Gönderen Konu: Propecia yan etkileri  (Okunma sayısı 784 defa)

zzz22

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Propecia yan etkileri
« : 07 Mayıs 2022, 11:48:10 »
Propeciayı 0.25 dozda 4 gün alıp 1 gün almamak şeklinde kullanmayı düşünüyorum. Saç dökülmem yok (normal derecede) tepe noktamda seyreklik var. Yan etkileri konusunda çekindiğim konular var. İlacı bu sıklıkla ve bu dozda kullanırsam yan etkilerini ciddi şekilde görür müyüm ve ya nasıl kullanmam gerek?

proscarkullanıyorum

• Full Member
Ynt: Propecia yan etkileri
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2022, 12:34:02 »
Propeciayı 0.25 dozda 4 gün alıp 1 gün almamak şeklinde kullanmayı düşünüyorum. Saç dökülmem yok (normal derecede) tepe noktamda seyreklik var. Yan etkileri konusunda çekindiğim konular var. İlacı bu sıklıkla ve bu dozda kullanırsam yan etkilerini ciddi şekilde görür müyüm ve ya nasıl kullanmam gerek?
Ustam ben 7-8 aydır proscar ve minoxil kullanıyorum. Proscarı haftada bir içiyorum minoxili de her gece sıkmaya çalışıyorum. Ama bazı geceleri es geçiyorum, kafam o spreye fazla alışmasın diye. Şu an saçlarım eskisinden de iyi oldu. Bu proscar muhabbeti tamamen kişiyle alakalı, kimisinin kuşu ötmüyor kimisinin memesi büyüyor vs… gibi gibi problemler yaşıyor. Bende çok şükür hiçbiri olmadı. Deneyip görmeniz lazım sizinde, eğer bir yan etki görürseniz ilacı kesersiniz.

Zet-

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 08 Mayıs 2022, 00:30:29 »
propecia ile proscarın arasında ne farklar var ? proscarın maliyeti daha ucuz mu diye ondan faydalanıyorsunuz ?

zzz22

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 08 Mayıs 2022, 01:29:46 »
mg'ları farklı. proscar daha çok prostat tedavisi kullanırken propecia kozmetik amaçlı kullanımda. fakat büyük fark yok en büyük fark fiyatta. ben de kullanırsam proscar kullanacağım. fakat dozolarak 2-3 günde çeyrek tablet olarak düşünüyorum.

proscarkullanıyorum

• Full Member
« Yanıtla #4 : 08 Mayıs 2022, 10:26:45 »
mg'ları farklı. proscar daha çok prostat tedavisi kullanırken propecia kozmetik amaçlı kullanımda. fakat büyük fark yok en büyük fark fiyatta. ben de kullanırsam proscar kullanacağım. fakat dozolarak 2-3 günde çeyrek tablet olarak düşünüyorum.
Ustam proscar bölünebilen bir şey değil. Kapsül içinde bir sıvı, haftada 1 kere içmeniz yeterli olur. Zaten vücuttaki yarılanma ömrü 1-2 hafta.

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 08 Mayıs 2022, 11:34:19 »
Siz sanırım proscar ile dutastreid karıştırdiniz proscar bölünebilen bir sey
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

explosen

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 14 Mayıs 2022, 00:45:14 »
finastiride içerik mi arkadaşlar etken madde yani marka değil sanırım propecia pahalı avodart mı yoksa proscar mı kullanmalı
  • Yaşınız 33
  • Medikal Tedavi proscar 5/1 bir kötülüğünü görmedim bu konuda duruşum konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27709.0

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 14 Mayıs 2022, 06:58:48 »
finastiride içerik mi arkadaşlar etken madde yani marka değil sanırım propecia pahalı avodart mı yoksa proscar mı kullanmalı

Finasterid etken madde proscar ve propecia markalarının içinde var. Propecia pahalı olduğu için proscar 4 e bölünür, bölünen parça içilir.

Avodart bölünmez kapsüldur etken maddesi dutasterid, ancak finasteride oranla daha ağır bir tedavidir.
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Facebook Twitter Instagram