Gönderen Konu: Asuman Hair ve Medeks Arasında Tercih  (Okunma sayısı 10311 defa)

runod

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Asuman Hair ve Medeks Arasında Tercih
« : 09 Haziran 2022, 11:01:30 »
Merhaba sevgili dostlar. Uzun zamandır forumu takip ediyorum, yaptığım araştırmalar sonucu ve psikolojik durumum sebebiyle bu sene ekim yaptırmaya karar verdim. Forumda 100 e yakın sonuç inceledim ve hem ekonomik durumum hem de saç tipimden ötürü Medeks ve Asuman Hair arasında kaldım.
İki merkez de ekimlerde gayet başarılı, sonuçlar da birbirine benzer. İki merkezle de temasta bulundum ve iki merkez de 2 ekim olacak şekilde planlama yaptı. Yaşım çok genç olduğundan öncelikli amacım şakak kısmındaki geniş kel bölgenin kapanması açıkçası. 2.ekimde de vertexi kapatma ümidim var. İki merkezin de kendimce belirlediğim artıları ve eksileri var sizlerle paylaşacağım, durumuma göre hangi merkez benim için daha uygun olur tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Takviye konusundaki bakış açım da şu, finasterid kullanma konusunda pek istekli değilim, xpecia, biotin ve minoxidil şeklinde gitmeyi düşünüyorum. Minoxidili ömür boyu kullanmaya razıyım etkisini kaybetmeyecek ve döngüye girmeyecek isem. Xpeciayı da bir yan etki görmediğim takdirde uzun süre kullanabilirim. Finasterid ise yan etki görmesem bile dht baskılama oranı ciddi miktarda olduğu için uzun zaman kullanımda her türlü sıkıntı yaratacağını düşündüğümden kullansam da uzun zamanlı kullanacağımı düşünmüyorum. Gelelim artı ve eksilere:

Asuman Hair

Artılar:
- Forumdaki başarılı sonuçlar
- Doğal ön çizgi planlaması
- Ön bölgede çok fazla greft kullanılmadan başarılı sonuçlar alması
- İşlem sonucunda donör bölgeyi fazla hırpalamamaları
- Güven veren tutum
- Hijyenik ameliyat sahası
- Ekim sonrası süreçte ilgi alaka

Eksiler
- Fiyat 25.000 TL dendi, aslında bu bir eksi değil ama Medekste sonuçlar yakınken arada 15k gibi bir fiyat farkı var. Daha başarılı sonuç alacaksam tabiki bu miktarı dert etmem ama bu konuda soru işareti var kafamda
- Asuman Hanım’ın söylenenlere göre ekimlere eskisi kadar aktif müdahale etmemesi
- Takviye olarak Asuman Hanım finasterid öneriyor genelde, bu da ekim sonucunda etkili ama kullanılması ne kadar doğru bilemiyorum
- Asuman Hanım donör bölgemi zayıf bulduğundan finasterid öneriyor bence de donör bölgem zayıf fakat forumda daha zayıf donörlerden çok başarılı sonuçlar alınmış ve saçım kıvırcık olduğundan kapatıcılıkta etkili olur diye düşünüyorum, bundan finasteride uzağım

Medeks

Artılar
- Forumdaki başarılı sonuçlar
- Doğal ön çizgi çalışması
- Maksimum greft alınmasına rağmen donördeki çabuk toparlanma ve donörün hırpalanmış gözükmemesi
- Fiyata göre (10.000 TL) aşırı f/p sonuçlar. Bu konu kafamı çok kurcalıyor, bu kadar başarılı bir merkez 10k ya bu işlemi yapıyorsa altından bir bit yeniği çıkar mı diye şüphe ediyorum
- Gökhan Bey donörümün iyi olduğunu, daha kötü donörlerle başarılı sonuçlar aldıklarını söylemesi
- Gökhan Beyin de saç ektirmiş bir kişi olmasından durumumu daha iyi anlaması
- Finasterid ve minoxidil önerilmiyor bu merkezde, tercihe bırakılıyor. Buna rağmen sonuçlar gayet başarılı ve Gökhan Bey bu ilaçları önersek belki de sonuçlar 2 kat daha iyi olur diyor.
- Medeks de sorularımın hepsini cevapladi ama ekim sonrası ilgi alakaya ilişkin elimde bir veri yok

Eksiler
- Çok fazla greft ile çalışılması ve yan şakaklardan da greft alınması ( Bu kişinin tercihine göre değişir tabi fakat benim açıklık geniş, yanlar da ense bölgesi kadar alıma müsait değil dolayısıyla ense ile bu işi halletmem gerek)
- Hijyenik olmadığı söylenen daha çok iş odaklı bakılan ameliyat sahası
- Asuman Hair’e göre daha az profesyonel çalışma ( şahsi yorumumdur)
- Bu merkezde sanki son zamanlarda bir performans patlaması var gibi geliyor, sanki önceki ekimleri şuankiler kadar başarılı değil gibi geliyor bu da kafamı kurcalayan son husus.

Konu biraz uzun oldu, neticesinde düşüncelerime göre bana en uygun merkezi seçmem konusunda yardımcı olacak dostlara şimdiden teşekkürler. Hintell hocam sizin yorumunuz da çok önemli, lütfen yorumlarını esirgemesin tecrübeli dostlar. Herkese sevgiler. Saçlarımın fotoğrafını konuya ekliyorum.

Karakutu

• Hero Member
Ynt: Asuman Hair ve Medeks Arasında Tercih
« Yanıtla #1 : 09 Haziran 2022, 11:27:27 »
Bence senin tercihin medexten yana gibi geldi. Yanılıyormuyum. Başarıları yakınsa bende fiyatta uygun olanı tercih ederim doğal olarak. Ama kararı kendin vermelisin. Hakkında hayırlısı ne ise o olsun.

runod

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 09 Haziran 2022, 12:45:30 »
Bence senin tercihin medexten yana gibi geldi. Yanılıyormuyum. Başarıları yakınsa bende fiyatta uygun olanı tercih ederim doğal olarak. Ama kararı kendin vermelisin. Hakkında hayırlısı ne ise o olsun.

Hocam Medekse daha yakın gibiyim haklısınız. Lakin operasyon ciddi ve geriye dönüşü yok. Başarılı sonuç bazında değerlendirdiğimde iki merkez de çok başarılı fakat Asuman Hanım’ın referans olacak sonuçları daha fazla. Kafam da bu konuda karışık aslında. Asuman Hanımda başarısız sonuç almam zor gibi, Medekste de muhtemelen öyle ama emin olacak kadar fazla sonuç yok.

Karakutu

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 09 Haziran 2022, 13:27:58 »
Hocam Medekse daha yakın gibiyim haklısınız. Lakin operasyon ciddi ve geriye dönüşü yok. Başarılı sonuç bazında değerlendirdiğimde iki merkez de çok başarılı fakat Asuman Hanım’ın referans olacak sonuçları daha fazla. Kafam da bu konuda karışık aslında. Asuman Hanımda başarısız sonuç almam zor gibi, Medekste de muhtemelen öyle ama emin olacak kadar fazla sonuç yok.
Ozaman keşke demeyeceğin bir karar vermelisin. Bu iki merkez şart değil. Serkan Aygın, Hakan Doğanay veya ekibi, Şahin Çelik vb ... merkezlerinde değerlendir istersen. Hakan Doğanay ın ekibide çok başarılı ve fiyatları da uygun.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 09 Haziran 2022, 13:59:53 »
Aslında bu kafa tam medekslik ama etkilemek istemiyorum.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

runod

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 09 Haziran 2022, 16:09:41 »
Aslında bu kafa tam medekslik ama etkilemek istemiyorum.

Hocam hiç etkilemelik bir durum yok, fikir alışverişi yapıyoruz. Siz neden bu şekilde düşündünüz? Değerli yorumunuz için teşekkürler

runod

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 09 Haziran 2022, 16:12:37 »
Ozaman keşke demeyeceğin bir karar vermelisin. Bu iki merkez şart değil. Serkan Aygın, Hakan Doğanay veya ekibi, Şahin Çelik vb ... merkezlerinde değerlendir istersen. Hakan Doğanay ın ekibide çok başarılı ve fiyatları da uygun.

Keşke dememek için kafayı sıyırdım araştırmaktan inanın hocam :) Bu iki merkez son zamanda en çok dikkatimi çekenler oldu. Sizin önerdiğiniz kişi ve merkezleri de inceliyim. Fiyata takılmamın sebebi alacağım hizmetin farkı açısından. Olabilecek en iyi sonucu alabileceğim merkeze bütçemi sonuna kadar zorlamayı düşünüyorum. Bu süreçte kaliteli ve temiz iş, ekim sonrası yalnız bırakmamak ve olası bir sorunda merkezin yanımda durması tercihimi belirlememdeki etkenler. Buna göre bir tercih yapmaya çalışıyorum ama çok kararsızım.

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Haziran 2022, 16:31:31 »
Hocam hiç etkilemelik bir durum yok, fikir alışverişi yapıyoruz. Siz neden bu şekilde düşündünüz? Değerli yorumunuz için teşekkürler
Bu tip açıklıklarda asmed ekime uygun değilsin,finasterid kullan falan diyor,zekeriya kul vs doktorlar ekmiyor bile riske girmek istemiyor,diğer çoğu merkez 2 ye bölelim frontal,sonra verteks diyor ama Medeks komple giriyor ve başarılı bi şekilde çıkıyor o yüzden geniş açıklıklarda medeks diyorlar ve fiyatı uygun diye tabi..İyi araştırmışssın,karar vermek zor,analizinde katılmadığım noktalar; Asuman Hairin ön çizgisini doğal bulman,bu ön çizgiler forumda nasıl bu kadar doğal bulunuyor anlamıyorum bence gerçekten yapay duruyor çoğu ama hakkını verelim fire oranı çok düşük,ektiği çıkıyor ki saç ekimi kellikten kurtulmak için kafada saç olması için o yüzden tercih edilebilir,bide medeksi ucuz bulmuşsun ama tam tersi bence pahalı olan diğerleri olabilir bu işin hakkı 15 k civarı lakin diğer merkez forumda popüler olduğu için 8k 10k 15k,20k sonra 25 k ya dayandı,şimdi medeks popüler olmaya başladı o da 1,2 yıla yetişir onlara
  • Yaşınız 31

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 09 Haziran 2022, 16:37:07 »
Bu arada Hakan Doğanayın ekibi ucuz falan değil sakalsız ekimde (2 günlük yani) 20 bin tl ekip fiyatı ki 4-5 ay dolu programları Ruslar için,ki arkadaşa sakal desteği lazım 20 den fazla olur muhtemelen o.
  • Yaşınız 31

SOMALI35

• Full Member
« Yanıtla #9 : 09 Haziran 2022, 16:48:35 »
Dostum bende medeks derim Asuman hair da çok iyi bir merkez ama
Asuman hair e göre daha eski bir merkez aksine medeksin çok fazla sonucu var forumda ve medeks in sevdiği açıklıklar bunlar aç bak konulara hepsi yüksek greft ve geniş açıklıklar adamlara normal iş gelmiyor ama şaşırtıcı bir şekilde iyi işler çıkartıyorlar hani öyle ol az bukadar greft alınmaz söyle olur böyle olur diyenlere Nispet yaparcasına işleri var fiyat konusuna değinmiyorum bile 
  • Ekim Tarihi: 22.042021
  • Ekim Merkezi ismi Medeks
  • Greft Miktarı 4400
  • Yaşınız 44

runod

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 09 Haziran 2022, 20:27:54 »
Bu tip açıklıklarda asmed ekime uygun değilsin,finasterid kullan falan diyor,zekeriya kul vs doktorlar ekmiyor bile riske girmek istemiyor,diğer çoğu merkez 2 ye bölelim frontal,sonra verteks diyor ama Medeks komple giriyor ve başarılı bi şekilde çıkıyor o yüzden geniş açıklıklarda medeks diyorlar ve fiyatı uygun diye tabi..İyi araştırmışssın,karar vermek zor,analizinde katılmadığım noktalar; Asuman Hairin ön çizgisini doğal bulman,bu ön çizgiler forumda nasıl bu kadar doğal bulunuyor anlamıyorum bence gerçekten yapay duruyor çoğu ama hakkını verelim fire oranı çok düşük,ektiği çıkıyor ki saç ekimi kellikten kurtulmak için kafada saç olması için o yüzden tercih edilebilir,bide medeksi ucuz bulmuşsun ama tam tersi bence pahalı olan diğerleri olabilir bu işin hakkı 15 k civarı lakin diğer merkez forumda popüler olduğu için 8k 10k 15k,20k sonra 25 k ya dayandı,şimdi medeks popüler olmaya başladı o da 1,2 yıla yetişir onlara

Hocam medeks de 2 ekim olacak şekilde planladı. 2 ekim daha sağlıklı olacaksa sorun olmadığını belirttim ben de. Zaten öncelikli hedefim şakak, çünkü direk kel gösteren bölge burası. Sonra tepeyi düsünmek istiyorum. Ama tekte de yapabilirlerse helal olsun derim :) Asuman Hanımın yaptığı ön çizgilerde yapaylık sezmedim ben, ya da bana mı denk gelmedi? Ya da ben çok yapay durmadıkça fark etmiyorum da olabilir zaten gündelik hayatta da fazla sırıtmadığı sürece insanların çok anlayacağını sanmam biz burda kafayı bozduk diye en ince detayına kadar inceliyoruz bence :) Fiyat konusunda da çok haklısınız fakat ekonomi belli Asuman Hanım ekim ayında 13 bin demişti konustugumuzda, o zamandan bu zamana her sey 2 kattan fazla artti zaten. Medeksin fiyatı bence şuan aşırı uygun, dolayısıyla korkuyorum bu kampanya süresinde yapılan işler baştan savma olur mu diye. 10-15 k icin saçı batırmak istemiyorum. Ama Medeks in ekimlerini de çok beğeniyorum.

runod

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 09 Haziran 2022, 20:33:34 »
Dostum bende medeks derim Asuman hair da çok iyi bir merkez ama
Asuman hair e göre daha eski bir merkez aksine medeksin çok fazla sonucu var forumda ve medeks in sevdiği açıklıklar bunlar aç bak konulara hepsi yüksek greft ve geniş açıklıklar adamlara normal iş gelmiyor ama şaşırtıcı bir şekilde iyi işler çıkartıyorlar hani öyle ol az bukadar greft alınmaz söyle olur böyle olur diyenlere Nispet yaparcasına işleri var fiyat konusuna değinmiyorum bile

Değerli mesajınız için teşekkürler hocam. Evet ben de medeksi 1-harika işleri 2- fiyat olarak listeme aldım zaten. Medekste kafamı kurcalayan husus sanki daha az profesyoneller gibi. Özellikle yanlardan da greft aliyolar ama benim yanlar da saç kıvırcık yapıda olduğundan çok gür değil acaba öyle bir durumda saç toparlamaz diye korkuyorum. Bilmiyorum belki ben yanlış düşünüyorum. Ne dersiniz?

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 09 Haziran 2022, 20:44:47 »
Hocam medeks de 2 ekim olacak şekilde planladı. 2 ekim daha sağlıklı olacaksa sorun olmadığını belirttim ben de. Zaten öncelikli hedefim şakak, çünkü direk kel gösteren bölge burası. Sonra tepeyi düsünmek istiyorum. Ama tekte de yapabilirlerse helal olsun derim :) Asuman Hanımın yaptığı ön çizgilerde yapaylık sezmedim ben, ya da bana mı denk gelmedi? Ya da ben çok yapay durmadıkça fark etmiyorum da olabilir zaten gündelik hayatta da fazla sırıtmadığı sürece insanların çok anlayacağını sanmam biz burda kafayı bozduk diye en ince detayına kadar inceliyoruz bence :) Fiyat konusunda da çok haklısınız fakat ekonomi belli Asuman Hanım ekim ayında 13 bin demişti konustugumuzda, o zamandan bu zamana her sey 2 kattan fazla artti zaten. Medeksin fiyatı bence şuan aşırı uygun, dolayısıyla korkuyorum bu kampanya süresinde yapılan işler baştan savma olur mu diye. 10-15 k icin saçı batırmak istemiyorum. Ama Medeks in ekimlerini de çok beğeniyorum.
Haklısın hocam,aslında nw 4 ve sonrası için öyle aşırı doğal olacak diye bişey yok,saç olsun kötü durmasın yeter aslında 😃 ekim merkezi seçmek çok zor karar gerçekten,çekincelerin yersiz sayılmaz,haklısın o konuda da,10-15 k için risk varsa girilmez ama 25+25 50bin tl yapar,bu paralar gerçekten aşırı fazla bu işe ama yapacak bişey yok,maddi durumun iyiyse riske girmeyebilirsin,allah yardımcın olsun
  • Yaşınız 31

runod

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 09 Haziran 2022, 21:04:00 »
Haklısın hocam,aslında nw 4 ve sonrası için öyle aşırı doğal olacak diye bişey yok,saç olsun kötü durmasın yeter aslında 😃 ekim merkezi seçmek çok zor karar gerçekten,çekincelerin yersiz sayılmaz,haklısın o konuda da,10-15 k için risk varsa girilmez ama 25+25 50bin tl yapar,bu paralar gerçekten aşırı fazla bu işe ama yapacak bişey yok,maddi durumun iyiyse riske girmeyebilirsin,allah yardımcın olsun

Hocam işte o risk var mıdır onu öğrenmeye çalışıyorum. Yani tecrübeli ve bu konuda bilgili arkadaslara 2 merkez arasında net bir kalite farkı var mı diye soruyorum. Para konusunda o kadar iyi bir maddi durumum yok ama artik bu ülkede o paralara yapılacak çok bir şey kalmadi bari kafamızda saç olsun psikolojimiz düzgün olsun kafasındayım :) 1- Finasterid kullanıp kullanmamaya karar vermek 2- Merkez seçimi benim en zorlandığım konular oldu :)

Ercan1907

• Sr. Member
« Yanıtla #14 : 10 Haziran 2022, 08:22:06 »
Medeks dostum Medeks
Konumu incele
Asuman Hair  Medeks in  çalıştığı açık alanlar ile uğraşmıyor ve bence fiyat performans olarak medeks ile mukayese edilemez
Tabi nihai karar siZin

Facebook Twitter Instagram