilirmiyiz?

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Elimizi atsak saç geliyor
« Yanıtla #1 : 24 Nisan 2022, 21:57:45 »
Bu saçın merhametide yok arkadaş şampuanlarken saç gelir, tararken saç gelir, serum sürerken saç gelir, rüzgar esse saç gelir,  masaj yapsak saç gelir, terlesek saç gelir, yemek yerken eğilsek saç gelir... Ulan her yerde saç görüyorum.Kapatak dükkanı gidek o zaman.Ben 1 tel bile saç görsem morelim bozuluyor artık.Döküleceksede habersiz dökülsün aynada fark ediyim.Bide gözüme gözüme sokuyor.Bu kadar çevre koşullarına dayanıksız saçmı olur? La bir dur artık da rahatlayalım.Kel kalsam yeminle daha az psikolojim bozulurdu.Her gün giden saçın arkasından bakmak çok üzücü.Saç saç değil bildiğin tüy yumağı üflesen düşer.Olacaksa ya tam olsun ya hiç olmasın.Ben bunla mı uğraşcam her Allahın günü ya.Zaten giden saçların yerine yenisi çok geç çıkıyor.Bekle babam bekle, bekle babam bekle.Ulan saç döngüsü bence çok saçma.Uzasın keserdik zaten.İlla dökülmesimi gerekli? Sabit kalamıyor mu? Off gene morel 0.

Hocam Virtüöz ağlıyor tuvalete gidebilirmiyiz?
Şuan Nepal'den video çeken kampçıların videolarını izliyorum.

Yerel halkın gayet saçları var. Hem de inanılmaz gür.

Daha 1 tane kel veya seyrek saçlı görmedim.

Adamlar gerekli besini de alamıyor belki ama nasıl oluyorsa gayet sağlıklılar.

"Kaçan kovalanır" diye bir söz var ya. Sanki öyle.
Biz saçlarla çok ilgileniyoruz ama bizi takmıyor, adamlarda bir milyon tane vitamin eksiği vardır belki ama seyrek saçlı bile yok.

Adamlara losyon göstersen gazoz diye içer.

Açıkça şehir hayatının saçları olumsuz etkilediğine bir örnek gibi.

Bilemiyorum...
Sıkıcı bir durum.

Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 24 Nisan 2022, 21:59:01 »
Ortalama insanda 100.000 saç teli var.Bu mantıkla o zaman ben bitmişim.Bırak insanı gulyabani gibi birşeyim.İnsan sınıfına alınmam.Toplasan 5bin saç var ya da yok tepede.Böyle devasa fark nasıl olabiliyor abi aklım almıyor.La normal insan olmak bu kadar mı zor?
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2022, 22:03:20 »
Kedimde de erkek tipi saç dökülmesi olduğunu fark ettim. Şakaklarından biri seyrelmiş, diğeri bayağı açılmış. Dert ortağı olduk hayvanla.O da benim gibi, henüz genç. Manasına dutasteride atmamak için kendimi zor tutuyorum snwnsns

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 24 Nisan 2022, 22:06:30 »
Kedimde de erkek tipi saç dökülmesi olduğunu fark ettim. Şakaklarından biri seyrelmiş, diğeri bayağı açılmış. Dert ortağı olduk hayvanla.O da benim gibi, henüz genç. Manasına dutasteride atmamak için kendimi zor tutuyorum snwnsns
Kendi içinde büyük bir yıkım yaşıyordur hayvancağız.

Kısırlaştırma işlemi tamam ise gönder gelsin usta.
Dutasterid'li çorba, Finasterid'li mama, Minoxlu su iş görür.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 24 Nisan 2022, 22:11:07 »
Kendi içinde büyük bir yıkım yaşıyordur hayvancağız.

Kısırlaştırma işlemi tamam ise gönder gelsin usta.
Dutasterid'li çorba, Finasterid'li mama, Minoxlu su iş görür.
Kısır değil, kısırlaşırsa tüyleri geri çıkar mı merak ettim bak.

DavyJones

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 25 Nisan 2022, 10:20:10 »
DİK DUR EĞİLME

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 25 Nisan 2022, 12:59:04 »
DİK DUR EĞİLME

Senin aklın gene nerelerde davy?
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 25 Nisan 2022, 13:54:16 »
Ben uzun zamandır Fin kullanıyorum ve dökülmüyor artık. Ama saçı çok fazla uzatmadım hala bakalım o zaman nasıl olacak

Belki Fin kullanım süreniz daha çok yoktur ve ileride durur belki dökülmeniz bilmiyorum

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 25 Nisan 2022, 14:06:14 »
Ben uzun zamandır Fin kullanıyorum ve dökülmüyor artık. Ama saçı çok fazla uzatmadım hala bakalım o zaman nasıl olacak

Belki Fin kullanım süreniz daha çok yoktur ve ileride durur belki dökülmeniz bilmiyorum

1 senedir kullanıyorum.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #10 : 25 Nisan 2022, 18:10:46 »
Dostum bugün farkına vardım ki biz daha çok uğraşacağız.

Şöyle ki şuan 50-65 yaş arasındaki amcalara baktığımızda en az yüzde 50'si ya kel ya da NW4 üstü.

Bu adamların gençliği nasıl bilmiyoruz ama oranlarsak en az %49'unun gençliğinde gür saçı varken şuan bu haldeler.

Biz ise daha çok genciz ve sıkıntı yaşıyoruz saçlarla. Nereden baksan 25-0 gerideyiz onlara karşı. Önümüzde uzun maraton var. Hoş, o yaşa kadar yaşayacağımız garanti değil.

Düşünsene bizim yaşımızdayken hiç saç akıllarına bile gelmiyordu yani. Biz ise savaş halindeyiz hormonlarla bilmem nelerle.

Diyeceğim o ki saç mevzusunu kafaya takmamak zorundayız. Mümkün değil biliyorum ama bunu yapmak zorundayız.

Bir ömür böyle geçmez çünkü.

Bilemiyorum. Finasterid veya Dutasterid de belli bir yere kadardır diye düşünüyorum. Daha etkili kökten bir şey lazım bizlere.

Sen en iyisi mi bana bir testere getir usta 2 dakika işim var onunla  ;D

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 25 Nisan 2022, 18:13:26 »
Dostum bugün farkına vardım ki biz daha çok uğraşacağız.

Şöyle ki şuan 50-65 yaş arasındaki amcalara baktığımızda en az yüzde 50'si ya kel ya da NW4 üstü.

Bu adamların gençliği nasıl bilmiyoruz ama oranlarsak en az %49'unun gençliğinde gür saçı varken şuan bu haldeler.

Biz ise daha çok genciz ve sıkıntı yaşıyoruz saçlarla. Nereden baksan 25-0 gerideyiz onlara karşı. Önümüzde uzun maraton var. Hoş, o yaşa kadar yaşayacağımız garanti değil.

Diyeceğim o ki saç mevzusunu kafaya takmamak zorundayız. Mümkün değil biliyorum ama bunu yapmak zorundayız.

Bir ömür böyle geçmez çünkü.

Bilemiyorum. Finasterid veya Dutasterid de belli bir yere kadardır diye düşünüyorum. Daha etkili kökten bir şey lazım bizlere.
50'den sonra erkekliğin bir anlamı kalmıyor. Androcur kullanırız smwmdm

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #12 : 25 Nisan 2022, 18:16:50 »
50'den sonra erkekliğin bir anlamı kalmıyor. Androcur kullanırız smwmdm
Kanka bu yaşta hormon kavgası yapıyorsak o yaşa kadar sağlıklı olacağız mı o da bir problem.

Yani bunun bir götürüsü olacak diye düşünüyorum.

20'li yaşlarda DHT ile horon tepmenin bir bedeli önümüzdeki yıllarda görünebilir.

Yanımıza kar kalmaz diye düşündüm umarım yanılırım. Kuruntum yok ama söyleyeyim dedim.

Whatever Sc

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 25 Nisan 2022, 18:20:39 »
Kanka bu yaşta hormon kavgası yapıyorsak o yaşa kadar sağlıklı olacağız mı o da bir problem.

Yani bunun bir götürüsü olacak diye düşünüyorum.

20'li yaşlarda DHT ile horon tepmenin bir bedeli önümüzdeki yıllarda görünebilir.

Yanımıza kar kalmaz diye düşündüm umarım yanılırım. Kuruntum yok ama söyleyeyim dedim.
Benim kafam rahat o konuda. Ömrümün sonuna kadar kullanırım. 20 yaşında etkilemeyen 50'de de etkilemez diye düşünüyorum.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #14 : 25 Nisan 2022, 18:30:56 »
Benim kafam rahat o konuda. Ömrümün sonuna kadar kullanırım. 20 yaşında etkilemeyen 50'de de etkilemez diye düşünüyorum.
Kanka ben de kullanacağım ama yani insan bir farklı hissediyor.

Çocuk sahibi olacağız daha Allah izin verirse. O çocuğa bir etkisi olacak mı olmayacak mı bilemiyoruz ki.

Bizzat araştırdım. Hiçbir sıkıntı gözükmüyor hem Finasterid alıp hem çocuk sahibi olan ailelerde ama işte insan kuşkucu oluyor elbet.

Çok masum bir şey değil. Kuyumuzu kazıyor olabilir.

Düşünsene bir oğlun oluyor ama kullandığın ilaçtan dolayı doğum kusurlu. O çocuk bir ömür çekecek onu.

Ne bileyim kardeşim ya. Şu Androjenik Alopesi ile mücadele etmek çok zor. Sabır, para, umut, zaman hepsini gerektiriyor.

Nimet elimizden gidince değerini anlıyoruz her defasında..

Facebook Twitter Instagram