Gönderen Konu: AGA Tedavime bugün itibari ile başlıyorum  (Okunma sayısı 4369 defa)

ryman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
AGA Tedavime bugün itibari ile başlıyorum
« : 01 Ağustos 2022, 14:46:59 »
Merhabalar sizlere yeni katılan bir kardeşinizim. Yaklaşık 2019 dan beri fark ettiğim bir saç dökülmem vardı ben bu durumun üzerine gitmek isterken ailem bişey olmak yoo dökülmüyor aynı yada bak dışarda bir sürü kel var şeklinde beni hep ertelemeye itmeye çalıştılar ama ben bişeyler denemeye devam ettim ama tabiki bir süreç ben de yoo benim saçım zaten böyleydi şeklide düşündüm ve bu son 1 yıldır şakaklardan belli olmaya başladı. Ben bir çok şey denedim ama ya sürdüremedim yada iyi gelmediğini düşünüp bırakıtığım bir çok tedavi yöntemim oldu. Acayip bir şekilde insana psikolojik sıkıntılar yaşatıyor bu illet ve artık yeter çok sıkıldım. Bir kaç denediğim yöntemden bahsetmek isterim, bir kaçı şimdi düşününce çok saçma şeyler mesela sarımsak sürmek, hindistan cevizi yağı sürmek gece yatarken gibileri. Bazılarıda başka insanlarda işe yarayan ama ben de çok işe yaramayan uygulamalar, belkide yaradı ve saçım olacağından daha iyi konumda bilemiyorum bıraktım, çok kısa süreler olmasada bıraktım bir süre sonra, mesela e vitami bepantol vsvs li tüpleri karıştırıp sürme, xpecia kullandım bir kaç hafta keşke devam etseydim ilaç tarzı olunca korkuyor insan,  mesela saç tonikleri, iyotlu su sıkma vsvs gibi. Hatta şuna da deginmek istiyorum, ben neden oluyor neden ailemde kel biri olmamasına rağmen oluyor bu bana mentalinden dolayı aga ve bu tarz hastalıkların travmalardan oluştuğuna dair çok fazla vakit harcadım ama bir eyleme geçemedim uygulama anlamında. Bunların en çok üstünde durduğum barış muslu adında bir adamın yöntemleriydi okul, erasmus, askerlik derken çok zaman geçti pek hatırlamıyorum ama bu kişi bir çok hastalığın yaşanılan travmalardan dolayı oldugunu söylüyor sadece o da söylemiyor bir çok doktor profesör yada kendini uzman zanneden insanlar söylüyor bana hala mantıklı geliyor ama dediğim gibi eyleme geçemedim, burada bu yazıyı okuyupta ben gittim tedavi oldum başarlı oldu veya olmadı diyebilecek varsa yorum yaparsa çok sevinirim. Her neyse ben de çok yakın bir zamanda bu siteyi buldum iyiki bulmuşum keşke 2019 2020 gibi bulsaymışım. Burda bugün itibari ile şu tedaviyi uygulamaya başlıcam. Ama eksik ve yanlış olduğum noktalarda lütfen yorumlarınızı esirgemeyin ihtiyacım var buna. 2 ayda bir resim atmayı düşünüyorum eğer bırakmazsam bu şekilde ilerlememi görmek istiyorum aynı zamanda ve sizlerin takibi sayesinde de bırakmama konusunda motive olmak, kendimi motive etmek istiyorum. Uzattım biraz kusura bakmayın tedavi kısmına geçelim.
Bu noktada ben forumda başarılı olmuş ve aga da gerçekten bilgi sahibi oldugunu düşündüğüm ve üzerine bu arkadaşlar doğru mu söylüyor şeklideki araştırmalar sonuncunda 2 farklı tedaviyi birleştirip kullanıcam. Bu arkadaşların emekleri için teşekkür ederim ve kesinlikle sizlerin doktor uzman vs gibi bir sıfatla bu uygulamaları yapmadığınızın farkındayım. Tüm sorumluluk bendedir, bilmiyorum kural olarak onların isimlerini yazmam doğru ama az çok kişi biliyordur, kendileride okurlarsa anlarlar zaten.

Tedavim;

-ilk bir hafta günde 1 olmak üzere dut sonrasında 3 4 günde bir olmak üzere devam ediceğim, yan etkilerini inşallah görmem gerçekten korkutuyor ve strese sokuyor ama dün akşam cesaret edip başladım.
-oral hint yağı 5ml kadar ( buda iki çay kaşığı yada 1 tatlı kaşığı kadar),
-demir takviyesi 2günde bir olarak düşündüm çünkü fazla demirde saç dökebiliyor diye biliyorum, Venatura Demir Bsg Ve Vitamin C 90 Kapsül (en son oldugum kan tahlilimde baktım normal aralıkta ama üst sınıra uzak, tedavime başladııktan 1 ay sonra tahlil e gideceğim onuda paylaşırım)
-omega 3, Maxigal Omega 3 Balık Yağı Trigliserid 2000 Mg 200 Kapsül ( günde bir olarak düşünüyorum, 1 tablet 1000 mg)
-iyot damlası %5 likten 1 damla
-d vitamini (d3 olan) günde 2 damla
-saç masajı ( ) bu linktekini yapmaya çalışıyorum ve bu konuda iyi olan birisi yardım ederse sevinirim çünkü videoda 20 şet dk dan 3 masaj diyor günlük hepsini yapcak mıyım yoksa her gün bir bölgeyi mi yapıcam onu anlamadım ama şuanlık sadece ön tarafa yapıyorum ve yaklaşık elime 25-35 tel saç geliyor.
-şampuan olarak 2 tane kullanmaya başladım bugün sırayla 2 günde bir aralarında kullanıcam, birisi sebamed kafeinli saç dökülme engelleyici olan diğeri ise konazol,
-mewing konusu var bu konuyu ben saçlarımla alakasız yüz ve çene şekillendir muhabbetinde öğrenmiştim bir süre yaptım bıraktım ve diğer konularda da yardımınıza ihtiyacım olduğu gibi bunda da var. Mewing in günde ne kdar süre yapmamız gerekiyor, yani bazıları yapabildiğinz kadar yapın diyor ama ben ya unutuyorum bi bakmışım inmiş dilim yada bakıyorum hala yukarda dilim ama çok bastırmadan duruyor yani ne kadar bastırması gerekiyor ve minimum günde ne kadar tutmam gerekiyor.
-sprey konusu: defne yaprağı, nane yaprağı ve biberiye yapraklarını kaynatıp demleyip spreylere doldurduktan üstüne bir miktar nane yağı ekleyip çalkalayıp sonra sabah akşam 15 fıs kadar sıkmak.
-magnezyum takviyesi: NCS Calcium Magnesium Çinko D&k (kalsiyum Magnezyum Çinko) günde 1 almayı düşünüyorum,
-yapay şekeri, paketlemiş gıdaları ve ekmeği bıraktım(günde 1 dilim yiyorum arada), süt ve süt ürünlerini azaltım ev yapımı yogurt yiyorum.

Genel olarak bu şekilde, uzaktan bakınca çok fazla gibi geliyor bana da ama işe yarasın istiyorum. Takviyeleri yavaş yavaş ekliycem 1-1,5 hafta içersinde çünkü birden yüklenmek istemedim. Şampuanlara başladım. Spreye yarın başlıycam.

Saçlarımın çok şükür arka kısımdan bir sıkıtı yok sadece şakaklar seyrekleşti ve belli oluyor, dökülen saçlar incelmiş zayıf değiller normal saçlarım şeklindeler ve saçlarım ince tellidir.

Eğer sürçülisan ettiysem kusura bakmayın, forum kurallarına aykırı bir şey var mı konumda bilmiyorum varsa tekrar kusuruma bakmayın.

Aklıma gelenler bu şekilde lütfen uygulamalarda eksik veya yanlış yaptığımı düşündünüz şeyler varsa yorum yapınız.

slade23

• Hero Member
Ynt: AGA Tedavime bugün itibari ile başlıyorum
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2022, 14:58:12 »
kardeşim öncelikle hoşgeldin geçmiş olsun Allah şifa versin. saçların baya açılmış olmasına rağmen eldekilerin durumu ve kamuflaj yeteneği iyi görünüyor maşallah :)

öncelikle olan olmuş geçmişe bakma inşallah tedavinle kısa sürede toparlarsın. benim sana tavsiyem aceleci davranmaman ve şimdilik tedavini düzenli dut bitki spreyi ve magnezyum takviyesi seviyesinde sınırlaman olacak hatta bana sorarsan sadece dut al 1-2 ay (sorumluluk tabi senin ama yaşın da çok küçükse kullanmaman konusunda uyarı yapmak da bizim sorumluluğumuz) haftalık kendine foto çek sonra baktın hafif hafif hareketlenmeler saç çıkışları kalınlaşmalar güçlenmeler oluyor sadece dutla devam et yok beklediğin etkiyi alamadın yanına sprey ile magnezyumu takviye et onlarla kombine ederek gözlemle birazda. ya da ilk baş spreyle başla tercih senin(ben androjen baskılamanın tedavinin ilk ve en önemli adımı olduğu kanaatine sahip olduğum için tavsiye etmem). böylelikle asgari tedavini tespit et ve boşuna tüm tuşlara basıp da bölümü geçince acaba hangi tuş işe yaradı diye düşünme :)
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

ryman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2022, 15:13:03 »
çok teşekkürler cevabınız için, yaşım 25 bu arada.

hepsini bir anda yapma sebebim hepsi az çok yardımcı oluyor ve alabileceğim en iyi sonucu almaya çalışma umudu :D ama sizin demek istediğinizi çok iyi anladım. Peki 2 ay dut alsam ama ilk hafta her gün sonra 3 günde 1 şeklinde, minimum 2 ayda mı dut verebileceği en iyi performansı alırım?

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2022, 15:18:22 »
çok teşekkürler cevabınız için, yaşım 25 bu arada.

hepsini bir anda yapma sebebim hepsi az çok yardımcı oluyor ve alabileceğim en iyi sonucu almaya çalışma umudu :D ama sizin demek istediğinizi çok iyi anladım. Peki 2 ay dut alsam ama ilk hafta her gün sonra 3 günde 1 şeklinde, minimum 2 ayda mı dut verebileceği en iyi performansı alırım?

kardeşim ben kendi yaptığım hatayı ve başıma geleni yazdım. şimdi xpecia kullanmıyordum bir süredir saçım seyreldi çizgim bozuldu geri çekildi kesin xpeciadan oldu diye tekrar başladım büyük ihtimal ondan oldu ama belki de ondan olmadı asla bilemeyeceğim :)

ben ilk bir kaç gün aralıklı aldım sonra takip edemem ve senin gibi hemen etki alayım diye günlük başladım öyle de devam ediyorum aralıklı nasıl olur bilemiyorum tercih senin yaşın da yavaş yavaş dht gerekliliğini geçme sınırına gelmiş ama evlilik çocuk yan etki vb durumları iyi takip değerlendir.

bende 2. ayda hafif belirtiler göstermeye başladı kendi tüm tuş tedavim 4-5 aylarda da mükemmel sonuca ulaştı benim için. sanırım sende de benzer bir süreç olur. max 6 ayda ekim ve tedavide büyük oranda her şey belli oluyor diye düşünüyorum. 
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim

ryman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 01 Ağustos 2022, 15:35:48 »
dut konusunda yan etki olayları yüzünden açıkçası korkum var ve stres oluyor maalesef, o yüzden çok kullanmak istemiyordum ama artık mecbur kaldım ve her gün alıp riski artırmak istemedim açıkçası :(
Ama demek istediğinizi anladım ve 2 ay sonra bu tedavimden sonuç aldığımda inşallah alırım, belli bi süre sonra bırakmak-azaltmak gerekicek ve dediğiniz noktaya gelcek hangisi acaba iyi gelen tedavi şeklinde.

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 01 Ağustos 2022, 15:36:14 »
up
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 01 Ağustos 2022, 15:42:08 »
dut konusunda yan etki olayları yüzünden açıkçası korkum var ve stres oluyor maalesef, o yüzden çok kullanmak istemiyordum ama artık mecbur kaldım ve her gün alıp riski artırmak istemedim açıkçası :(
Ama demek istediğinizi anladım ve 2 ay sonra bu tedavimden sonuç aldığımda inşallah alırım, belli bi süre sonra bırakmak-azaltmak gerekicek ve dediğiniz noktaya gelcek hangisi acaba iyi gelen tedavi şeklinde.

aynen öyle o yüzden acele ediyorsan en etkili gördüğün tek bir tedaviyi en etkili şekliyle 2-3 ay uygula derim ben naçizane. yan etkilerini bil kendini gözlemle ama stres ve panik olma nasıl becereceğim dersen ben saçıma motive olmuştum Allaha şükür hayatımı etkileyecek ya da korkulan yan etki de görmedim. ya da yan etkisiz ve androjen baskılamadan sprey tedavisi ile başla ona şans ver 5-6 ay (doğal olduğu için dut kadar etkili olmama ihtimaline karşı daha uzun süre). tercih senin ama biriyle başlayıp gelişmeye göre devam etme kısmı kuvvetli yatırım tavsiyemdir :)
avodart&minox&xpecia

tedavim

baldsetfree

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 04 Ağustos 2022, 02:03:10 »
tedavini beğendim dostum düzenli paylaşım yaparsan takip etmek isterim.
yalnız bence tedavinden konazol şampunı çıkar onun yerine duştan yarım saat önce olmak şartı ile haftada bir kere ketoral krem kullan.
konozal şampuan saçı mahvediyor inanılmaz kalitesini düşürüyor bilgin olsun.

ryman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 04 Ağustos 2022, 21:49:20 »
teşekkürler yorumunuz için. Konazol internette hiç kötü yorum görmedim valla, böyle kafamda küçük küçük kepekler var o yüzden aldım aynı zamanda ve ketokonazol içeriyor diye aldım. Sizin öyle demeniz beni şaşırttı. 1 2  ayda bir atıcam, inşallah güzel gür sonuçlarla.

Heptwo

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 31 Ağustos 2022, 19:26:51 »
ne durumdasın kardeşim varmı bir gelişim.

Kewell

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 31 Ağustos 2022, 20:19:43 »
+ takip ederim

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 31 Ağustos 2022, 21:17:50 »
teşekkürler yorumunuz için. Konazol internette hiç kötü yorum görmedim valla, böyle kafamda küçük küçük kepekler var o yüzden aldım aynı zamanda ve ketokonazol içeriyor diye aldım. Sizin öyle demeniz beni şaşırttı. 1 2  ayda bir atıcam, inşallah güzel gür sonuçlarla.
Şampuanını kullanabilirsin ama haftada 1 kullan en fazla çok fazlasına gerek yok,güçlü bir temizleyici olduğundan saçı inceltebiliyor uzun vadede

ryman

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 01 Eylül 2022, 11:54:12 »
bugün itibari ile 1 ay oldu,
saç dökülmemde bir azalma hala yok maalesef, çok düzenli bir şekilde devam ediyorum bir gün bile aksatmadım.
ufak tecrübelerimden bahsediyim, dut un yan etkilerinden çok etkilenmedim şuanlık, bir tek biraz libido düşürüyor galiba diyebilirim o da benim için sorun olmadı. 3günde 1 içiyorum zaten.
onun dışında masaj konusunda bahsettiğim gibi devam ediyorum bazen 10 bazen 15 bazen 30 saç teli oluyor elimde. Masaj konusunda daha bilgili arkadaşlar varsa benimle detayları paylaşırsa sevinirim.
kan tahlili verdim d vitaminim düşük çıktı çok fazla, devletin verdiği d vitamini hapları ve damlaları çevremden duydugum kararıyla etkili değilmiş, ben de damlasından kullanıyordum ve sonuç olarak bende de etkili olmadı o yüzden onu bıraktım dün ve yeni bir ürün aldım, hem d3 hem de k2 vitamini olan bir ürüne başladım, bakalım görücem etkisini.
şampuanlarda konazolu bırakmayama başladım dünden itibaren çünkü kepek konusunda da dökülme konusunda da ben de bi etki göstermedi açıkçası, 2günde bir kullanıyordum zaten. onun yerine bugünden itibaren bıttım sabununu deniycem 2 günde bir, sebamed e devam edicem.
sprey gerçekten yağlanmayı önlüyor onu söylebilirim, ben hergün 15 fısdan fazla oluyor ama kullanıyorum saç masajımdan sonra bakalım onunda etkisi zamanla oluyormuş.
onun dışında saç konusu dışında, sabahları baş ağrısı oluyor onun nedenini çözemedim, ilk magnezgum hapını sabahtan akşama aldım gitti gibi hissettim şimdi hala ara ara var, devam ederse omega 3ü de akşam yemekten sonra alıcam duruma göre, bunu düşünüyorum hala.
Bu şekilde devam ediyorum arkadaşlar, inşallah çok güzel sonuçlarla size yazacağım önümüzdeki günlerde.

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 01 Eylül 2022, 23:47:36 »
Konazol seboreik dermatitin saçlı deride o tarz bir sorunun varsa çok rahatlatıyor da başka olayı yok

Layerbox23

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 16 Eylül 2022, 12:31:44 »
Hocam Son durum nedir

Facebook Twitter Instagram