Gönderen Konu: 3 ay Propecia kullanımı ve yan etkileri hk.  (Okunma sayısı 2240 defa)

radamel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
3 ay Propecia kullanımı ve yan etkileri hk.
« : 18 Mart 2021, 19:16:37 »
Merhaba arkadaşlar,

Kasım 2018 / Şubat 2019 tarihleri arasında 3 aylık bir propecia 1 mg finas kullandım. Kullanırken her hangi bir yan etkisini görmedim. Ancak cinsel sorunlardan korkum iyice artınca bırakım. Bıraktıktan sonra da 3-6 ay arasında ufak tefek yan etkiler dışında bir sorun oluşmadı. Bunun yanında 2019 yılında anksiyete ve çarpıntı için (çarpıntı finas kullanmadan önce başlamıştı) antidepresan vs. kullandım bütün bunların birikimi midir nedir şimdi 1,5 senedir sertleşme kaybı, boşalma düzensizliği, hissizlik problemi yaşıyorum.(1 ay süreliğine spor yapınca da problem azaldı) Doktora gittiğimde tüm değerlerim (testesterol, LHT, spermiogram) normal çıktı ve psikolojik olduğunu söylendi. Bunları böyle anlattıktan sonra finas ile ne ilgili var diyeceksiniz belki ama paylaşıp, fikir alış verişi yapmak istedim. Sizce propecia'nın etkisi var mıdır bunda ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

İnceTellii

• Sr. Member
Ynt: 3 ay Propecia kullanımı ve yan etkileri hk.
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2021, 19:26:54 »
Kanka sencede tüm değerlerin normalse psikolojik değilmidir sıkıntın
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

radamel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2021, 20:56:27 »
Hocam haklısın da insan kara kara düşünüyor bu ilaç mı etkiledi beni diye. Çünkü öncesinde hiç böyle bir problemim yoktu.
Başka arkadaşlar da fikrini belirtirse sevinirim.

SUCCES

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2021, 23:25:04 »
iste o kara kara dusunmeleri birakmalisin yoksa daha kotu sonuclar olabilir ( psikolojik olarak )
  • Ekim Tarihi: 20
  • Ekim Merkezi ismi batman yasam
  • Greft Miktarı 5000
  • Yaşınız 25
  • Medikal Tedavi evet antibiyotik agrikesici

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2021, 23:34:33 »
Şimdi psikolojik diyenlere birşey sormak istiyorum.Adam diyor ki his kaybı, sertleşme problemi oluştu diyor.Mantıken nasıl bir psikoloji fiziksel anlamda etki yapabilir? Yani mastürbasyon sırasında odaklanmışken ulan sanki eskiden daha iyidi propecia yapmış olabilirmi diye kendine soruyorda pipisi etkimi gösteriyor? Tamamen saçmalık.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Eczpoyraz

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2021, 23:47:41 »
Yan etkilerinde depresyon durumu var. Ancak 30 günlük vucutta komple temizle 30 gündür galiba. Ancak bu hayatta o kadar çok şeyi düşünüyoruz sadece ilacın mı bizi depresif bir duruma soktuğunu bilmiyoruz. Siz psikiyatri bölümüne gidin, 10 hastadan 10 u sigara içen ve 9 u kabız olan insanlar. Depresyonun sadece finasla ilişkilendirmeyin. Hayatınızı gözden geçirin. İlacı artık kullanmıyorsunuz. Bol bol su için. Düzenli hobiler edinin. Amaçlarınız olsun. Kendinizde iyi insanların hayatına bakmayın. Gerçeklerinizle yüzleşin ve daha iyi olması için neler yapabilirisniz ona bakın. Hayatınızda başarılar dilerim.

Cinsel performansta depresyon maalesef etkiliyor. Rahat olun. Kendinize güvenin. Acele etmeyin. Kişisel temizliğinize dikkat edin. Bu zaman da çözülemeyen çok az sorun var. Yeterki kendinizi bilin.

Furymen

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 19 Mart 2021, 01:35:38 »
Merhaba arkadaşlar,

Kasım 2018 / Şubat 2019 tarihleri arasında 3 aylık bir propecia 1 mg finas kullandım. Kullanırken her hangi bir yan etkisini görmedim. Ancak cinsel sorunlardan korkum iyice artınca bırakım. Bıraktıktan sonra da 3-6 ay arasında ufak tefek yan etkiler dışında bir sorun oluşmadı. Bunun yanında 2019 yılında anksiyete ve çarpıntı için (çarpıntı finas kullanmadan önce başlamıştı) antidepresan vs. kullandım bütün bunların birikimi midir nedir şimdi 1,5 senedir sertleşme kaybı, boşalma düzensizliği, hissizlik problemi yaşıyorum.(1 ay süreliğine spor yapınca da problem azaldı) Doktora gittiğimde tüm değerlerim (testesterol, LHT, spermiogram) normal çıktı ve psikolojik olduğunu söylendi. Bunları böyle anlattıktan sonra finas ile ne ilgili var diyeceksiniz belki ama paylaşıp, fikir alış verişi yapmak istedim. Sizce propecia'nın etkisi var mıdır bunda ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Kesinlikle propecia aynısını yaşadım tecrübeliyim

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 19 Mart 2021, 01:47:32 »
Çok geçmiş olsun bende bazen gözü karartıp finas başlasam mı diye düşünüyorum ama cesaret edemiyorum.
Yan etkiler bu şekilde kullanımdan sonra da etki edebiliyor beni asıl korkutan bu.

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 19 Mart 2021, 01:57:44 »
Merhaba arkadaşlar,

Antidepresanın bu olayda etkisi büyük. Finasterid yanında bonibon kalır. Bi çoğu  geç boşalma yapar, cinsel isteksizlik yapar sertleşme problemi yapabilir. Finasla alakası yok.
Vitamin eksikliği de olabilir magnezyum, çinko d vitamini bu işte etkisi büyük. Testo düşük olabilir tekrar tahlil mahlil bişeyler yaptır suçu finasteride atıp kaçmak olmaz bırakalı çok zaman olmuş. Vitamin cart curt kullanmam diyosan keçiboynuzu pekmezi kullan asitane miydi neydi markası hatırkamjyom şimdi darbeli matkap olursun
« Son Düzenleme: 19 Mart 2021, 02:23:15 Gönderen: Armaan »

İnceTellii

• Sr. Member
« Yanıtla #9 : 19 Mart 2021, 11:57:30 »
Şimdi psikolojik diyenlere birşey sormak istiyorum.Adam diyor ki his kaybı, sertleşme problemi oluştu diyor.Mantıken nasıl bir psikoloji fiziksel anlamda etki yapabilir? Yani mastürbasyon sırasında odaklanmışken ulan sanki eskiden daha iyidi propecia yapmış olabilirmi diye kendine soruyorda pipisi etkimi gösteriyor? Tamamen saçmalık.

İnsan psikolojisini hafife alıyorsunuz ülkemizin bence en büyük sorunu bu saçla uğraşmakta psikolojik bir sorun saç kaybının insanın genel sağlığına bir etkisi yok kaldıki depresyon durumlarının cinsellik üzerinde etkisi çok fazla 3 aylık fin kullanımında vücütta ne kadar birikebilirki yıllar geçsede etkisini kaybetmesın psikolojik etkiler şiddetli bir şekilde insanı fiziksel olarak etkileyebılır benim görüşüm en basitinden hayatını etkileyecek bir sınava girerken bile saatlerce karın ağrısı çekiyorsun
Tedavi
Dutasteride
Omega3 günde 2
Dermaroller şakaklara 0.25 2 günde 1
Magnezyum takviyesi
Dermastamp 1.5mm haftada 1
Hint yağı 1 çay kaşığı hergün

Lana1900

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #10 : 19 Mart 2021, 12:23:43 »
InceTellii arkadaşa katılıyorum.Iktidarsizligin temelinde bile psikoloji yatıyor.Bir makalede yüzde 95 lerde deniyordu hatta iktidarsızlığın nedenleri açıklanırken.

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 19 Mart 2021, 13:09:41 »
bir ornek vericem. Benim zamaninda hayat kadiniyla falan birlikte olma deneyimim olmustu. 2 kez, farkli zamanlarda. Ne yapabildim, ne sertlesme yasadim. İktidarsiz bir adam gibiydim. Ama is kiz arkadasimla birseyler yasamaya gelince normal ilerliyordu hatta cinsel gucum iyiydi.

Sanirim finas daha cok psikolojik depresyon vs yapiyor. Buna bagli olarakta ED tarzi seyler yasiyor insanlar ki depresyonda olan bir adam birak penisini, kendisini bile kaldiramaz.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

radamel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 19 Mart 2021, 14:00:25 »
Antidepresanın bu olayda etkisi büyük. Finasterid yanında bonibon kalır. Bi çoğu  geç boşalma yapar, cinsel isteksizlik yapar sertleşme problemi yapabilir. Finasla alakası yok.
Vitamin eksikliği de olabilir magnezyum, çinko d vitamini bu işte etkisi büyük. Testo düşük olabilir tekrar tahlil mahlil bişeyler yaptır suçu finasteride atıp kaçmak olmaz bırakalı çok zaman olmuş. Vitamin cart curt kullanmam diyosan keçiboynuzu pekmezi kullan asitane miydi neydi markası hatırkamjyom şimdi darbeli matkap olursun

Sanırım depresyon Finastreidden dolayı olduğu anlaşılmış. Finası 3 ay kullanırken ruhsal olarak bir sorunum yoktu. Geçmişten gelen sorunlardı çarpıntı vs.
O dönem B12 ve D vitamini eksikliği de çıktı yani 2019 tam bir keşmekeş aslında neden çok, finastreidin kalıcı yan etki muhabbeti beni çok düşündürüyor. Yoksa artık çözüme odaklanmam gerekiyor. 10 mart 2021 de yaptırdığım tahlilde Testesteron 6.42 ng/ml, ondan 6 ay önce de 7,48 ng/ml. Sperm değerler normosperm çıktı.

radamel

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 19 Mart 2021, 14:04:13 »
Kesinlikle propecia aynısını yaşadım tecrübeliyim

Hocam siz tam olarak ne yaşadınız kullanırken problem yoktu bıraktıktan sonra mı başladı. Benim problem olarak tanımlayacağım ilk olay finası bıraktıktan 10 ay sonra oldu.

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 19 Mart 2021, 14:39:03 »
Hocam siz tam olarak ne yaşadınız kullanırken problem yoktu bıraktıktan sonra mı başladı. Benim problem olarak tanımlayacağım ilk olay finası bıraktıktan 10 ay sonra oldu.
Finasteridi bıraktıktan 10 ay, sonra olduysa hiç alakası yok. Finasteridten kaynaklansaydı kullanırken olurdu. Finin depresyona sebep olduğu doğru benide kullanırken bayağı kötü etkilemişti. Anksiyete panik atak aşırı depresif hissetme.
Geçmişten gelen çarpıntı dediğin anksiyete ya da panik atak ise fin bunları körüklemiştir. Ama şuan cinsel sorunların var ise ve antidepresan kullanıyorsan bunun sebebi antidepresandır finas ile ilgili yok.

Facebook Twitter Instagram