Gönderen Konu: Sıkı Tedavime Dönüş Yapmalı Mıyım?  (Okunma sayısı 530 defa)

Atibbaba

• Full Member
Sıkı Tedavime Dönüş Yapmalı Mıyım?
« : 13 Mart 2022, 21:56:25 »
Merhaba arkadaşlarım yaşım 20 yakında 21 olacağım. 18 yaşından beri saç dökülmesi ile uğraşıyorum ve araştırıyorum. 2020 Aralık ayı başında Finasteride, minoxil ve çeşitli vitaminlere başladım 1 yıl kullandıktan sonra finasteride bıraktım(Yan etki görmeden çevremdeki insanlar ve forumdakilergerekli olmadığını söyledi ve bıraktım. Şimdi saçım yine aşırı dökülmeye başladı. Yaklaşık 4-5 aydır finasteride kullanmıyorum.

Sizce Finasteride, Minoxil ve xpecia tablet tedavisine başlamalı mıyım?
« Son Düzenleme: 14 Mart 2022, 22:21:19 Gönderen: Atibbaba »
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Xpecia, Dermaroller
Mevlam bir çok dert vermiş beraber derman vermiş,bu öldürücü saç dökülmesine neden ilaç vermemiş? Psikolojim aşırı bozuldu bittim saygılar…
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

Atibbaba

• Full Member
Ynt: Sıkı Tedavime Dönüş Yapmalı Mıyım?
« Yanıtla #1 : 13 Mart 2022, 21:57:02 »
Birde bu
« Son Düzenleme: 14 Mart 2022, 22:21:39 Gönderen: Atibbaba »
  • Yaşınız 22
Mevlam bir çok dert vermiş beraber derman vermiş,bu öldürücü saç dökülmesine neden ilaç vermemiş? Psikolojim aşırı bozuldu bittim saygılar…

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 13 Mart 2022, 22:21:32 »
Forumdaki tüm ekilen saçları toplasan senin saç kadar olmaz. Maşallah, Sabah Procapil Akşam Minoksil sprey kullan , haftada 1 prp ayda bir igf , kuşluk vakti dutasterid, yılda birkere kök hücreli tedavi 6 ayda sclinice git bu saç toparlar reis.

Atibbaba

• Full Member
« Yanıtla #3 : 13 Mart 2022, 22:32:30 »
Forumdaki tüm ekilen saçları toplasan senin saç kadar olmaz. Maşallah, Sabah Procapil Akşam Minoksil sprey kullan , haftada 1 prp ayda bir igf , kuşluk vakti dutasterid, yılda birkere kök hücreli tedavi 6 ayda sclinice git bu saç toparlar reis.
Son zamanlarda avuç avuç dökülüyor panikledim bende. Bu arada ekimine baktım güzel gözküküyor Trichos Losyondan memnun kaldın mı bir ara bana doktor vermişti aniden dökülmemi kesmişti ama sonra daha azaldı.
  • Yaşınız 22

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 13 Mart 2022, 22:37:14 »
Son zamanlarda avuç avuç dökülüyor panikledim bende. Bu arada ekimine baktım güzel gözküküyor Trichos Losyondan memnun kaldın mı bir ara bana doktor vermişti aniden dökülmemi kesmişti ama sonra daha etkisi azaldı.
Kardeşim çok fazla kafana taktiğin için sana öyle geliyordur. Saçın gür ve sık cidden sağlıklı gözüküyor açıklık yok . Bu yaşta finansterid kullanmanı önermem. Kan tahlili yaptır eskikliklerini gör.  Xpecia kullanman yeterli şuanlık topikol tedaviye ihtiyaç duyarsan maddiyat ve kepek ile uğraşabilirsin ne kadar içerikleri iyi olsa bile alkol ile çözülüyor saça kısa vadede faydalı olur uzun vadede olmaz . Yaşın genç ergenlikte saç çizgisi değişir mevsimsel dökülür. Günlük 100 tel normaldir. Saçınla ilgilenme umursama bak nasıl düzeliyor.

Atibbaba

• Full Member
« Yanıtla #5 : 13 Mart 2022, 22:39:40 »
Kardeşim çok fazla kafana taktiğin için sana öyle geliyordur. Saçın gür ve sık cidden sağlıklı gözüküyor açıklık yok . Bu yaşta finansterid kullanmanı önermem. Kan tahlili yaptır eskikliklerini gör.  Xpecia kullanman yeterli şuanlık topikol tedaviye ihtiyaç duyarsan maddiyat ve kepek ile uğraşabilirsin ne kadar içerikleri iyi olsa bile alkol ile çözülüyor saça kısa vadede faydalı olur uzun vadede olmaz . Yaşın genç ergenlikte saç çizgisi değişir mevsimsel dökülür. Günlük 100 tel normaldir. Saçınla ilgilenme umursama bak nasıl düzeliyor.
Yorumun için çok teşekkür ederim
  • Yaşınız 22

Edgar X

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 14 Mart 2022, 01:30:48 »
Avuç avuç dökülüyorsa bu saçlar gidici olabilir hacı bakma sen burda aslan yelesi gibi saç görünce dökülmeyeceğini zannediyor çoğu kişi.
Benim 20 li yaşlarda senin gibiydi saçlarım 27 ye kadar yarısı gitti kalanıda ancak 30 a kadar dayandı.
Ama genede agresif tedaviye şu an başlama en az 23 e kadar bekle gözle görülür seyrelme olursa o zaman başka fine yalnız minoxile hiç bulaşma bence.

Facebook Twitter Instagram