Gönderen Konu: 18 yaş duş alırken saç dökülmesi  (Okunma sayısı 471 defa)

UMERIS

• Jr. Member
  • **
18 yaş duş alırken saç dökülmesi
« : 10 Eylül 2022, 22:50:45 »
Merhaba herkese hayırlı geceler. Benim bir süredir devam eden bir saç dökülmem var. doktora gittim, tahlil yaptırdı. sonra b12 vitaminimin eksik olduğunu gördük. onun öncesinde loprox vermişti doktor. B12 için ise bu hafta hap verdi ve gönderdi. duşta saçlarım inanılmaz dökülüyor, her yıkama için elimi attığımda avuç avuç geliyor. normal hayatta ise arka tarafım sabahları kalkınca yağmur yağar gibi dökülüyor, sonra kesiliyor hepsi dökülünce. eğer gün içerisinde çok ellemeyip bir anda saçıma ellersem de yine her dokunuşta belirli bir süre boyunca 3 4 tel geliyor elime. çok korkuyorum, gerçekten saçlarım çok dökülüyor, saçlarım uzunken bile böyle değildi. annem işe girdiğimden beri çok kilo kaybetmeme bağlıyor fakat anlamıyorum, bu kadarı abartı değil mi ?
aşağıya duştan sonra yere dökülenleri toplayıp çektiğim fotoğrafı bırakıyorum. Yani bu cidden abartı değil mi ?

UMERIS

• Jr. Member
  • **
Ynt: 18 yaş duş alırken saç dökülmesi
« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2022, 22:57:44 »
arka taraf özellikle çok fazla dökülüyor. son zamanlarda stresliyim baya, babamla ilgili sorunlarım, okul, burs kaydı, oraya buraya hastanelere gitmeler... çok korkuyorum, saçımın neyi var ? siz bakınca ne görüyorsunuz ? yardım edin korkuyorum..

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #2 : 11 Eylül 2022, 01:16:53 »
Hayra alamet olmadığı kesin.
Telogen Eff diye düşünüyorum bu kadar saç kaybı çok garip.

Dostum bunun nedenini aciliyetle öğrenmen gerekiyor. Saçlarını bir kere kaybedince handan hana dolaşsan bile fayda etmez. Dikkatli ol yaşın daha çok küçük.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

UMERIS

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 11 Eylül 2022, 10:03:52 »
Hayra alamet olmadığı kesin.
Telogen Eff diye düşünüyorum bu kadar saç kaybı çok garip.

Dostum bunun nedenini aciliyetle öğrenmen gerekiyor. Saçlarını bir kere kaybedince handan hana dolaşsan bile fayda etmez. Dikkatli ol yaşın daha çok küçük.

abi şuan saçımda gördüğün nedir ? açılma, incelme veya başka bir sorun görülüyor mu

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 11 Eylül 2022, 10:57:55 »
Resimler özellikle ön taraftan olanlar bulanık ve ters ışık. Anlamam mümkün değil dostum.

Hem şimdi herhangi bir sorun olmasa bile bu biçim dökülme devam ettiği sürece sıkıntı elbet olacaktır.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

UMERIS

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2022, 07:00:30 »
Resimler özellikle ön taraftan olanlar bulanık ve ters ışık. Anlamam mümkün değil dostum.

Hem şimdi herhangi bir sorun olmasa bile bu biçim dökülme devam ettiği sürece sıkıntı elbet olacaktır.
abi bi de böyle bakar mısın

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #6 : 12 Eylül 2022, 10:29:42 »
Bence şimdilik sıkıntı yok dostum.

Facebook Twitter Instagram