Gönderen Konu: Şakaklar sabit ama tepe seyreliyor  (Okunma sayısı 709 defa)

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Şakaklar sabit ama tepe seyreliyor
« : 13 Kasım 2022, 20:37:12 »
Arkadaşlar 22 yaşındayım yaklaşık 14 yaşından beri saçımın dökülen kısımları kaşınıyor ve dökülüyor.Fakat ne kabuk ne kızarıklık hiçbir şey yok.
(Ancak dökülen yerler duştan bir gün sonra hafif yanıyor ve kökleri karıncalanıyor gibi hissettiriyor ve yağlanıyor)

Ayrıca şakaklarım küçüklüğümden beri sabit ancak şakaklar ense ve yanlar hariç tepeler falam full seyreliyor.

Bikac sene önce doktora gittiğimde kan değerlerime baktı normal dedi bioxcin verip yolladı.
Ailemde hiçkimse de bu tip dökülme yok onların şakakları açık ama tepeler sağlam.

Bu dökülme erkeksi dökülme mi nasıl cozebilirim

https://www.hizliresim.com/szyrxhf

https://www.hizliresim.com/30epxoj

Saçım uzunken de böyle

https://www.hizliresim.com/c4oecuo

https://www.hizliresim.com/5g476l2

emekli kel

• Hero Member
Ynt: Şakaklar sabit ama tepe seyreliyor
« Yanıtla #1 : 13 Kasım 2022, 20:38:49 »
 diğer uyeler gibi normal resim atsana
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 13 Kasım 2022, 20:51:01 »
 uzunken nasıl
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 13 Kasım 2022, 21:09:28 »
 deri hastalığı yoksa genetik yada hastalıkla beraber genetik var.serborikte kızarma falan olur oyle belirti yok.genel minyaturleşme var .egzama falan olmasın

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 13 Kasım 2022, 21:11:48 »
Saçımda kepek var ama o saçımın heryerinde

Şu egzamadaki kabuk, kızarıklık yara diyosan onlardan hiç yok.Bu tip bi egzama örneği var mı ki

Genetik dökülme olsa da bu kadar kaşınması tuhaf

Genetik dökülmede bu kadar kaşıntı olur mu ki resmen tirnaklayasim geliyor saçı o derece kaşınıyor.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 13 Kasım 2022, 21:22:03 »
 biliyorum o kasınmayı dur bakalım diğer arkadaslarda ne yazıcak.

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 14 Kasım 2022, 18:38:16 »
biliyorum o kasınmayı dur bakalım diğer arkadaslarda ne yazıcak.

knk şunu yazmayı unuttum benim dökülmede şöyle bi durum dökülen yerler kaşınıyor demiştim ya tabi intoleransım var mı diye test yaptırmadım ama aç kaldığım zamanlarda hiç kaşındığına rastlamadım iştahtan kesildiğim hasta olduğum dönemler ne bilim oruç zamanları falan hiç kaşıntı olmuyodu.

gluten ve süt ürünleriyle alakalı olabilir mi? hiç genetikle alakası olmayıp mesela

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 14 Kasım 2022, 18:43:46 »
 bence genetik var yanında baskada bişi olabilir.mesela genetiği olup saçı dokulmeyenlerde var mat minyatur kalıyor oyle kafada kalıyor saç kodlanmış genetik agresif olmadığı için bir yerde kesiliyor dokulme.uzun saçlı resminin en gür kısımlarına baktığımdada genetik belli oluyor.genetikle beraber baska deri hastalığıda olabilir

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 19 Kasım 2022, 11:18:32 »
knk şunu yazmayı unuttum benim dökülmede şöyle bi durum dökülen yerler kaşınıyor demiştim ya tabi intoleransım var mı diye test yaptırmadım ama aç kaldığım zamanlarda hiç kaşındığına rastlamadım iştahtan kesildiğim hasta olduğum dönemler ne bilim oruç zamanları falan hiç kaşıntı olmuyodu.

gluten ve süt ürünleriyle alakalı olabilir mi? hiç genetikle alakası olmayıp mesela
Bence sana alerjik olan bir şey tüketiyorsun süt ve glutenden ikisinden birini kesip onu tüketmeye devam et sonra diğeri için de aynısını uygula bence ne yapman gerektiğini anlarsın. Aynı zamanda alerjik besin tüketmen bağırsak sağlığına da zarar veriyor. Yapılan araştırmada bozuk bağırsak florası dht seviyesini etkileyebilir https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6962501/#!po=0.724638

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 19 Kasım 2022, 11:26:16 »
Bence sana alerjik olan bir şey tüketiyorsun süt ve glutenden ikisinden birini kesip onu tüketmeye devam et sonra diğeri için de aynısını uygula bence ne yapman gerektiğini anlarsın. Aynı zamanda alerjik besin tüketmen bağırsak sağlığına da zarar veriyor. Yapılan araştırmada bozuk bağırsak florası dht seviyesini etkileyebilir https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6962501/#!po=0.724638

Knk düz mantık eğer besine alerjim varsa bunu kesince bir zaman sonra saçlar düzelir ancak sen dhtyi tetikliyo diyosun o zaman bu alerji düzelse bile saçlarda gidenler nanay mı yani

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 19 Kasım 2022, 11:29:07 »
Knk düz mantık eğer besine alerjim varsa bunu kesince bir zaman sonra saçlar düzelir ancak sen dhtyi tetikliyo diyosun o zaman bu alerji düzelse bile saçlarda gidenler nanay mı yani
alerji işini çözdüğünde zaten kaşıntı gider ayrıca teorik olarak da bağırsak sorununu çözdüğün için dht salgılanması normal seviyeye gelir ve bu sorunun da çözülebilir aynı şu konudaki gibi https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=27390.0
tabi pratikte işe yarar mı bilmiyorum en azından deniyoruz

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 19 Kasım 2022, 20:13:12 »
Bşr termotoloğa gidebilirsin saçlarında genel seyrelme var eşit bir şekilde incelip dökülüyor

Yanma kaşıntı varsa. Alkol bazlı bir ürün kullanıyor musun saçına?
Dermatid ya da kök ucu iltihabı olabilir
Ara ara ya da bir çeşit mantat olabilir.

Konozol şampuan ile haftada iki kere yıka b12 takviyesi al
Dermotolah finasterid önerirse kullanırsın.
Global Moderator

Knh_

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 19 Kasım 2022, 20:30:18 »
eşit dökülmesi derken bunu neden vurguladınız bu ne anlama geliyor hocam genetik mi diyosunuz yani

hayır alkol bazlı bişey kullanmıyorum sadece pantene kullanıyodum şampuan olarak

aslında bi ara konazolda kullandım ama yine kafa kaşınıyodu

finasteride kullanmaktan çekiniyorum açıkçası yaşım genç ve ağırlık sporuyla uğraşıyorum çünkü
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2022, 20:44:58 Gönderen: Knh_ »

Facebook Twitter Instagram