Gönderen Konu: Yabancı Bir Forumdaki Fin Kullanıcısının Başarılı Tedavisi  (Okunma sayısı 596 defa)

miralaycevdet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Geçenlerde yabancı bir foruma rastladım yine bu forum gibi bir çok hikaye ve fin ile alakalı bir çok konu bulunuyordu. Bunlardan biri de  benimle aynı kaderi paylaşan bir gençti.

Öncelikle bu kişi saçının dökülmeye başlamasını 17 yaşında fark ediyor ve forumdan yardım istiyor. Bir çok kişi fin öneriyor ve bu kişi bir dermatoloğa gidiyor oradan doktor, %10 Minox (bunu ilk defa duyuyorum) ve fin başlamasını öneriyor. Bir doktorun 17 yaşındaki birine bunu önermesine de çok şaşırmıştım. Ayrıca ne kadar içim cız etse de biraz tebessüm ettiğim bir yorum gördüm. Adamın biri Türkiye'de 5K dolara ektirirsin diyordu ve diğeri de bu işlemin Hindistan'da daha düşük fiyata olacağını belirtiyordu :)

Bu kişi tedavisini yıl yıl güncelleyerek foruma ekliyor ve tedaviyi 5-6 yıl kadar devam ettiriyor. Benim fotoğraflardan gözlemim biraz olumlu birazda olumsuz oldu. Bu uzun soluklu tedavi de şakak bölgesi hiç değişmezken dökülme gözle görülür ölçüde durmuş ve saç korunmuş. Fakat işte olumsuz yanı 6 yıl içinde hiçbir artışın olmaması... Ayrıca eleman fin kullanıyor fakat anladığım kadarıyla minoxu kullanmıyor kullansa da çok kısa bir süre kullanıyor. Sonuca bakmak gerekirse belki 6 yıl içinde kel olabilirken saçlarını korumuş ve benim için azda olsa olumlu geliyor.

Sizlerinde düşüncelerinizi merak ediyorum.

https://www.hairlosstalk.com/interact/threads/17-year-old-balding-help-i-dont-want-to-go-bald.101060/

miralaycevdet

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Yabancı Bir Forumdaki Fin Kullanıcısının Başarılı Tedavisi
« Yanıtla #1 : 07 Haziran 2022, 17:37:11 »
https://www.hairlosstalk.com/interact/threads/20-year-old-finasteride-story-finally-biting-the-bullet-progress-thread.90951/

Bu adam ise 20 yıl kullandığını söylüyor. Hiçbir değişim olmamasının yanında yaşımın bile ulaşamadığı yıl boyunca saçlarını koruyor.

BahtsızBedevi31

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 08 Haziran 2022, 18:59:46 »
Çok da şaşırılacak bişey yok aslında. Erkenden önlem alındığı zaman uzun yıllar saçlar korunabiliyor. 16 yaşındayım ve fin başlamamak için kendimi zor tutuyorum.

Paradox0

• Full Member
  • Vergisi ödenmediği için kaldırılmıştır.
« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2022, 19:40:53 »
Çok da şaşırılacak bişey yok aslında. Erkenden önlem alındığı zaman uzun yıllar saçlar korunabiliyor. 16 yaşındayım ve fin başlamamak için kendimi zor tutuyorum.
17yim ve bende seninle aynı hissediyorum.
•Xpecia (x2)
•Revita Şampuan
[Norwood : 1,5]

Facebook Twitter Instagram