Gönderen Konu: Fınasteride etki etmiyor(resimli)  (Okunma sayısı 2241 defa)

Acılıbaklava

• Yeni üye
  • *
Fınasteride etki etmiyor(resimli)
« : 22 Ağustos 2022, 23:37:45 »
Merhaba 22 yaşındayım ve senelerdir şakaklarımdaki seyrelmenin farkında olmama rağmen olgunluk çizgisidir diye düşünerek herhangi bir şey yapmadım ama sonradan anladım ki orası geriledikçe gerileyecek. Bu senenin başından nisan sonuna kadar xpecia kullandım, şakaklarıma da yves rocher in saç serumunu sürdüm. Pek bir fayda göremediğimi düşündüğüm için finasteride e başladım ve de yaklaşık 3 aydır kullanıyorum ancak şakaklarımda hâlâ bir etki göremiyorum. Bu ilacın ön kısımda fazla etki etmediğini biliyorum ama kullandığım serumun ve haftada 2 kez yaptığım dermastamp uygulamasının da etkisiyle ufak tüylenmeler bekliyordum açıkçası. Bu arada fotoğraflarda gözüken ön taraftaki kısa saçları aylar önce makine ile almıştım yeni çıkan saçlar değil onlar. Ayrıca o bölgedeki ince saçlarda kalınlaşma da yok. Buna ek olarak yan taraflarda daha yoğun olmak üzere saçlarımda incelme ve seyrelme de mevcut. Tavisyelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Fınasteride etki etmiyor(resimli)
« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2022, 00:01:01 »
sabırlı ol 3 ayda etki etmez hemen

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 23 Ağustos 2022, 00:20:17 »
Genetik gibi durmuyor sanki saçkıran bu.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Acılıbaklava

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 23 Ağustos 2022, 00:28:23 »
sabırlı ol 3 ayda etki etmez hemen
xpeciayı da sayarsak şu an yaklaşık 7.aydayım.  Umarım yavaş da olsa gelişme görmeye başlarım artık. Teşekkür ederim yorumunuz için

Acılıbaklava

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2022, 00:29:14 »
Genetik gibi durmuyor sanki saçkıran bu.
neden öyle olduğunu düşünüyorsunuz seneler içinde o bölgedeki saçlar zayıfladı ve şu an sonuç bu

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 23 Ağustos 2022, 08:25:38 »
neden öyle olduğunu düşünüyorsunuz seneler içinde o bölgedeki saçlar zayıfladı ve şu an sonuç bu

Dökülme tipin garip geldi.Ama senelerdir azalma olmuş ondan dolayı saçkıran olamaz.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 23 Ağustos 2022, 08:54:41 »
Dökülme tipin aga.
Bende 3 senedir kullanıyorum bu süreçte önler daha inceldi ve açıldı ama kullanmadaydım daha keldim orası kesin.bence saçı ektir sana ekimde yaparlar sonra haftada 3 finle devam edersin

Acılıbaklava

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 23 Ağustos 2022, 09:09:40 »
Dökülme tipin aga.
Bende 3 senedir kullanıyorum bu süreçte önler daha inceldi ve açıldı ama kullanmadaydım daha keldim orası kesin.bence saçı ektir sana ekimde yaparlar sonra haftada 3 finle devam edersin
şu an ekim yapmayı düşünmüyorum. Şakaktaki saçlar tam dökülmediği, inceldiği için minox faydalı olabilir diye düşünüyorum kalınlaştırmak açısından. Bu ilacı tecrübe ettiniz mi, çeşit çeşit yorumlar görüyorum. Teşekkür ederim yorumunuz için

Korkusuz Korkak

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 23 Ağustos 2022, 09:50:14 »
Merhaba, bahsettiğiniz şakaklardaki açılma fin ile kapanmaz ama mevcut saçların dökülmesini durdurmak ya da ertelemek adına fin kullanabilirsiniz. Minimum 6-12 ay kullanıp gözlem yapmanız daha doğru olur, şu an erken.
  • Ekim Tarihi: 04.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi ASMED
  • Greft Miktarı 4.541
  • Yaşınız 45
  • Medikal Tedavi Ekim gününden itibaren Finasterid. 15. aydan itibaren 3 günde bir Avodart'a başladım, iki ay sonra haftada 2'ye düşürdüm. 15. aydan itibaren ayda bir defa toplam 15 seans prp yaptırdım. Ekim 2023 den itibaren haftada 5 gün Alpecin losyon kullanıyorum.

Acılıbaklava

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 23 Ağustos 2022, 09:56:29 »
Merhaba, bahsettiğiniz şakaklardaki açılma fin ile kapanmaz ama mevcut saçların dökülmesini durdurmak ya da ertelemek adına fin kullanabilirsiniz. Minimum 6-12 ay kullanıp gözlem yapmanız daha doğru olur, şu an erken.
teşekkür ederim yorumunuz için. Peki şakaklardaki gerilemeyi durdurur mu veya yavaşlatır mı

Korkusuz Korkak

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 23 Ağustos 2022, 10:04:52 »
Kişiden kişiye değişir ama bence yavaşlatır. Bana göre sizin yaşınızdaki birinin yapması gereken dökülmeyi yavaşlatarak saç ekimini mümkün olduğunca ertelemek olmalı tabi saçlar kötü duruma gelmediyse. Ekim teknikleri yavaş da olsa gelişiyor, deri altı görüntüleme ve derinliği ölçerek kanal açmadan bahsedilmeye başlandı. Günümüzde yapılan ekimlerde saç kayıpları çok olabiliyor ve tatmin etmeyen pek çok ekim görüyorum. Donör bölgedeki saçları boşa harcamamak lazım.
  • Ekim Tarihi: 04.05.2021
  • Ekim Merkezi ismi ASMED
  • Greft Miktarı 4.541
  • Yaşınız 45
  • Medikal Tedavi Ekim gününden itibaren Finasterid. 15. aydan itibaren 3 günde bir Avodart'a başladım, iki ay sonra haftada 2'ye düşürdüm. 15. aydan itibaren ayda bir defa toplam 15 seans prp yaptırdım. Ekim 2023 den itibaren haftada 5 gün Alpecin losyon kullanıyorum.

Acılıbaklava

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 23 Ağustos 2022, 11:17:35 »
Kişiden kişiye değişir ama bence yavaşlatır. Bana göre sizin yaşınızdaki birinin yapması gereken dökülmeyi yavaşlatarak saç ekimini mümkün olduğunca ertelemek olmalı tabi saçlar kötü duruma gelmediyse. Ekim teknikleri yavaş da olsa gelişiyor, deri altı görüntüleme ve derinliği ölçerek kanal açmadan bahsedilmeye başlandı. Günümüzde yapılan ekimlerde saç kayıpları çok olabiliyor ve tatmin etmeyen pek çok ekim görüyorum. Donör bölgedeki saçları boşa harcamamak lazım.
Bi Ekim merkezi ile görüştüm ekime gerek yok isterseniz 500 şakaklara ekeriz dedi 15 bin lira da fiyat çekti 😅

Hair'lı Olsun

• Bu Alana Reklam Verilir.
  • Hero Member
« Yanıtla #12 : 23 Ağustos 2022, 11:26:06 »
finasteride şakaklarda etkili değil zaten siz nasıl bir etki bekliyorsunuz.
Üstelik 3 ayda....  ZAten ilk 3 ayda ilerleme değil gerileme oluyor ekseri...
Saç Sağlığı Discord : https://discord.gg/RJrwv4h7

Finansteride
Omega 3  -  Biotin 5000
Keçiboynuzu özü
Masaj - Magnezyum yağı  
D3 vitamin  -  B12 vitamin

Acılıbaklava

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 23 Ağustos 2022, 11:32:30 »
  kendim de yazdım zaten ön bölgede çok etkili olmadığını biliyorum diye ama sadece bu ilaç ile gelişme görenler olduğunu da biliyorum. Xpecia da da az da olsa dht baskılayıcı var diye biliyorum. Onu kullandığım süreyi de sayacak olursak 7 ay civarı kullanmış oluyorum ayrıca dermaroller ve serum ile az da olsa tüylenme beklerdim. Ne zaman etkilerini görmeye başlarım peki

jamesblond

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 23 Ağustos 2022, 13:43:31 »
Fin önlerde etki etmiyor demek yanlış olur sadece kişiden kişiye değişken bir durum

Facebook Twitter Instagram