Gönderen Konu: Dr. Serkan AYGIN (Neslihan hoca ve ekibi) / 5055 Greft / 27.10.2022 / Yaş 30  (Okunma sayısı 2985 defa)

Beerader

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Dipnot: Ekim öncesi planan greft sayısı ile, ekim sonrasında farklılık oldu (Ekibin katkılarıyla :) ) Bu nedenle, ekim sonuçları için 28.10.2022 tarihli postlarıma bakınız.
Merhaba arkadaşlar,

2009-2010 yıllarında başlamış olan saç dökülme serüvenimde, ya şimdi ekim yapacağım ya da bu işi unutacağım dediğim noktaya gelmiş bulunmaktayım. Bu doğrultuda geçtiğimiz seneden beri araştırma yapmaktaydım ve bu forum sayesinde Dr. Serkan Aygın hocaya karar verdim. Zaten evim de Mecidiyeköy'de olduğu için, kliniğin yürüme mesafesinde olması da hoşuma gitti açıkçası :) Hem bu sayede daha rahat ve sık kontrollerimi yaptırabileceğimi düşünüyorum.

Klinikle olan görüşmelerime gelecek olursak eğer, normalde 18 Ağustos telefonla klinik numaralarından birisine ulaştım, randevu talep ettim fakat Eylül sonuna bir tarihten bahsettiler. Ben de bu konuda biraz sabırsız olduğumu ve yakın olduğumu ileterek, kliniği ziyaret edip edemeyeceğimi sordum. Buyrun gelebilirsiniz tabi cevabını aldım. 20 Ağustos günü Olcayto bey ile bir görüşmem oldu, galiba yüz yüze görüşmenin sağladığı bir avantaj olsa gerek, 25 Ağustos gününe fast track bir ön randevu ayarladı kendisi, sağolsun. Ekim tarihi konusunda ise, 27 Ekim sabah saatinde başlayacak şekilde anlaştık.

25 Ağustos 2. ziyaretimi gerçekleştirdim. Bana belirtilen saatten 15-20 dklık bir rötar ile, muayeneye alındım. Açıkçası burada beni hafif bir tedirgin eden bir konu oldu. Normalde Serkan hocayla görüşme yapacağımı düşünmüştüm fakat kendisi yoğun olduğu için, Dr. Emirali hoca geleceğini söylediler. Emirali hocayı sonradan araştırdım, kendisi 20 yılı aşkın tecrübesi var, Serkan hoca kadar deneyimlidir evet ama videolar ve diğer sosyal medya içeriklerinden ötürü, insan Serkan hocayı görmek istiyor :)

Neyse, randevuda Emirali hoca genel bir inceleme yaptı. Ben kendimi bildim bileli, babalarımız gibi sürekli sakal traşı olan birisiyim, hocaya sakaldan istediğiniz kadar alabilirsiniz diye de belirttim. O da 4000 greft saç ve 800 ise sakaldan olacak şekilde planladı. Saç çizgisi konusunda ise; tek seferde kapatabileceğini söyleyerek bir çizgi çekti ama benim doğal çizgimden bağımsızdı, çok içeriye kat etmişti. Açıkçası bu tarz beni yansıtmaz, bana sıradışı gelir, tanıyan insanlara dahi garip gelir dedim ve doğal çizgi talep ettim. O da tekrardan bir çizgi çekti fakat tepeye dokunamayacağını, 2. ekim ile beraber ancak mümkün olduğunu belirtti. Başta tek seferde kapatmak için ısrarcı olsam da, seyrek bir görüntü oluşacağını ve önermediğini belirterek, ikna oldum :)

Şimdi sizlerle ilk randevumdaki resimleri paylaşacağım. Sizin de görüşlerinizi almak isterim. 26 Ekim yani yarın, tekrardan kliniğe gideceğim ve kan testi ile ödeme yapacağım. 27 Ekim'de ise, dananın kuyruğu kopacak artık :)

Açıkçası bir süredir heyecanlıyım, 2-3 haftadır bu forumun altını üstünü getirdim. Biraz da pinpirikli bir insan olduğum için, her şeyin dört dörtlük olmasını istiyorum. Bu doğrultuda, bu başlığı birçok kez güncelleyeceğim ve belki de sizlere milyonlarca kez sorulmuş olan sorular soracağım, şimdiden kusuruma bakmayın :)

Şimdi ekim öncesi sormak istediğim sorular ve sizlerin değerli yorumları var. Bu doğrultuda fikirlerinizi paylaşabilirseniz, çok sevinirim. Hintell'e de çok teşekkürler, bu foruma önderlik ettiği için. Kendisinde de yorum almaktan zevk duyarım :)

• Ön çizgim hakkında ne düşünüyorsunuz? Az biraz saçım var, onlar da dökülecek biliyorum ama doğal çizgi için referans noktam orası. Ona göre bir çizgi çizildi ama şakaklara birleşen kısım, 1-2 mm aşağından başlasa mı? Yoksa bu haliyle sizlere doğal geldi mi?
  • Ekim esnasında sizce Emirali hoca mı gelir, yoksa Serkan hoca mı? İçim rahat etmesi için Serkan hocayı görmem lazım, ama nasıl olacak bilmiyorum. Yarın Olcayto beyden ricada bulunucağım bu konuyla ilgili, umarım müsait olur kendisi.
  • Ekim günü çizgiyi doktorlar çekiyor diye biliyorum. Ama benim operasyon sabah olacak, büyük ihtimal o saatte hocalar olmaz. Bu çizgiyi tam olarak ne zaman çekiyorlar ki? Operasyon öncesiyse, ekipten birisi çizecek demektir. Daha sonra hocalar geldikten sonra olacaksa, sedasyon etkisiyle ne deseler tamam derim herhalde, ondan çekiniyorum :)

Saçsız_Kral

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: DR. SERKAN AYGIN / 4800 Greft / 27.10.2022 / Yaş 30
« Yanıtla #1 : 25 Ekim 2022, 10:33:50 »
Hakkında hayırlısı olsun dostum.Benim ekimimde saç alım işlemleri bitip enseden ve sakaldan öğlen arasında uğur hoca gelip çizgimi çekmişti.Yani Serkan hocayı değil diğer doktoru bile 2 dakika göreceksiniz :))

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2022, 10:53:44 »
Hayırlı olmasını dilerim saç ekiminin öncelikle
Ne kadar geniş bir seviyede açıklık olduğunun bilincinde olarak bu işlemi yapmanı tavsiye ederim
Ön çizgi ne kadar ileride olursa o kadar greft harcanır çünkü ön çizgi sık olmalı.
Seninde açık alanın geniş olduğu için ön çiZgiyi geriden yapmak istemeleri daha doğru bir tercih olur.
Ve bu açıklık tek seferde kapanmaz iki ya da 3 ekime ihtiyaç duyabilirsiniz
Tek seferde bu alanı kapatmanız da ısrarcı olmanız yeterince araştırma yapmadığınız anlamına gelir kendi açıklığınız için:)  ön çizgi güzel ama ben açıklığınız açısından bir tık daha geride de olabilirdi 1 cm kadar. Beklentiniz açıklığınız seviyesinde olmalı pimpirikli değil rahat bir süreç geçirmeniz gerek.

Doku da ekipler gayet başarılı içiniz rahat olsun işlem konusunda standart.
Global Moderator

Beerader

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2022, 11:10:17 »
Hakkında hayırlısı olsun dostum.Benim ekimimde saç alım işlemleri bitip enseden ve sakaldan öğlen arasında uğur hoca gelip çizgimi çekmişti.Yani Serkan hocayı değil diğer doktoru bile 2 dakika göreceksiniz :))

Teşekkürler hocam, hepimiz için hayırlısı :)

Hayırlı olmasını dilerim saç ekiminin öncelikle
Ne kadar geniş bir seviyede açıklık olduğunun bilincinde olarak bu işlemi yapmanı tavsiye ederim
Ön çizgi ne kadar ileride olursa o kadar greft harcanır çünkü ön çizgi sık olmalı.
Seninde açık alanın geniş olduğu için ön çiZgiyi geriden yapmak istemeleri daha doğru bir tercih olur.
Ve bu açıklık tek seferde kapanmaz iki ya da 3 ekime ihtiyaç duyabilirsiniz
Tek seferde bu alanı kapatmanız da ısrarcı olmanız yeterince araştırma yapmadığınız anlamına gelir kendi açıklığınız için:)  ön çizgi güzel ama ben açıklığınız açısından bir tık daha geride de olabilirdi 1 cm kadar. Beklentiniz açıklığınız seviyesinde olmalı pimpirikli değil rahat bir süreç geçirmeniz gerek.

Doku da ekipler gayet başarılı içiniz rahat olsun işlem konusunda standart.

Hintell hocam, cevabın için teşekkür ederim. Açıkçası ben tepeden seyrekliğin bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum, ışık altındaki fotoğraf sonrası gerçeklerle yüzleştim :) Resimdeki 2 çizgi arasına ekim yapılacak, yani tepeye dokunulmuyor şu an için. Geçen seneki arkadaşıma benziyor, birkaç sene idare etsin, sonrasında 1 ekim daha yaptırabilirim. Alacağım sonuca göre karar vereceğim. Şu an için tek ekimle olabilecekleri görebilmem lazım. Ön çizgi konusunu çok düşündüm, 1 cm geriden olması doğal olmayacağını düşündüğümden gerçek manada beni tatmin etmez gibi duruyor. Bu doğrultuda, sıklık sağlamak adına, arka tarafı geriye çekebilirim. Bunu ekim günü tekrar hekimle görüşüp, bu durumu iletmeyi planlıyorum. Bu öneriyi nasıl bulursun? Önden değil de, arkadan fedakarlık etme fikri? :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 25 Ekim 2022, 11:14:27 »
Bence arka iyi sadece kafan biraz büyük geniş bir kafa küçük değil işleri bu bozuyor. Neyse sen istediğin gibi yaptır için nasıl rahat edecekse ön çizgin böyle istiyorsan böyle olsun sakal desteği kullanılacak zaten arkaya doğru ön ve gerisi daha sık ekilir

Tepr baya açık nasıl fsrk etmrdiysen:) oradaki saçlarında dökülmede devam eder gibi
Global Moderator

Beerader

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 25 Ekim 2022, 11:24:54 »
Bence arka iyi sadece kafan biraz büyük geniş bir kafa küçük değil işleri bu bozuyor. Neyse sen istediğin gibi yaptır için nasıl rahat edecekse ön çizgin böyle istiyorsan böyle olsun sakal desteği kullanılacak zaten arkaya doğru ön ve gerisi daha sık ekilir

Tepr baya açık nasıl fsrk etmrdiysen:) oradaki saçlarında dökülmede devam eder gibi

evet, geniş bir kafa yapısı var maalesef. koca kafalılığın zararları :))

toppik vs kullanıyorum, onlar kendimi kandırmama sebep oldu galiba :)

neyse bakalım, hayırlısı artık. ekim sonrası yeni fotolarla görüşürüz tekrardan

Cheditte

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 25 Ekim 2022, 22:35:18 »
Hocam umarım her şey gönlünce olur. Benim tavsiyem saç çizgini çok öne çekmemek çünkü alan geniş ve tepeyi ilk aşamada kesinlikle düşünme beğenirsen 2. ekimi düşünebilirsin ön çizgiden memnun olman esas. Bazı arkadaşlar yaptırmışken en iyisi olsun diyip saç çizgilerini çok öne çekmek istiyorlar ama donör bölgenin de açıklığın farkında olmak gerek.

Beerader

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 26 Ekim 2022, 08:11:26 »
Hocam umarım her şey gönlünce olur. Benim tavsiyem saç çizgini çok öne çekmemek çünkü alan geniş ve tepeyi ilk aşamada kesinlikle düşünme beğenirsen 2. ekimi düşünebilirsin ön çizgiden memnun olman esas. Bazı arkadaşlar yaptırmışken en iyisi olsun diyip saç çizgilerini çok öne çekmek istiyorlar ama donör bölgenin de açıklığın farkında olmak gerek.

eyvallah hocam. haklısın, çok çizgiyi önde tutmayacağım. umarım doğal bir çizgi ortaya çıkar.

senin için de hayırlısı olur inşallah

Beerader

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 28 Ekim 2022, 19:44:23 »
Arkadaşlar tekrardan merhaba,

Dün (27.10.2022) itibariyle ekim işlemim gerçekleşti. Kısaca bahsetmek gerekirse eğer, sabah 07:40'da klinikte idim, imza işlemleri tamamlandıktan sonra 08:00'da içeri aldılar. En başta Xanax'ımı verdiler, sonrasında saç kesimi, yıkaması, fotoğraf çekimi vs derken 08:30 gibi operasyona aldılar.

Operasyon başında, anestezi uzmanı geldi. Ne yapacağını, nasıl etkisi olacağını, detaylı bir şekilde belirtti. Açıkçası ben anesteziden çok korkmam, eğer güvenilir bir klinik ya da hastanedeysem tabii. Ama en korkan insan bile, o ortamda ve açıklamalarla, rahat hisseder kendini. O yüzden kasacak hiçbir şey yok.

Neyse gelelim sedasyon işlemine. En çok merak ettiğim kısım bu idi. Çünkü lokal anestezi ile veren iğnelerin acıttığını herkes söylüyor. Ben de bu sedasyon nasıl bir kafa yapıyor ki, acı hissiyatın azalıyor diye merak ediyordum. Herkesin dediği gibi, alır almaz, 5-10 saniye içinde başın dönmeye başlıyor, sonrasında o uyuşmayı hissediyorsun. Biraz daha tarif etmek gerekirse, 5-6 bira içmekle eşdeğer. Hani ekstradan 1-2 bira daha içsen gecen mahvolur ya. Tam o mahvolmadan önceki muhteşem kısma tekabül ediyor :D Ayrıca operasyon için 2 haftadır alkol ve sigara almıyordum. Bu sedasyon hoşuma gitmedi değil ^^. Bu arada, hem 08:30'da greft toplama öncesi sedasyon verildi, hem de öğle molasından sonra, kanal açılmadan önce sedasyon verildi. Sedasyon sonrasında, sayılamayacak kadar lokal anestezi iğneleri vuruldu, ama ilk birkaçını çok hafif hissettim. Şahsım adıma, diş hekiminde yediğimiz uyuşturucu iğnesinden daha az acı hissettirdi. Ki kaldı ki bu ilk birkaç iğne için geçerli, sonrasını duymuyorsunuz. Fiziki olarak vücudunuza girdiğini hissediyorsunuz o kadar.

Gelelim operasyon ekibine. Bir gün öncesinde Olcayto'ya sorduğumda, Neslihan hanımın ekibi olduğunu öğrenmiştim. Açıkçası burada araştırdım ama birkaç entry haricinde pek bir bilgi yok idi. Ama ben kısaca kendi durumumu anlatayım. Yanlış saymadıysam, Neslihan hoca + 5 kişiden oluşan bir ekipti. Herkes çok kibar ve sıcak kanlı. Ekipte birçok isim duydum, ama sedasyon kafasıyla aklımda kalmadı. Sadece Sevcan'ı hatırlıyorum. O da biraz baskın bir karakter olması ve boğa burcuyla alakalı muhabbetten kaynaklı :)

Ekip çok profosyonel, bunu açık yüreklilik söyleyebilirim. Ben gibi pimpirikli insan bile tedirgin olmadan, bütün operasyonu rahat bir şekilde tamamlayabildi. Açıkçası ekiplerin tecrübesine inanabilirsiniz. Gayet şen ve güzel insanlar, ara ara yaptıkları muhabbettlerle beraber, zaman hızlı geçiyor. Neslihan hoca ve Sevcan başta olmak üzere, herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Operasyon kronolojisini sıralamak gerekirse;
08:00-08:30 arası; imza, kesim, yıkama, fotoğraf çekimi
08:30-09:00 arası; sedasyon + lokal anestezi iğneleri
09:00-11:30 arası; greft toplama
11:30-12:00 arası; sandviç + meyve suyu ikramı
12:00-12:30 arası; saç çizimi
12:30-13:00 arası; sedasyon + 3-5 lokal iğne daha
13:00-14:00 arası; kanal açımı
14:00-16:30 arası; greft dizimi
16:30-17:30 arası; fotoğraf çekimi, yemek ve araç organizasyonu
ve istiklal marşı ile kapanış :)

Şimdi size operasyondan 15-20 dk sonrasında çektiğim 1. gün fotolarını paylaşıyorum.
Yorum alabilrsem çok sevinirim.

Beerader

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 28 Ekim 2022, 19:49:13 »
2. gün, pansuman sonrası (28.10.2022)

Beerader

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 28 Ekim 2022, 19:50:21 »
Donör bölgenin durumu, (28.10.2022)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun güzel ve temiz bir saç ekimi yapılmış ön çizginde çok güzel hatlara sahip sakal aşımıda çok temiz yapışmış görünüyor planalma saç ekimi temiz güzel
Umarım güzel sonuç alırsın
Global Moderator

Eksi sözlük

• Sr. Member
Hayırlı olsun saç ekimin bence planlama çok profösyonel yapılmış tepe bırakmaları çok doğru bir karar saç ekilen alanıda baya sık ekmişler bu saçlar sorunsuz çıkarsa inşallah çok harika sonuç olacaktır ön çizgi tasarımlarınıda zaten Dr. Serkan aygın ve ekibinin öok başarılı buluyorum.

monoblok

• Sr. Member
Çok temiz kaliteli güzel sım bir saç ekimi ne kullanıyorsunuz hocam bu süreçte ?
  • Ekim Merkezi ismi Asmed 5000 GREFT

Beerader

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun güzel ve temiz bir saç ekimi yapılmış ön çizginde çok güzel hatlara sahip sakal aşımıda çok temiz yapışmış görünüyor planalma saç ekimi temiz güzel
Umarım güzel sonuç alırsın
Hayırlı olsun saç ekimin bence planlama çok profösyonel yapılmış tepe bırakmaları çok doğru bir karar saç ekilen alanıda baya sık ekmişler bu saçlar sorunsuz çıkarsa inşallah çok harika sonuç olacaktır ön çizgi tasarımlarınıda zaten Dr. Serkan aygın ve ekibinin öok başarılı buluyorum.

Tesekkurler, guzel yorumlar duymak sevindirici :)

Çok temiz kaliteli güzel sım bir saç ekimi ne kullanıyorsunuz hocam bu süreçte ?

Ekimden once 2 hafta boyunca, sabah-aksam xpecia, finhair (propecia olmadigindan).

Ekimden once gelen bilgilendirme notundan oturu, bunlari kestim. Kabuk dokumu sonrasi devam edebilirsin dediler. Bu konuyla alakali bilgisi olan var mi, klinik dogru olani mi yapiyor, yoksa diger klinikler hemen baslatiyor mu?

Facebook Twitter Instagram