Gönderen Konu: Saç Ektirmeli Miyim? Yaşım 24  (Okunma sayısı 1188 defa)

hll5534

• Full Member
Saç Ektirmeli Miyim? Yaşım 24
« : 13 Ekim 2022, 22:55:40 »
Merhaba dostlar, abiler. Ben 24 yaşındayım ve 19 yaşımdan itibaren saçlarım dökülmeye başladı. 2020 yılının başında doktora gittim ve bana erkek tipi saç dökülmesi var sende dedi. Bunun için Andrevium %5 sprey verdi. Bu ilacın faydasını görüyor gibiydim ancak saç dökülmesi halen devam ediyordu. Bu ve spreyin fiyatının fazla olması sebeplerinden dolayı kullanmayı geçen sene bıraktım. Bıraktıktan sonra da saçım oldukça hızlı açıldı ve fotoğraflardaki hale geldi. Şu anda da dökülme halen devam ediyor ancak geçmişteki kadar şiddetli değil.
Saçımın böyle olması özgüvenimi oldukça düşürüyor ve bu sebepten saç ektirmek istiyorum. Size sorum; bu yaşta, dökülme az da olsa devam ederken saç ektirmek sakıncalı mıdır? Ben 1 sene daha bekleyeyim öyle ektireyim diyordum ancak fotoğraflarda, aynada vs. görünce kendime bakmak istemeyecek seviyeye geldi. Sizce ektirmeli miyim? Ektirirsem iyi sonuçlar alır mıyım? Hepinize şimdiden kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederim.

hll5534

• Full Member
Ynt: Saç Ektirmeli Miyim? Yaşım 24
« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2022, 22:56:25 »
Devamı:
  • Ekim Tarihi: 10.10.2023
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAIR
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 25

Furious_Mia

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 13 Ekim 2022, 22:58:08 »
korursan olan saçlarını takviyelerle ektirebilirsin.
  • Yaşınız 25
  • Medikal Tedavi Finasteride
Tedaviler:

Finasteride 1.25 mg

Konu Başlığım:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=28837.0

Musa Turcan

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 13 Ekim 2022, 23:19:11 »
Merhaba dostum aynı yaştayız bende seneye ettirmeyi planlıyorum ilaç tedavisi olmadan ekime girmemelisin bence .6 ay kadar fin vb takviyeler kullan ondan sonra bak gidişata donör bölgen kaliteli 1 ekimle iyi sonuç alirsin

Abdultalip Gök

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2022, 00:09:50 »
Merhaba dostlar, abiler. Ben 24 yaşındayım ve 19 yaşımdan itibaren saçlarım dökülmeye başladı. 2020 yılının başında doktora gittim ve bana erkek tipi saç dökülmesi var sende dedi. Bunun için Andrevium %5 sprey verdi. Bu ilacın faydasını görüyor gibiydim ancak saç dökülmesi halen devam ediyordu. Bu ve spreyin fiyatının fazla olması sebeplerinden dolayı kullanmayı geçen sene bıraktım. Bıraktıktan sonra da saçım oldukça hızlı açıldı ve fotoğraflardaki hale geldi. Şu anda da dökülme halen devam ediyor ancak geçmişteki kadar şiddetli değil.
Saçımın böyle olması özgüvenimi oldukça düşürüyor ve bu sebepten saç ektirmek istiyorum. Size sorum; bu yaşta, dökülme az da olsa devam ederken saç ektirmek sakıncalı mıdır? Ben 1 sene daha bekleyeyim öyle ektireyim diyordum ancak fotoğraflarda, aynada vs. görünce kendime bakmak istemeyecek seviyeye geldi. Sizce ektirmeli miyim? Ektirirsem iyi sonuçlar alır mıyım? Hepinize şimdiden kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederim.
Böyle bir şey olabilir mi dökülme tipimiz hep aynı konumu inceleyebilirsin fotolarım var umarım güzel bir sonuçla atlatırız

hll5534

• Full Member
« Yanıtla #5 : 14 Ekim 2022, 11:56:33 »
Böyle bir şey olabilir mi dökülme tipimiz hep aynı konumu inceleyebilirsin fotolarım var umarım güzel bir sonuçla atlatırız
İnşallah dostum, inceledim oldukça benziyor evet
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 25

hll5534

• Full Member
« Yanıtla #6 : 14 Ekim 2022, 15:28:01 »
Konuyu gören arkadaşlar fikirlerini esirgemezlerse çok mutlu olurum
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 25

vidci1

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2022, 13:27:20 »
Doktora gidip doktorun minox vermesi saçmalığı yine.

24 yaşında böyleysen bi kere kabullenmen gereken bir durum var. Finasteridi sürekli kullanman gerek. Bu ilerleyecektir muhtemelen.
Tekrar tekrar açıldıkça ektiririm diye düşünme ekilenler de dökülebilir böyle bi tehlike de var finasterit kullanmazsan. Çünkü etrafındaki dokuyla gen alışverişi yapıp DHT duyarlı saça dönüşme şansı da var agresif dökülmelerde. Bu yüzden finasterit saç ektirsen de ektirmesen de şart sürekli.

Saç ekimiyle abartmadan azıcık aşağıya saç çizgini aldırabilirsin ve ekimle finas kullanmaya başlayıp bırakmadan devam etmeni tavsiye ederim.

Bi de 6 ay finas kullanıp ektirip sonra bırakmaktan bahsetmiş arkadaş. saç ekimiyle 6 ay finas kullanıp bırakma olayı olabilir fakat önceden başlama olayı sıkıntılı. Ben bunu araştırdım malesef  otoriter bir doktor tarafından çok çok yanlış bir uygulama olduğu söyleniyor.
 Bunu bazı doktorlar kısa vadede çok saç ekebilmek ve dolu dolu sonuç almak için yapıyor sanırım ama kişi finasteride sürekli devam etmeyecekse bu yanlış hatta edecekse bile yanlış çünkü dht duyarlı saçları ekme ihtimalini artırıyor.

Önce finasterit kullanıldığında

1-donör alanda difüz olarak bulunan tek tük saçlar, alınmaması gereken saçlar kalınlaşır
2- donör etrafındaki seneler sonra dökülecek veya yakın zamanda incelecek saçlar finasteritle kalınlaşır. Bu yanlış yanıltıcı bir donör sınırı belirlemeye yol açar. 

Bunları saç ekiminden sonra da finas kullanırken ektiğinizde fazla sıkıntı yaratmayabilir ama finası bırakınca bunların patır patır dökülme olasılığı çok yüksektir. Çünkü bu sefer hem DHT faktörü var hem de eski doğal  konumuna göre daha az damarlarla besleniyor.

Videoda bunu söylemiş doktor. Bu yüzden finasteridi geçici olarak kullanmayı düşünüyorsanız ekim öncesi kullanım sakın yapmayın diyor. Ekimden sonra başlayıp 6 ay kullanacaksınız diyor.

hll5534

• Full Member
« Yanıtla #8 : 15 Ekim 2022, 15:34:46 »
Doktora gidip doktorun minox vermesi saçmalığı yine.

24 yaşında böyleysen bi kere kabullenmen gereken bir durum var. Finasteridi sürekli kullanman gerek. Bu ilerleyecektir muhtemelen.
Tekrar tekrar açıldıkça ektiririm diye düşünme ekilenler de dökülebilir böyle bi tehlike de var finasterit kullanmazsan. Çünkü etrafındaki dokuyla gen alışverişi yapıp DHT duyarlı saça dönüşme şansı da var agresif dökülmelerde. Bu yüzden finasterit saç ektirsen de ektirmesen de şart sürekli.

Saç ekimiyle abartmadan azıcık aşağıya saç çizgini aldırabilirsin ve ekimle finas kullanmaya başlayıp bırakmadan devam etmeni tavsiye ederim.

Bi de 6 ay finas kullanıp ektirip sonra bırakmaktan bahsetmiş arkadaş. saç ekimiyle 6 ay finas kullanıp bırakma olayı olabilir fakat önceden başlama olayı sıkıntılı. Ben bunu araştırdım malesef  otoriter bir doktor tarafından çok çok yanlış bir uygulama olduğu söyleniyor.
 Bunu bazı doktorlar kısa vadede çok saç ekebilmek ve dolu dolu sonuç almak için yapıyor sanırım ama kişi finasteride sürekli devam etmeyecekse bu yanlış hatta edecekse bile yanlış çünkü dht duyarlı saçları ekme ihtimalini artırıyor.

Önce finasterit kullanıldığında

1-donör alanda difüz olarak bulunan tek tük saçlar, alınmaması gereken saçlar kalınlaşır
2- donör etrafındaki seneler sonra dökülecek veya yakın zamanda incelecek saçlar finasteritle kalınlaşır. Bu yanlış yanıltıcı bir donör sınırı belirlemeye yol açar. 

Bunları saç ekiminden sonra da finas kullanırken ektiğinizde fazla sıkıntı yaratmayabilir ama finası bırakınca bunların patır patır dökülme olasılığı çok yüksektir. Çünkü bu sefer hem DHT faktörü var hem de eski doğal  konumuna göre daha az damarlarla besleniyor.

Videoda bunu söylemiş doktor. Bu yüzden finasteridi geçici olarak kullanmayı düşünüyorsanız ekim öncesi kullanım sakın yapmayın diyor. Ekimden sonra başlayıp 6 ay kullanacaksınız diyor.

Öncelikle zaman ayırıp uzun uzun yazdığınız için teşekkür ederim. Bu dediğiniz ilacı biraz araştırdım cinsel yönde yan etkileri olduğunu gördüm. Bu yan etkilerin olması çok düşük ihtimal olsa da insan bi tereddütte kalıyor. Bir de sürekli kullanman gerekli yazmışsınız. Benim şu anki donör bölgesi güçlü ve kalın duruyor aslında. Bu gibi ilaçları kullanmadan veya daha hafiflerini kullanarak saç ektirsem olmaz mı acaba?
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 25

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 15 Ekim 2022, 16:25:59 »
Saç ektirebilirsin ama minoxil kullanma minoxil kullanıyorsan bırak
Kendi saçlarını güçlendirecek ürünler kullanmazsan var olan saçların dökülür tekrar bir saç ekimine ihtiyaç duyarsın sonra olmadı seyrek oldu diye yazma forumdaki bazı arkadaşlar gibi önden belirteyim kendi saçlarını korursan 1 ekimle halledersin bu alanı
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2022, 04:38:23 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

hll5534

• Full Member
« Yanıtla #10 : 15 Ekim 2022, 17:49:55 »
Saç ektirebilirsin ama minoxil kullanma minxil kullanıyorsan bırak
Kendi saçlarını güçlendirecek ürünler kullanmazsan var olan saçların dökülür tekrar bir saç ekimine ihtiyaç duyarsın sonra olmadı seyrek oldu diye yazma forumdaki bazı arkadaşlar gibi önden belirteyim kendi saçlarını korursan 1 ekimle halledersin bu alanı

Peki sizin tavsiyeniz nedir? Beklemeli miyim biraz daha? Ben 1 sene kadar daha bekleyeyim dökülme biraz da azalsın diye düşünüyordum ancak sizin dediğiniz gibi donör bölgesindeki saçlar güçlüyken ektirmek daha mı faydalı olur acaba? Minoxili 1 sene önce bırakmıştım
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 25

kandan

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 15 Ekim 2022, 18:04:39 »
Güçlendirmeye başla hemen öyle ektir diyor dostum

aksamci

• Hero Member
  • Kel degilim , anlim acik
« Yanıtla #12 : 24 Ekim 2022, 12:33:22 »
Genç yasta ekimi uygun gormesemde.

Ben olsam şöyle yaparım.

6 ay finasterid kullanıp saçları güçlendirir,
Ve sadece ön ve ortaya doğru bir ekim yaptırırdım.
Ekim sonrası da 3-4ay finasterid devam eder bırakırdım... Tabi daha önce yan etkileri olursa hemen bırakırım.

Ekim başarılı sonuclanirsa seni 10 sene götürse 30 yaş ortası olursun

35 yaş mesela hem ön ortaya Sıkılastirma hemde açıklığa göre arkayada ekim yaptırırdım

Yaş küçük olduğu için komple ekimi uygun görmem yüksek greft gideceği ve dökülme devam edeceği için.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 24 Ekim 2022, 12:43:31 »
Peki sizin tavsiyeniz nedir? Beklemeli miyim biraz daha? Ben 1 sene kadar daha bekleyeyim dökülme biraz da azalsın diye düşünüyordum ancak sizin dediğiniz gibi donör bölgesindeki saçlar güçlüyken ektirmek daha mı faydalı olur acaba? Minoxili 1 sene önce bırakmıştım

Benim tavsiyem kendi saçlarını güçlendirerek saç ekimi yaptırman dökülme azalmaz dökeceği kadar dökmüş 24 kadar. Dökülme devam eder 45 yaşında da devam eder kısaca.
Güçlendirip kendi saçlarıno kurtarıp ekim yaptırman hem donörde güçlenir
Global Moderator

Abdultalip Gök

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #14 : 24 Ekim 2022, 12:53:23 »
Güçlendirmeye başla hemen öyle ektir diyor dostum
[
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2022, 13:17:54 Gönderen: Abdultalip Gök »

Facebook Twitter Instagram