Gönderen Konu: Saç Beyazlaması ve Dökülme Arasındaki İlişki  (Okunma sayısı 547 defa)

sofarsogoodsowhat

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saç Beyazlaması ve Dökülme Arasındaki İlişki
« : 25 Nisan 2022, 19:05:16 »
Çevrenizde saçı erken beyazlayan insanların çoğunun saçının dökülmediğini fark ettiniz mi hiç? Bence saçları erken beyazlayan, 15-20 yaş arasında başlayan insanların saçının dökülmesininin imkansız olduğunu düşünüyorum. Saçın beyazlamasının sebebi ise Melanin Pigmentinin azalması. Peki bu Melanin Pigmenti neden azalıyor bunun hakkında bilgisi olan var mıdır? Bu arada Melanin Pigmenti yeni doğduğumuz zamanlarda da az üretilmekte ve yaşımız arttıkça üretimi de artmakta. Bilmiyorum çocukken aranızda sarışın olupta şimdi siyah saçlı olanınız var mıdır?

haydibreewolf

• Full Member
Ynt: Saç Beyazlaması ve Dökülme Arasındaki İlişki
« Yanıtla #1 : 25 Nisan 2022, 23:15:16 »
Ben de farkediyorum ama araştırmadım pek

Ankaralı

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 26 Nisan 2022, 05:00:48 »
Abi Belki dökülmüyor olabilir  ama iyi bir şey degil çünkü kanaatim  genç ise  saç stresten beyazlar buda şuna benziyor.. Kadın gen ö yaşlarda menopoza adım atıyor  ve erkeklerte antropoza.. Haliyle çevrede çocuk yapmak için durmadan aşı olan kadın erkek çok var son yıllarda baya artış var bu konuda... Yani genç yaşta beyazlar gençlik  bunama anlamına geliyormuş

miralaycevdet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 26 Nisan 2022, 14:06:37 »
Saçımda aralıklarla beyazlıklar var. Normal bir mesafede görülebiliyor ve hatta arkadaşlarım yaşlandın diye dalga geçiyor. Dediğiniz yaş aralığındayım ancak şunu söylemeliyim ki beyaz saçlarımın döküldüğünü hiç görmedim.

Alfa Ayaz

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 30 Nisan 2022, 13:30:33 »
Çevrenizde saçı erken beyazlayan insanların çoğunun saçının dökülmediğini fark ettiniz mi hiç? Bence saçları erken beyazlayan, 15-20 yaş arasında başlayan insanların saçının dökülmesininin imkansız olduğunu düşünüyorum. Saçın beyazlamasının sebebi ise Melanin Pigmentinin azalması. Peki bu Melanin Pigmenti neden azalıyor bunun hakkında bilgisi olan var mıdır? Bu arada Melanin Pigmenti yeni doğduğumuz zamanlarda da az üretilmekte ve yaşımız arttıkça üretimi de artmakta. Bilmiyorum çocukken aranızda sarışın olupta şimdi siyah saçlı olanınız var mıdır?
Sanırım buradaki tek istisna benim. Saçımda en az 20-30 tel beyaz var ama çok agresif bir şekilde dökülmeye devam ediyor.

Facebook Twitter Instagram