Gönderen Konu: Nekroz sonrası oluşan durum  (Okunma sayısı 4647 defa)

Çakırr

• Yeni üye
  • *
Nekroz sonrası oluşan durum
« : 24 Eylül 2022, 13:22:11 »
Merhaba arkadaslar nekroz sonrasi olusan son durum suan doktor stafine pomad ve sari kantoron yagi surmemi soyledi

Bu alan küçülür mu veya buyur mu 1 swnw sonra revize edilse tutarmi o bolgede sac

Luften yardimci olurmusunuz!!!

hellrise

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Nekroz sonrası oluşan durum
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2022, 14:00:20 »
Merhabalar , öncelikle saç ekiminiz hayırlı olsun ve geçmiş olsun diyelim. Nekroz alanı iyileşir , deri kendini toparlar. 1 sene sonra revize yapılabilir. nekroz bölgesine 1 sene sonra Ekilen saçlar çıkar. stafine pomad yerine fito krem sürmenizi tavsiye ederim.  Sorularınız olursa memnuniyetle cevaplayabilirim.
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2022, 14:42:29 Gönderen: hellrise »

Çakırr

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2022, 19:04:45 »
Teşekkür ederim cevabınız icin

Fito kremle donusumlu kullansam olurmu bi gun stanfine bi gun fito krem

Birde bir sorum daha olucak

Saclarim kabuk halindeyken kokle beraber saclarda geliyordu doktora sordum normal dedi ama sok dokulmeden once onlar neden dokuldu bir daha cikacak mi suan 15 gun sok dokulme daha baslamadi sanirim
  • Ekim Tarihi: 09.09.2022
  • Ekim Merkezi ismi Dr.Muhammet Erkan Trabzon
  • Greft Miktarı 5.500
  • Medikal Tedavi Xpecia,Sebamed hairloss shampoo

KeremBaran

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2022, 21:33:31 »
Merhabalar , öncelikle saç ekiminiz hayırlı olsun ve geçmiş olsun diyelim. Nekroz alanı iyileşir , deri kendini toparlar. 1 sene sonra revize yapılabilir. nekroz bölgesine 1 sene sonra Ekilen saçlar çıkar. stafine pomad yerine fito krem sürmenizi tavsiye ederim.  Sorularınız olursa memnuniyetle cevaplayabilirim.

Hocam, bir şey sorabilir miyim?

Ekimden 6-7 ay sonra kafamda şişlikler oluştu. Ekim merkezine sordum, sivilce, iğneyle batir,içindeki iltihabi boşalt dediler. Bende aynisini yaptim. 2 siviceyi patlattim. Fakat birkaç hafta sonra oradaki saçlar tamemen döküldü. Bir tane daha sivilce çikti. Bu kez olgunlaşmasini bekledim. Her gün iltihabi boşaltip Fito krem sürdüm. Oradaki saçlara bir şey olmadi. Öndeki sivilce alanlarinda saçlar tekrar çikar mi? Ekilenlerden bahsediyorum.

Cildiyeye gittim. Doktor bayaği saç temizledi. Derinin altina sıkışip kalmiş, yüzeye çikamamiş saçlar. Cildiyeci kan dolaşimin zayif dedi. Procapil içeren bir losyon verdi yüzde 3 içeriyor. O saçlar çikar öndeki 2 sivilce alanindan dedi de pek emin olamadim.

Anladiğim kadariyla kan dolaşimi zayifken iltihaplanmanin da etkisiyle saç kökleri yüzeye çikamamiş.

KeremBaran

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 24 Eylül 2022, 21:38:23 »

Saclarim kabuk halindeyken kokle beraber saclarda geliyordu doktora sordum normal dedi ama sok dokulmeden once onlar neden dokuldu bir daha cikacak mi suan 15 gun sok dokulme daha baslamadi sanirim
Nekroz alaninda saçlar bir daha çikmaz deniyor. Bu konuyu bende merak diyorum. Acaba Procapll ya da Minoxille çikmaz mi tekrar?

Çakırr

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 24 Eylül 2022, 22:25:58 »
Çıkmaz fotoğraftada göründüğu gibi deri tamamen islevini yitiriyor kokler baktigimda gozumuyor zaten

Benim korkum daha cok buyurse diye umarim buyumez

• Greft Miktarı 5.500

hellrise

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 25 Eylül 2022, 09:30:33 »

Saçlarınız kabuk halindeyken dökülebilir. Kök dediğimiz folikülü bu forumda çok yanlış biliyorlar. Kök gelirse kabuklanma döneminde kanar. Kanamıyorsa kök gelmemiştir. Saç dökülmüştür, işlem sırasında ekilmeyen dokusuz saçlar , uzmanların serumla yıkarken elinden düşürdüğü saçlar, şok dökülme aşamasına erken girmiş ve kabuktan sıyrılmış saçlar hepsi olabilir. Ama kök kaybı yaşanmaz tekrar saç çıkar. Şok dökülmeden önce diye bir şey yoktur. Saç ekildikten ve kabuk oluştuktan sonra doku iyileşim hızına göre 3. günde bile şok dökülme çok minimal ihtimalle bile başlayabilir. Korkulacak bir durum yoktur. Normaldir.

hellrise

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 25 Eylül 2022, 09:38:55 »
Hocam, bir şey sorabilir miyim?

Ekimden 6-7 ay sonra kafamda şişlikler oluştu. Ekim merkezine sordum, sivilce, iğneyle batir,içindeki iltihabi boşalt dediler. Bende aynisini yaptim. 2 siviceyi patlattim. Fakat birkaç hafta sonra oradaki saçlar tamemen döküldü. Bir tane daha sivilce çikti. Bu kez olgunlaşmasini bekledim. Her gün iltihabi boşaltip Fito krem sürdüm. Oradaki saçlara bir şey olmadi. Öndeki sivilce alanlarinda saçlar tekrar çikar mi? Ekilenlerden bahsediyorum.

Cildiyeye gittim. Doktor bayaği saç temizledi. Derinin altina sıkışip kalmiş, yüzeye çikamamiş saçlar. Cildiyeci kan dolaşimin zayif dedi. Procapil içeren bir losyon verdi yüzde 3 içeriyor. O saçlar çikar öndeki 2 sivilce alanindan dedi de pek emin olamadim.

Anladiğim kadariyla kan dolaşimi zayifken iltihaplanmanin da etkisiyle saç kökleri yüzeye çikamamiş.

Sorunuzu cevaplayabilmem için deriyi görmem gerekir.  Kan dolaşımının zayıf olması kıl köklerinin yüzeye çıkamamasında çok hatrı sayılır bir etken değildir. Deri yapınızın kalın olması ve kıl köklerininin karakteristiği önemli faktördür. Yağ bezesi gibi yumru gibi oluşumlar görülebilir. Böyle durumda vücut gerekeni yapacak ve kendiliğinden o patlayıp kıl kökü dışarı çıkacaktır. Sıkıp patlatmanın , iğne batırıp iltihapı akıtmanın zararı yoktur. Ama eğer böyle sorun yaşayan kişiler olursa diye mesajım şudur. Saç ekim işlemi sonrası yağ bezesi , sivilce gibi şeyler çıktığında eğer sizin canınızı acıtmıyorsa patlatmayın. Uzmana gösterin yakından kontrol edilsin. Zararı olmadığı sürece vücut kendi bildiğini yapar ve o bölgeyi istediği olgunlukta toparlamaya müsait hale getirir.

Sorunuza cevap olarak : Eğer uzman,  kesi atıp kıl temizlemiş ise o bölgeden saç çıkıp çıkmayacağı konusunda kararsızım. İşlem sırasında görmem gerekiyor tam olarak saçların zarar görüp görmediği konusunda bir hususa varalım diye. Ama 3-5 saç telinin hiçbir artısı veya eksisi olmaz. Dert edilecek durumlar değildir bunlar. Olağan şeylerdir.

hellrise

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 25 Eylül 2022, 09:47:30 »
Nekroz alaninda saçlar bir daha çikmaz deniyor. Bu konuyu bende merak diyorum. Acaba Procapll ya da Minoxille çikmaz mi tekrar?

Nekroz alanından saç çıkışları gözlenir. Ama devamlılığını sürdüremez. Yani , saç çıkabilir ama büyüyemez , döngüsünü devam ettiremez. Etrafındaki saçlar büyümeye devam ederken ,nekroz bölgesindeki saç aynı boyda kalır. Sonra dökülür. Sonra aynı yerden ince şekilde tekrar çıkar , büyüyemez sonra tekrar dökülür. Yani doku tamamen işlevini yitirmemiş ama tamamen işlevini de yerine getiremiyor olabilir. Genelde yüzeysel nekrozlarda bu durumlar sık rastlanır. Nekroz bölgesi derinin deforme durumuna göre değerlendirilmelidir. Ama genele yaydığımızda nekroz bölgesinden saç çıkışı gerçekleşmez diyebiliriz.   Bahsettiğiniz destekleyiciler ile saç çıkışı gerçekleşmez. Nekroz bölgesi kendi haline bırakılmalı ve vücudun toparlamasına izin verilmelidir. Nekroz bölgesine tekrar ekim yaptırmak için ideal süre 1 sene sonrasıdır. Nekroz durumuna, hastanın psikolojik durumuna , olağan şartlar göz önüne alınarak daha erken revize yapılmasına uzman karar verebilir, fakat her halükarda 6 ay geçmesi önem arz etmektedir.

hellrise

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 25 Eylül 2022, 09:48:39 »
Çıkmaz fotoğraftada göründüğu gibi deri tamamen islevini yitiriyor kokler baktigimda gozumuyor zaten

Benim korkum daha cok buyurse diye umarim buyumez

Büyümez ! ( Şeker Hastalığı yoksa )

KeremBaran

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 25 Eylül 2022, 11:54:45 »
Sorunuzu cevaplayabilmem için deriyi görmem gerekir.  Kan dolaşımının zayıf olması kıl köklerinin yüzeye çıkamamasında çok hatrı sayılır bir etken değildir. Deri yapınızın kalın olması ve kıl köklerininin karakteristiği önemli faktördür. Yağ bezesi gibi yumru gibi oluşumlar görülebilir. Böyle durumda vücut gerekeni yapacak ve kendiliğinden o patlayıp kıl kökü dışarı çıkacaktır. Sıkıp patlatmanın , iğne batırıp iltihapı akıtmanın zararı yoktur. Ama eğer böyle sorun yaşayan kişiler olursa diye mesajım şudur. Saç ekim işlemi sonrası yağ bezesi , sivilce gibi şeyler çıktığında eğer sizin canınızı acıtmıyorsa patlatmayın. Uzmana gösterin yakından kontrol edilsin. Zararı olmadığı sürece vücut kendi bildiğini yapar ve o bölgeyi istediği olgunlukta toparlamaya müsait hale getirir.

Sorunuza cevap olarak : Eğer uzman,  kesi atıp kıl temizlemiş ise o bölgeden saç çıkıp çıkmayacağı konusunda kararsızım. İşlem sırasında görmem gerekiyor tam olarak saçların zarar görüp görmediği konusunda bir hususa varalım diye. Ama 3-5 saç telinin hiçbir artısı veya eksisi olmaz. Dert edilecek durumlar değildir bunlar. Olağan şeylerdir.

Cevap için çok teşekkür ederim hocam.
« Son Düzenleme: 26 Eylül 2022, 19:33:42 Gönderen: KeremBaran »

Çakırr

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #11 : 25 Eylül 2022, 12:09:24 »
Merhaba hocam cevaplariniz icin teşekkür ederim

Suan biraz daha iylesti gibi nekroz bolgesinde sac kokleri var acaba dediginiz gibi mi olucak yoksa yuzelsel nekrozda tamamen cikiyor mu umarım nekroz bolgesinde saclar cikar cunku kokler duruyor
  • Greft Miktarı 5.500

hellrise

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 25 Eylül 2022, 16:00:57 »
Merhaba hocam cevaplariniz icin teşekkür ederim

Suan biraz daha iylesti gibi nekroz bolgesinde sac kokleri var acaba dediginiz gibi mi olucak yoksa yuzelsel nekrozda tamamen cikiyor mu umarım nekroz bolgesinde saclar cikar cunku kokler duruyor

saçların hepsi çıkmayacaktır.. köklerin orda durması çıkacağı anlamına gelmemelidir. Sürecini geç tamamlayacaktır, nadir de olsa çıkan saçlar geriden gelecektir. Şok dökülme evresinden saç çıkış evresine kadar her şeyi en son bu bölge yaşayacaktır. 4. ayına baktığında nekroz bölgesinin boş olduğunu görürsün. 8. ayına baktığında nekroz bölgesini dışardan kamufle olmuş olarak görürsün. ilerde revize yapılır. Bu kadar üstüne düşüp dert edilecek bir durum değildir. Nekrozu çok büyütüyorlar, özellikle bu forumda nekrozdan öcü gibi korkuyorlar. Korkulacak bir durum değildir. Moral bozacak bir durum değildir. Olağan bir durumdur. Çok fazla bilgi kirliliği mevcut. Her operasyonun komplikasyonu olduğu gibi saç ekiminin de komplikasyonları arasında yer almaktadır.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 20 Ekim 2022, 08:22:07 »
Bu nekrozdan ziyade kanal açılırken hasar verilmiş gibi duruyor
Global Moderator

hellrise

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 20 Ekim 2022, 08:25:05 »
Bu nekrozdan ziyade kanal açılırken hasar verilmiş gibi duruyor

Hayır. Nekroz tespit edildikten sonra erken kabuk dökümü. kabuğu çekip almışlar, kurumasını beklemeyip diğer kabuklarla beraber dökmüşler. O yüzden böyle skar görüntüsü oluşur.

Facebook Twitter Instagram