Gönderen Konu: Fin saçlarımı daha çok döktü  (Okunma sayısı 1343 defa)

Meneer Hiena

• Yeni üye
  • *
Fin saçlarımı daha çok döktü
« : 18 Ağustos 2022, 00:19:37 »
bundan 2 ay önce çok az dökülme vardı ama kafama takmıştım ve arkadaşımın önerisi üzerini fin'e başladım ve saçım 1 ay sonra birden sol şakağımda bir açılma oldu ve saçlarım yağlı iken feci dökülmeye başladı hemen dut'a geçtim 1 aydır düzenli kullanıyorum çok takıntı yaptım henüz 20 yaşındayım şakaklarım sürekli geriliyor sizce dut kullanmayı sürdürmeli miyim yoksa ilaçlar gerçekten ters etki yapıp saç dökmüş olabilir mi

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Fin saçlarımı daha çok döktü
« Yanıtla #1 : 18 Ağustos 2022, 00:51:45 »
bundan 2 ay önce çok az dökülme vardı ama kafama takmıştım ve arkadaşımın önerisi üzerini fin'e başladım ve saçım 1 ay sonra birden sol şakağımda bir açılma oldu ve saçlarım yağlı iken feci dökülmeye başladı hemen dut'a geçtim 1 aydır düzenli kullanıyorum çok takıntı yaptım henüz 20 yaşındayım şakaklarım sürekli geriliyor sizce dut kullanmayı sürdürmeli miyim yoksa ilaçlar gerçekten ters etki yapıp saç dökmüş olabilir mi
Shedding dönemi olabilir en az 6aya kadar süre verip görmelisin.Önce döküp sonra yenilerini çıkarabilir. Benim de şuan önlerinde bebek saçlar dolu ve yeni çıktılar gibi geliyor ama acaba minyatürleşme mi diye biraz da olsa kuşkulanıyorum uzamalarını bekliyorum

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 18 Ağustos 2022, 00:53:24 »
Sende kaşıntı falan oldu mu bende bu bahsettiğim yeni bebek saçlar gelmeden önce 1ay ara ara baya kaşıntı oldu.Önlerde saçlarımın olmadığı noktalarda.Ve hayatım boyunca ilk kez kaşınmıştır.Sonra da ordan saçlar geldi

Meneer Hiena

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 18 Ağustos 2022, 01:16:15 »
bende kaşıntı olmadı saçlarım sürekli kaşınıyordu kepekden dolayı olsa bile anlayamadım ne kadar zamandır kullanıyorsun ve sonuç ne düzeyde sende
ayrıca fin mi dut mu kullanıyorsun

« Yanıtla #4 : 18 Ağustos 2022, 13:53:59 »
Merhaba bu durum bende de baş göstermekte. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum avodartı. Hormon teslerimi de yaptırdım. Hiç bir sorun yok. Böyle bir durumda yapılacak en iyi şey ilaca devam etmek. Çünkü bırakınca daha iyi olmayacak. Kaşıntı ve batma hissi bende de oldu. Genellikle dökülme yaşadığım veya yaşayacağım bölgelerin kaşındığını farkettim. Tam olarak neden kaşınıyor bilmiyorum ama iyiye işaret değil. Sanırım dökülecek olan saçların reseptöründe oluşan bir his bu kaşıntı ve batma. Ya da herhangi bir cilt problemi de olabilir.
  • Medikal Tedavi Finasteride, Minoxidil, Xpecia
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

Kemal88

• Full Member
« Yanıtla #5 : 18 Ağustos 2022, 14:52:33 »
duta geçerek hata yapmışsın bence finle devam etmeliydin.
Rogaine Foam Minoxidil %5 - Akşamları
Finasterid 1MG - Günlük
Dermaroller 1 MM - Haftada 1
Vitamin Takviyeleri- Günlük
Life Changing

Meneer Hiena

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 18 Ağustos 2022, 15:37:07 »
internette dut un daha güçlü olduğunu okudum garanti olsun diye geçtim ama dökülme durmadı hala banyoda 70 tel falan gidiyor hala

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 18 Ağustos 2022, 16:52:12 »
bende kaşıntı olmadı saçlarım sürekli kaşınıyordu kepekden dolayı olsa bile anlayamadım ne kadar zamandır kullanıyorsun ve sonuç ne düzeyde sende
ayrıca fin mi dut mu kullanıyorsun
Fin kullanıyorum şuan mayıstan beri.İyiye gittiğini düşünüyorum renk olarak kendine geldi,verteximde uzamayanlar uzamaya başladı gibi, önlerimde de bebek saçlar var ama Henüz sonuç görmek için erken,O bebek saçlar yeni değil de devam eden minyatürleşmeyse(sanmıyorum ama) bekleyip görücem.kendi saçlarım da uzun baya şuan fin yeni saç çıkarttıysa bile diğerlerine eşitlemek uzun sürer ilk kestirişimde düzgün bir saç çıkacaktır.Ha foruma foto atmayı konu açmayı düşünmüyorum işe yaradığına emin olursam girmeyi de bırakırım ben alışkanlıktan giriyorum şuan ve soru cevaplıyorum yardımcı olmaya çalışıyorum.Sürecin de başında olduğumdan benim sonucum da henüz gözle görülür dehşetlikte değil ama bence sonuç aldım

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 18 Ağustos 2022, 16:53:24 »
bebim dökülme geçmişim eski değil zaten vertexte biraz açılma ve önlerde şakak ve ön çizgide güçsüzleşme var.en çok geçen yıl saç kaybettim bu sene başladım fine

« Yanıtla #9 : 18 Ağustos 2022, 17:27:07 »
duta geçerek hata yapmışsın bence finle devam etmeliydin.
Nedenki
  • Medikal Tedavi Finasteride, Minoxidil, Xpecia
Fin 1mg hergün
Xpecia günde 2
Min şakaklara günde 1

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 18 Ağustos 2022, 21:06:43 »
 kişi dokulmesi agresifleşince ilaca baslar.ilaç supermen değil fin dokulmeyi yuzde 40 dut yuzde 55 baskılar.fin fda onaylı dut kelin viegrası diye piyasaya çıkcakkken çalışmalar durdurdular .fda onaylı olan fin.ilacı kullanmasan yuzde 40 daha fazla dokulcekti.en basta fin dokulme yapar diyenlerde var ama azınlıktır o gorus minox basta doker.fin kullan ve dermoller masaj uygula
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 28 Ağustos 2022, 14:19:21 »
Arkadaşlar yaklaşık 7 aydır proscar finasterid kullanıyorum 4.-5.ay dökülme bayağı azalmıştı fakat son bir aydır en basa dönmüş gibi dökülüyor açılmalar oldu aynı saatte almaya hep özen gösterdiğim halde
Niye böyle oldu böyle devam eder mi?

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 28 Ağustos 2022, 15:50:05 »
 genetiğin agresifleşmiş olabilir.stresin artmış olabilir ne bilim bazı vitaminlerin azlığı veya çokluğu dokulme yapabiliyor o olabilir.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 28 Ağustos 2022, 16:15:06 »
Peki toparlar mı normale döner mi ara vermelimiyim bazen derma ve 2 haftadır biotin desteğim var

killua

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 28 Ağustos 2022, 16:16:00 »
genetiğin agresifleşmiş olabilir.stresin artmış olabilir ne bilim bazı vitaminlerin azlığı veya çokluğu dokulme yapabiliyor o olabilir.

Peki toparlar mı normale döner mi ara vermelimiyim bazen derma ve 2 haftadır biotin desteğim var

Facebook Twitter Instagram