Gönderen Konu: Ashton Kutcher'in 10 yıl boyunca Avodart (Dutasterid) kullanması  (Okunma sayısı 3194 defa)

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Anlatacağım olayın kesinlikle cesaret öyküsü olarak anlamlandırılmamasını rica ediyorum.

Dutasterid kullanmadan önce lütfen hekime danışın, yan etkileri ağır olabilir (randevu bulabilirseniz tabi fakat imkansız)

Bir talk show programında sunucunun "Saçlar manyak senin ya" iltifatının altında kalmayıp garip şekilde saç dökülme hikayesini anlatıyor.

25 yaşında başlamış dökülmesi. Doktor Avodart önermiş, o da saçlarını bu şekilde koruyabilmiş 10 yıl kullanarak.

Son yıllarda bıraktığını ve saçlarının yavaş yavaş döküldüğünü de ekliyor. O da çocuk sahibi olmak istediği ve olası problemlerden etkilenmemek için.

Kendisinin 2022 halini ekliyorum.

Saçlarının dökülmeye başladığını görünce hemen bir şeyler yapmaya başlamasını takdir ettim. Oturup ağlamamış adam.

hasan34

• Jr. Member
  • **
Arkadaşım avadort kulllanıyorum saçlarım yine açılıyor yine yine oda fayda etmiyor  öndeki saçları kurtarmak imkansız gibi sadece ömrünü arttırıyorsun minox fin dud ikili kullanmadan saçı kurtarmak çok zor avadort finasterid tek başına yetmiyor emin ol

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
Arkadaşım avadort kulllanıyorum saçlarım yine açılıyor yine yine oda fayda etmiyor  öndeki saçları kurtarmak imkansız gibi sadece ömrünü arttırıyorsun minox fin dud ikili kullanmadan saçı kurtarmak çok zor avadort finasterid tek başına yetmiyor emin ol
Dostum AGA'yı kesinlikle durdurabilen bir şey keşfedilmedi maalesef.
Biz ancak yavaşlatmaya çalışıyoruz.
Saçlarımızı belki 50 yaşlarına kadar kafada tutsak daha ne isteriz :)
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Virtüöz

• Hero Member
Dostum AGA'yı kesinlikle durdurabilen bir şey keşfedilmedi maalesef.
Biz ancak yavaşlatmaya çalışıyoruz.
Saçlarımızı belki 50 yaşlarına kadar kafada tutsak daha ne isteriz :)

Ama arkadaşta tutamadığını söylemiş.O saçını yıllar boyu koruyanlar çok iyi alıcılar.Evet şanslı insanlar genetiği erteleyebiliyor.Fakat işin aslı ipin ucundayız.Hepimizin ki dökülmeye kodlu.Saçlıda olsak bizler keliz aslında.Bu şeye benziyor kanka gözler bozuktur lazerle ameliyat olup düzeltmişsindir.Fakat genin değişmemiştir.Tekrarlama ihtimali var ve senin çocuğunda çıkma olasılığı gene var.Bir şekilde genetiği tersine çevirecek tedavi bulunursa çocuğumuzu veya torunlarımızıda kurtarırdık.Böylece ilerde bizim yüzümüzden sıkıntılar çekmezler.Öldükten sonra arkamızdan sövmezler isyan etmezler.Şu saç kadar saçma bir şey yok.İstenmeyen bölgede yığınla var istenilen yerde yok.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

emekli kel

• Hero Member
 fin yuzde 40 dut yuzde 55 baskılar.5 dut içerseniz yüzde 82 baskılıyormuş hiç bişi yüzde yüz baskılamıyor.tabi 5 dut içersen ahmet mehmetken ayşe fatma olursun.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
Ama arkadaşta tutamadığını söylemiş.O saçını yıllar boyu koruyanlar çok iyi alıcılar.Evet şanslı insanlar genetiği erteleyebiliyor.Fakat işin aslı ipin ucundayız.Hepimizin ki dökülmeye kodlu.Saçlıda olsak bizler keliz aslında.Bu şeye benziyor kanka gözler bozuktur lazerle ameliyat olup düzeltmişsindir.Fakat genin değişmemiştir.Tekrarlama ihtimali var ve senin çocuğunda çıkma olasılığı gene var.Bir şekilde genetiği tersine çevirecek tedavi bulunursa çocuğumuzu veya torunlarımızıda kurtarırdık.Böylece ilerde bizim yüzümüzden sıkıntılar çekmezler.Öldükten sonra arkamızdan sövmezler isyan etmezler.Şu saç kadar saçma bir şey yok.İstenmeyen bölgede yığınla var istenilen yerde yok.
22 yaşına bastım.
Nereden baksan yaşayacağım 40 sene kaldı en pozitif yorum ile.
Uykuyu falan çıkarınca 30 sene kalıyor. Bir kıl ile uğraşmak için çok çok az bir zaman.

Kanka bizim yüzümüzden niye sıkıntı çekiyorlar ki. Ben babamı, amcalarımı suçlayamam, evladım da bir zahmet beni suçlamasın.
Bizler bu durumu seçen değiliz ki hakkımda hak talep etsin.
Bakarım saçları açılmaya başlarsa elimden geleni yaparım, çünkü aynısını biz de yaşadık. O sıkıntıya girmesin yavrucağız.

Ben çok yakında tedavinin bulunacağına inanıyorum.
Birçok madde dolanıyor, onay bekliyor.
Bakalım...

Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
fin yuzde 40 dut yuzde 55 baskılar.5 dut içerseniz yüzde 82 baskılıyormuş hiç bişi yüzde yüz baskılamıyor.tabi 5 dut içersen ahmet mehmetken ayşe fatma olursun.
Bazı kullanıcılar depresif etki uyandırdığını da söylüyor başkan. 5 tane içince Ferdi Tayfur dinlemekten başını kaldırmaz :D

A related clinical study stated that 0.5 mg/day of dutasteride could lower scalp DHT levels by more than 51%, and 5 mg/day of finasteride could lower scalp DHT levels by ~41%

Kaynak: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6388756/

emekli kel

• Hero Member
 yıllardır bekliyor ama alamyor fda onay 5 senede verir 1. onay 2.5 sene 2. onay 2.5 sene yüzlerce prof var denek var deniliyor 1.onay alıp 2 de takılanlar var.kellik geni daha ağır basar ben hatun denk gelince erkek kardeşine bakarım cocuk için avanta olur saçl olursa evlenmedim ama evlenirse cocuğun dıs gorunusu için genetik miras iyi bırakıcak eş secmeye dikkat eder.maddiyat ve güzellik evladıma armağan olsun tabi terbiyede vermek ahlaklı olmasınıda sağlamak sart kaldıki bu zamanda terbiye kaldıysa
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

slade23

• Hero Member
Bazı kullanıcılar depresif etki uyandırdığını da söylüyor başkan. 5 tane içince Ferdi Tayfur dinlemekten başını kaldırmaz :D

A related clinical study stated that 0.5 mg/day of dutasteride could lower scalp DHT levels by more than 51%, and 5 mg/day of finasteride could lower scalp DHT levels by ~41%

Kaynak: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6388756/

Kardeşim ben zaten gün boyu Zeki Müren ferdi ve time impalanın depresif şarkılarını dinliyorum yüzde 10 için müzik zevkimi bir bilinmezliğe sürükleyemem :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
Kardeşim ben zaten gün boyu Zeki Müren ferdi ve time impalanın depresif şarkılarını dinliyorum yüzde 10 için müzik zevkimi bir bilinmezliğe sürükleyemem :)
Haklısın başkan :D

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Ashton Kutcher'in 10 yıl boyunca Avodart (Dutasterid) kullanması
« Yanıtla #10 : 24 Temmuz 2022, 12:16:11 »
 ben finden tek yan etki gordum mutsuz yaptı

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 24 Temmuz 2022, 12:40:43 »
ben finden tek yan etki gordum mutsuz yaptı

Kelliğin mutsuzluğu mu finin mutsuzluğu mu daha kötü reis
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 24 Temmuz 2022, 12:49:24 »
 kelliğin tabikide baskan

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #13 : 24 Temmuz 2022, 12:50:22 »
Tüm erkekleri bir araya toplayan bir konu bu kellik.
Dayanışma yüzde yüz.

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 24 Temmuz 2022, 12:50:55 »
kelliğin tabikide baskan

Finden saça etki görüp yan etki olarak mutsuz olanlar aynaya baksın diyorsun yani :))
avodart&minox&xpecia

tedavim

Facebook Twitter Instagram