Gönderen Konu: Bu saça ne yapmalıyım. Yaş 22  (Okunma sayısı 744 defa)

zzz22

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Bu saça ne yapmalıyım. Yaş 22
« : 06 Mayıs 2022, 18:50:39 »
Öncelikle sağlıklı günler diliyorum hepinize,
Yaş 22, küçüklüğümden beri saçım seyrek ve ince telli. Dökülme son 2 sene içerisinde oldu. Sebeplerinin ise düzensiz hayat, sağlıksız beslenme, uyku sorunları, depresyon olduğunu düşünüyorum. Bütün bu problemleri düzelttikten sonra saç dökülmem normal bir insan kadar.
Çok kötü bir durumda olduğumu düşünmüyorum fakat tepe kısmımdaki açıklık çok rahatsız ediyor beni. Saç dökülmesi için olan ilaçlara yan etkileri sebebi ile pek güvenemiyorum.
Ekim konusunda ise sadece tepe bölgesine sıklaştırma amaçlı ektirmeyi düşünüyorum. Kocaeli'de RST Aesthetic Reşat Karacan ile görüştüm. Verdiği fiyat bütçeme uygun bir fiyattı. Fakat forumda araştırdığım kadarı ile çok fazla bir sonuç bulamadım kendisi hakkında.
Kısacası saç ekimi konusunda sorularım şöyle; saçlarımın arasındaki açıklık kapanır mı? gürleşme söz konusu olur mu? donör bölgem nasıl? ön taraflarım için bir müdahale yapmasam sıkıntı olur mu? gencim fakat açıklık çok rahatsız ediyor yaptırırsam sağlam olan köklerim zarar görür mü? kaç graft ekim söz konusu?
Cevaplarsanız çok sevinirim :)

zzz22

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum. Yaş 22
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2022, 19:06:18 »
Bütçem 7000tl
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2022, 01:57:35 Gönderen: zzz22 »

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2022, 19:34:03 »
Saç ekimi için şuan uygun değilsin medikal tedavi var ona da karşısan yapacak bir şey yok Kocaeli falan bırak bunları iyi bir ekim tutma oranı yüksek merkezleri takibe al İstanbul Ankara Antalya İzmir de

zzz22

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2022, 19:39:20 »
Saç ekimi için şuan uygun değilsin medikal tedavi var ona da karşısan yapacak bir şey yok Kocaeli falan bırak bunları iyi bir ekim tutma oranı yüksek merkezleri takibe al İstanbul Ankara Antalya İzmir de

neden uygun değilim açıklayabilir misiniz?

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 06 Mayıs 2022, 20:26:56 »
Bu saçı medikal tedavi ile toparlayabilirsiniz ekime medikal tedavi uygulamadan girseniz mevcut saçlar zarar görür çok kaliteli yerler yapmalı ama ben olsam hayatta şuan yapmam yaşın genç medikal tedaviye karşısın ee ne kaldı geriye dökülmesini beklemek

zzz22

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 06 Mayıs 2022, 21:20:53 »
Anladım. Peki bu kaliteli merkezlerin ortalama fiyatı nasıl olur tahmini bir şey söyleyebilir misiniz?

Robert

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 06 Mayıs 2022, 22:02:52 »
Sitenin Saç ekimi fiyatları bölümünde her merkezin güncel fiyatları mevcut

zzz22

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 07 Mayıs 2022, 00:12:32 »
Peki Propecia (fin) kullanmak istesem ne kadar ölçüde kullanmam gerek. günde 1mg almak istemiyorum ve gerekli olduğunu düşünmüyorum şu anki saçlarıma ve dökülmesine kıyasla ki yok.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 07 Mayıs 2022, 00:18:16 »
 once şunu solim en gercekci olan şu hemen bir dr ismi duydun gidip ektirme çok iyi arastır bu işe kalp ameliyatı kadar onem ver dediğin dru duymadım iyide olabilir kotude vs.... ne olur finasterid kullanmak istemion prp igf falan saçı toplarmı toplarsa ne kadar toplar sadece fin alsan o ne kadar toplar ekim yaptırsan gene fine ihtiyac varmı şu bu .bana versen şu kafayı erken finasterid için ama ben genclikte baslardım finasterid kullanır kalanı seyrek yerleri ektirirdim.sonra gene finasteride devam ederdim.ekimde cılızlar ölür dandik yer ekerse araya girdiği tum saçları doker.ondan iyi yere ektir.proceciaya paraya gerek yok ticari hap proscardır hapın atası al proscar bolerek kullan kalanı ektir bence.tabi dahada arastırmalarını yap en doğrusu bu olur
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

kelmiyimneyim

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Bu saça ne yapmalıyım. Yaş 22
« Yanıtla #9 : 07 Mayıs 2022, 14:33:58 »
önce saç dökülmesini frenle sonra saç ekimi yaptır bence ,dökülme devam ettikçe saç ekimi beyhude.

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Bu saça ne yapmalıyım. Yaş 22
« Yanıtla #10 : 07 Mayıs 2022, 16:14:14 »
 dokulme frenlenmeden ektirilmez dokulme devam ederken ekim en buyuk hatadır
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram