Gönderen Konu: yabancı arkadaşımdan beklemediğim öneri  (Okunma sayısı 499 defa)

nickless

• Full Member
yabancı arkadaşımdan beklemediğim öneri
« : 31 Mayıs 2022, 10:58:35 »
Uzakdoğulu bir arkadaşıma saç dökülme sorunumun olduğunu söyledim bana soya, keten tohumu, kabak çekirdeği gibi bir şeyler önereceğini sanarken bana ceviz ve hurma yememi önerdi. Bu konuda bu besinleri öneren birini ilk defa gördüm. Genetik olmasa da normal dökülmeye belki de gerçekten işe yarıyordur. (arkadaş Türkiyede üniversite okudu oradan Türkçe biliyor)

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: yabancı arkadaşımdan beklemediğim öneri
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2022, 14:01:13 »
Uzakdoğulu bir arkadaşıma saç dökülme sorunumun olduğunu söyledim bana soya, keten tohumu, kabak çekirdeği gibi bir şeyler önereceğini sanarken bana ceviz ve hurma yememi önerdi. Bu konuda bu besinleri öneren birini ilk defa gördüm. Genetik olmasa da normal dökülmeye belki de gerçekten işe yarıyordur. (arkadaş Türkiyede üniversite okudu oradan Türkçe biliyor)

Konu açma sebebiniz nedir? Birisinin bir şeylerin sac dökülmesine iyi geldiğini söylemesi kayda değer bir durum degil. Eger kişi Trikoloji  anabilim başkanı vs. Degil ise.
Sadece bu forumda;
-amuda kalkmak
-masaj yapmak
-zeytinyağı sürmek
-sarımsak sürmek
-31 çekmek
-31 çekmemek
-kabak çekirdeği yemek
-spor yapmak ve yapmamak sac dökülmesine iyi geliyor şeklinde onlarca söylem var. Bunlar klinik olarak yada kişinin kendince kesin ve defalarca test edilmiş onanmış değilse niteliksiz bir soylem ve hiç bir değeri yok.

Bunu söyleyen kişinin uzak doğulu , yakım doğulu yada Türkçe bilen Kazakistanlı biri tarafından söylenmiş olmasınında bir önemi yok..

Çekirdekle yağ ile hurma ile saç dökülmesinin önüne geçemezsiniz.. milyarlarca euro’luk pazara sahip bir meselenin çözümü bu kadar kolay olabilir mi sizce?

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2022, 14:16:06 »
arkadaş konuya da uzakmış
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2022, 14:30:55 »
Arkadaşın konuya o kadar uzak ki..

Kendisinde genetik dökülme olmadığı için veya açıklık gibi bir şey olmadığı için büyük ihtimalle saç dökülmesini kolay bir şey zannediyor.

Ceviz doğal DHT bloker, o yönden güzel fikir vermiş.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2022, 15:12:22 »
O kişinin genetik dökülme sorunu yok sanırım :D

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 31 Mayıs 2022, 15:19:31 »
hem yabancı hem de uzak
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 31 Mayıs 2022, 16:38:35 »
Ceviz ve hurma, son derece mükemmel ve sağlıklı mineraller içerir.  Bu mineraller, saçların sağlıklı beslenmesine ve güçlü kalmasına sebep olur. Günde üç adet hurma ve bir kaç ceviz tüketilirse, saç sağlığını koruyabilir. Fakat genetik dökülmenin önüne geçemez

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 31 Mayıs 2022, 20:55:17 »
 hurmalarda yazar saç dokulmesine iyi gelir diye b vitamini var galiba içinde ondan deniyor faydası binde 1dir.japonlar b_2 ve adanose idi galiba adı seneler once minox  gibi 2 saç uzatma ajanı buldu sonuc tırt.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram