Gönderen Konu: Xpecia'yı ne kadar süre kullanıp ara vermemiz gerekiyor veya bırakırsak şok dökü  (Okunma sayısı 1944 defa)

gallagher

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
3 aydır xpecia kullanıyorum. Şuana kadar herhangi bir yan etki görmedim lakin böbrekleri yormasından dolayı korkuyorum. Bu yüzden belli süre ara vermek konusunu merak ediyorum. Bunun kontrolü için hangi tahlilleri yaptırmam gerekiyor? Ve aranızda uzun süre kullanıp ciddi yan etki gören var mı ? Ve eğer bırakırsak şok dökülme ya da dökülme hızını arttır mı

Atibbaba

• Full Member
3 aydır xpecia kullanıyorum. Şuana kadar herhangi bir yan etki görmedim lakin böbrekleri yormasından dolayı korkuyorum. Bu yüzden belli süre ara vermek konusunu merak ediyorum. Bunun kontrolü için hangi tahlilleri yaptırmam gerekiyor? Ve aranızda uzun süre kullanıp ciddi yan etki gören var mı ? Ve eğer bırakırsak şok dökülme ya da dökülme hızını arttır mı
İlaç olmadığı için böbrekleri yoracağını düşünmüyorum.Normalde alman gereken vitaminler gibi düşünebiliriz bende yıllardır kullanıyorum.
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Xpecia, Dermaroller
Mevlam bir çok dert vermiş beraber derman vermiş,bu öldürücü saç dökülmesine neden ilaç vermemiş? Psikolojim aşırı bozuldu bittim saygılar…

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ara vermene gerek yok kullan zaten yeni başladın 1 senede 15 gün ya da 2 senede 15 ama önce saçların toparlandığından emin olmalısın
Global Moderator

gallagher

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Ara vermene gerek yok kullan zaten yeni başladın 1 senede 15 gün ya da 2 senede 15 ama önce saçların toparlandığından emin olmalısın
Hintell Abi açıkcası zaten aşırı dökülmem olmuyordu sadece çok oynadığım zaman ve banyoda çok dökülüyordu. Psikolojik mi bilmiyorum ama son 15 gündür dökülmem çok çok azaldı. Bunu da xpecia ya bağlıyorum. tabii ki stresten uzak bir dönemdeyim bununda etkisi olabilir ama genel olarak aklıma sadece xpeaci ya geliyor. İlk 3 ayda hemen etki gösterir mi yoksa ben mi abartıyorum

gallagher

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
İlaç olmadığı için böbrekleri yoracağını düşünmüyorum.Normalde alman gereken vitaminler gibi düşünebiliriz bende yıllardır kullanıyorum.
Peki bu süreçte herhangi bir yan etki gördünüz mü ve size fayda sağladı mı

Atibbaba

• Full Member
Hiçbir şekilde yan etki görmedim ama gözle görülür bir faydasınıda görmedim. Sonuçta dökülmeyi önlemek için kullanıyorum belki yavaşlatmıştır bir fikrim yok.
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Xpecia, Dermaroller
Mevlam bir çok dert vermiş beraber derman vermiş,bu öldürücü saç dökülmesine neden ilaç vermemiş? Psikolojim aşırı bozuldu bittim saygılar…

kelimsi05

• Sr. Member
Ben xpeciayı omega 3 ile beraber alıyorum her gün 1 tane ve dökülmem ciddi derecede azaldı saç kalitemde de artış olduğunu düşünüyorum
  • Yaşınız 26

uyma

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Normalde sabah akşam tok karnına alım şeklinde başlanılan bu ilacı ne kadar süre sonra tek doza düşürmeliyiz?
Saç Ekimi Sürecim:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=29462.0

-Xpecia / sabah akşam
-Alpha lipoic acid / her gün sabah
-Kiperin Collagen / her gün akşam
-Solgar vm 2000 / 2 günde bir öğlen
-Prozin plus şampuan ve losyon / her gün
-Scalp masajı her yıkamada (1-2dk)

terminus41

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Bu soruya net bir cevap veren yok
Ne kadar kullanılmalı ?
Dr hangi tahlilleri yaptırmalıyız?
Bırakırsak dökülme devam eder mi

kelimsi05

• Sr. Member
Bu soruya net bir cevap veren yok
Ne kadar kullanılmalı ?
Dr hangi tahlilleri yaptırmalıyız?
Bırakırsak dökülme devam eder mi

Genetik dökülmede kullandığınız ne olursa olsun bıraktıktan bir süre sonra dökülmeler devam eder çünkü vücuttaki hormonu durduramıyorsunuz. İlaç değil takviye bence uzun süre kullanımda çok sorun olmayacaktır ancak yine de doktora gidip test vermeniz en doğrusudur. Günlük 1.5-2 litre su içmeyi de ihmal etmeyin.
  • Yaşınız 26

aliveli123

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Benim de 3.kutum bitmek üzere. Günde 2 kere içiyordum artık 1'e düşürmeyi düşünüyorum. Saçlarımdaki dökülme de biraz azaldı gibi ama hala aktif bir dökülmem var.

kelimsi05

• Sr. Member
Benim de 3.kutum bitmek üzere. Günde 2 kere içiyordum artık 1'e düşürmeyi düşünüyorum. Saçlarımdaki dökülme de biraz azaldı gibi ama hala aktif bir dökülmem var.

Malum havalardan dolayı biraz üşütür gibi oldum redoxon pro içmeye başladım 1 haftadır. Normalde benim saçlarım duşta çok dökülürdü 50-60 tane civarı gün içinde yastıkta tarayınca falan belki 1 ya da 2 tane görürdüm duştaki dökülme de çok azaldı.
  • Yaşınız 26

Spencer

• Hero Member
Malum havalardan dolayı biraz üşütür gibi oldum redoxon pro içmeye başladım 1 haftadır. Normalde benim saçlarım duşta çok dökülürdü 50-60 tane civarı gün içinde yastıkta tarayınca falan belki 1 ya da 2 tane görürdüm duştaki dökülme de çok azaldı.

Redoxon pro herkesin aradığı şey mi yoksa?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

kelimsi05

• Sr. Member
Redoxon pro herkesin aradığı şey mi yoksa?

Zannetmem belki saç evresine de denk gelmiş olabilir ancak kullanım günüme denk geldi sanırım. Biraz kullanıp bir kutu bitireyim tabiki paylaşım yapacağım ancak gözlemimi yazdım bu şekilde oldu. Kullandığım sadece xpecia ve omega 3 var günlük bir de bu hafta redoxon kullandım öyle aşırı ağır yoğunluk kaybettiren bir dökülmem yok şu an stabil gidiyoruz bakalım. Agresif bir dökülmem olmayadabilir bundan dolayı da xpecia iş yapıyor olabilir bende.
  • Yaşınız 26

emekli kel

• Hero Member
 saç urunlerinde devamlılık sart.tedaviden olumlu sonuc aldıysan bırakınca saçlar kotu hale gelebiliyor
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram